Superb PHEV ali kaj drugega?

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.403
113

Grozno res za skor 230 konju.

Grozno, ker ima po Sprintmonitor povprečno porabo v rangu navadnega Priusa - 4,57 l/100km, Prius Plugin ima po isti spletni strani povprečje 2,64 l/100km.

Benzinverbrauch__BMW_-_2er_-_Spritmonitor_de.jpg
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.712
4.198
113
Sorry, nisem dovolj natančno napisal, "dražji za razne dajtve in obvezno zavarovanje, ki so odvisne od motorne moči".

Za obvezno zavarovanje je pri večini zavarovalnic zgornji razred nad 130kw (131kw in več ista cena za osnovno zavarovanje)
za kasko zavarovanje pa je novo nabavna cena po ceniku uvoznika z dodatno opremo ( popusti in subvencije se ne odbijajo).

Prav zanimivo je kam nabijajo moč teh vozil, saj se morajo zavedati da ljudje plačujejo zavarovanje zato dražje... :rolleyes:
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.403
4.502
113
Tisti mora kupit manj drag avto. Par procentov ljudi rabi dizla v avtu. Mi pa kupujemo zgonjene dinstwagne za v špecarijo in potem jamranje cez dizle in lovljenje porave pri 10kkm na leto.

Kaj kdo "rabi" v avtu je brezpredmetno. Realno večina ne rabi marsikaj kar avti ponujajo, pa si pač vsak kupi kar mu paše. In, če ti je številka porabe vsak tank ena najbolj pomembnih stvari v življenju, hkrati pa ne bi rad/ne moreš plačevat za zadnji krik mode, je pametna odločitev kupit rabljen avto z dizlom. To je to.

Kar se tiče Škode na splošno in Superba...imel prejšnjo generacijo in sedaj gledam dva, ki imata zadnjo generacijo. 3/3 take Škode ne bi kupili še enkrat. Razlog je pri vseh enak...številne manjše ali večje napake.
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.646
2.363
113
Pomurje
Kaj kdo "rabi" v avtu je brezpredmetno. Realno večina ne rabi marsikaj kar avti ponujajo, pa si pač vsak kupi kar mu paše. In, če ti je številka porabe vsak tank ena najbolj pomembnih stvari v življenju, hkrati pa ne bi rad/ne moreš plačevat za zadnji krik mode, je pametna odločitev kupit rabljen avto z dizlom. To je to.

Kar se tiče Škode na splošno in Superba...imel prejšnjo generacijo in sedaj gledam dva, ki imata zadnjo generacijo. 3/3 take Škode ne bi kupili še enkrat. Razlog je pri vseh enak...številne manjše ali večje napake.
Ni glih tak, 3/4 ljudi ne ve delat z denarjem. Od tu tudi zadnja omejitev za kreditiranje.
In manj premožnemu svetovati nakup dizla, da se bo vozil "poceni" je podlo, da ne napišem kaj drugega.
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.625
766
113
Za obvezno zavarovanje je pri večini zavarovalnic zgornji razred nad 130kw (131kw in več ista cena za osnovno zavarovanje)
za kasko zavarovanje pa je novo nabavna cena po ceniku uvoznika z dodatno opremo ( popusti in subvencije se ne odbijajo).

Prav zanimivo je kam nabijajo moč teh vozil, saj se morajo zavedati da ljudje plačujejo zavarovanje zato dražje... :rolleyes:
Očitno nisem bil dovolj jasen, za koji k*** bo proizvajalec šel nižat moč motorja in delat ekstra homologacijo samo, da bo zadostil potrebe nekih Slovencev, kjer bo prodal 10 komadov letno.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.403
4.502
113
Ni glih tak, 3/4 ljudi ne ve delat z denarjem. Od tu tudi zadnja omejitev za kreditiranje.
In manj premožnemu svetovati nakup dizla, da se bo vozil "poceni" je podlo, da ne napišem kaj drugega.
Napisal sem manj premožnem in udarjenemu na cifro porabe. Ja, naj kupi dizla, ker bo drugače oboleval ob porabi bencinarja. Kvarita se lahko oba in bo jamral itak pri obeh. Ali se tebi zdi za manj premožnega boljše, da se zakreditira in kupi novo, nepreizkušeno tehnologijo?
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.746
218
63
In manj premožnemu svetovati nakup dizla, da se bo vozil "poceni" je podlo, da ne napišem kaj drugega.
Ko sem večino svojega zaslužka metal v gradnjo hiše, sem si kupil 3 leta starega uvoženega rabljenega karavana dizel z magičnimi 130k km na števcu, jih v dobrih dveh letih sam dodal še 56k km, avto čipal, povprečna poraba goriva s solidno dinamično vožnjo je bila 5,5 litra, vmes sem naredil 3 redne servise na pooblaščencu s povprečno ceno manj kot 100 € na servis (olje sem v dveh primerih prinesel sabo), izrednih popravil ni bilo.
Po dveh letih in pol sem dal avto v staro za novo in izgubil 20% nakupne vrednosti avta.

Res čisti polom in izguba...
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.646
2.363
113
Pomurje
Napisal sem manj premožnem in udarjenemu na cifro porabe. Ja, naj kupi dizla, ker bo drugače oboleval ob porabi bencinarja. Kvarita se lahko oba in bo jamral itak pri obeh. Ali se tebi zdi za manj premožnega boljše, da se zakreditira in kupi novo, nepreizkušeno tehnologijo?
Kupi naj tisto, kar lahko vzdržuje. Če je to Hyundai i30 za 14k€ in 5 let polne garancije, je to za mene boljše kot A3 star 5let s 150kkm.
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.646
2.363
113
Pomurje
Ko sem večino svojega zaslužka metal v gradnjo hiše, sem si kupil 3 leta starega uvoženega rabljenega karavana dizel z magičnimi 130k km na števcu, jih v dobrih dveh letih sam dodal še 56k km, avto čipal, povprečna poraba goriva s solidno dinamično vožnjo je bila 5,5 litra, vmes sem naredil 3 redne servise na pooblaščencu s povprečno ceno manj kot 100 € na servis (olje sem v dveh primerih prinesel sabo), izrednih popravil ni bilo.
Po dveh letih in pol sem dal avto v staro za novo in izgubil 20% nakupne vrednosti avta.

Res čisti polom in izguba...
To je možno samo na Alterju. V real lajfu to ne ostaja.

Sem pa vesel, da je tebi zneslo :cheer:
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.148
4.593
113
Le zakaj se nekateri čudite tako nadarjeni, da ste lahko svetovalci, kaj je za nekoga primerno?
Pa če ste taki geniji, zakaj to svoje bogatstvo znanja trosite naokrog po forumih zastonj? To so primerki na G, J...
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.646
2.363
113
Pomurje
Zato ker je polno primerkov, kjer se narod nerazsodno zadolžuje in država potegne uravnilovko in sedaj tudi tisti, ki niso zadolženi z nižjimi dohodki ne dobijo kreditov.

Pišem pa zato, ker je avtor teme prosil, da pišemo in seveda se najdejo primerki ki kljub prošnji, da se ne piše o dizlu, le taga vsiljujejo.

Pomagam brezplačno z nasveti, to je moj dar, tej družbi.
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.746
218
63
To je možno samo na Alterju. V real lajfu to ne ostaja.
Sem pa vesel, da je tebi zneslo :cheer:
Zate verjetno ne obstaja, ker je to kontra bučkam, ki jih sam prodajaš.
Glede svojih avtov sem precej pedanten, vodim v Excelu tabelo z vsemi stroški, vključno s porabo goriva, zato suvereno stojim za napisanim.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.607
1.526
113
Ja, naj kupi dizla, ker bo drugače oboleval ob porabi bencinarja. Kvarita se lahko oba in bo jamral itak pri obeh. Ali se tebi zdi za manj premožnega boljše, da se zakreditira in kupi novo, nepreizkušeno tehnologijo?

Superb bencinar ima ca. 1l več porabe kot primerljiv dizl. To tudi povprečni revež z uvoženim 2.0 tdi preboli. Problem je samo v tem, da je tak rabljen bencinar 30% dražji od traktorja, ker teh več noben noče, razen revni balkanci, ki si ne morejo privoščit 1l večje porabe.
Kar pa se tega superba hibrid tiče: so mi pri srcu škode in naslednji moj bo hibrid. Ampak nikoli in nikdar tako, ali kako drugo švabsko skropucalo. Ker oni se gredo to igro tako: tukaj imaš zastarel motor, zraven smo dali random elektromotor z baterijo, tako da smo mi zdaj ful inovativni in v koraku z časom. Vmes pa si poglejte naših 8 super novih dizlov.
Dokler se gredo tako polovičarsko igro, bom radevolje prvič v življenju kupil kako toyoto recimo
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.746
218
63
Pišem pa zato, ker je avtor teme prosil, da pišemo in seveda se najdejo primerki ki kljub prošnji, da se ne piše o dizlu, le taga vsiljujejo.
Če ne bi pisal bučk glede dizlov, ne bi drugi (konkretno jaz) pisali svojih realnih izkušenj.
Očitno obstajamo ljudje, ki imamo avte za vozit, ne samo 3 km za ob nedeljah k maši, tam je res verjetno najbolj primerno, da se pripelješ z električarjem, da ne ropotaš in smradiš naokrog ter vznemirjaš ostalih faranov.

Avtorju teme se pa iskreno opravičujem.