Summit motors nategatorji

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
kolega se je pač zapičil v S maxa, a nažalost pri summit motorsu.
nategnili so ga kolko je dolg in širok.
itak, da ga čaka že 4 mesece, pa je vzel bencinca!!!
pa še poldrugi mesec ga bo čakal (obljubili so največ 3 do 4 mesece).
žal nima nič na papirju, tako da ne more nobenega držat za nič.
obljubili so mu 12% popusta, valda se je odločil za vso možno opremo, plačal ga bo s kešem.
zdaj pa so prijavili, da se je zaradi velikega povpraševanja spremenila politika podjetja in da lahko dobi le še 6% popusta.
kar je pri ceni avta kar 1500 evrov razlike v njegov minus!
ker je dal 500 evrov pologa, ne želi odstopit od avta, čeprav sem mu rekel, naj vzame kr C maxa in ko jih j.
zgodba samo toliko v vednost, da se ne bi še kdo pri Summitu na=bal.

sam bi na njegovem mestu poslal vse skupaj v qurac, pozabil na qurčevih 500 evrov in šel drugam po nekaj čisto drugega. pa kaj mislijo, da so zlati ti S maxi. okej, saj je dober avto, a še zdaleč ni edini.
tako da pazite se summit motorsa iz LJ.
 

elvir_vr6

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
22. avg 2007
3.297
0
36
Hm, tukaj je kolega pač naivčina...., kako se lahko meniš za popust kar tako ustno? Take zadeve se lepo napiše na predračun in to je to, oz. se na potrdilo o plačanem pologu vse to vpiše in seveda podpiše. Na koncu bodo pa rekli, da popusta sploh ne bo....
Je pa zanimivo, da ima spet "kolega" težave...
17758-icon_confused.gif
 

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
pozna se z vodilnimi in je novinar. zato naj ne bi bilo težav.
in ja, je kolega, ne gre zame, jaz sem svoj (novi) avto kupil decembra, ko je on svojega naročil (oba dobila naraščaj).
 

peterm

Pripravnik
17. sep 2007
699
0
16
čak sej če je dal aro mora obstajat neko potrdilo zakaj je dal aro in da jo je sploh dal..
in če ma pogodbo nima veze kaj so delali v firmi.. njemu veljajo pogoji nakupa z dnem ki je na pogodbi..
oz z dnem sklenitve pogodbe..

pi...a to je tko k da bi šel na per pa bi v ceniku vidu 1.5 eur plačal bi pa po 3 ker se je politika kafiča spremenila..
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
11
38
Ma sam stran od njih...., pred časom sem se zanimal za en rabljen avto pri njih, pa smo se nekaj pogovarjali, da bi jim pustil moj takratni avto, doplačal razliko in vzel tistega ven.
No in oni pregledajo moj avto in po 1 uri strokovno ugotovijo, da je bil moj avto na strehi, kar seveda ni res, ker sem ga imel od prvega dneva, ko sem ga pripeljal iz salona, da ne omenjam, kakšno smešno ceno so mi na račun tega ponudili...
Sem se jim "lepo" zahvalil in šel drugam po avto.
 
Nazadnje urejeno:

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
3
36
ena vas naprej od Jest-a
Se strinjam, da je ravnanje neposlovno, ampak dajti 500 EUR are brez uradne ponudbe z zapisano končno ceno je pa tudi naivno!

Vsaka šola nekaj stane, ali bo ostal brez are, ali pa doplačal - sem pa prepričan, da are brez papirja ne bo dajal več.

Sicer pa pri kupovanju Fordov čimvečji ovinek okoli Summita in Bizilja (pri slednjem velja za rabljene)
 

OldSkul

gps navigator
20. jul 2007
1.866
12
38
Pri Summitu so malo sumljivi. Enemu so na servisu zjebali nov XC-90 volvo, ko je lastnik hotel vgradnjo neke dodatne opreme. Sej zgodba je na avtomobilizem.com
 

Drugizvezdnik

Pripravnik
20. jul 2007
432
0
16
Ko se stranka odloči za avto itak dobi predračun, iz katerega je razvidna cena in spiše se pogodbo, kjer so navedeni vsi podatki, od tega kdo je stranka, za kater avto se gre, koliko je are, kakšno bo nadaljne plačilo in kolikšen je predviden rok dobave.
Nekateri prodajalci vozil cene ne garantirajo
smirk-1.gif
. Verjetno so kje napisani tudi splošni pogoji, na katere se lahko sklicuje, verjetno pa se po dogovoru da vse lepo zmeniti.
 
Nazadnje urejeno:

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Načeloma pri rombu velja, da si z dnem naročila tudi garantiraš ceno, ne glede na dobavo... Za mojo kračo je bil dobavni rok 60 delovnih dni, a sem ga dobil po isti ceni kot ob dnevu naročila. Prav tako sem dobil predračun z ceno, plačilnimi pogoji (itak avans oz. ob dobavi) in vsemi obračunanimi popusti.
Za aro sem dobil paragon blok - potrdilo o plačilu...
P dveh mesecih sem plačal natanko toliko kot je bilo navedeno na predračunu, čeprav so se cene vmes spremenile (povišale).
Tako da mi tole diši po nategu v smislu če rata rata...
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Stari, pri vseh prodajalcih je tako, da ko ti izdajo predračun in vplačaš aro, so vsebina nakupa, cena in rok izdobave jasni vnaprej. In če se prodajalec teh parametrov ne drži, ima da vrne aro in se gre jebat. Od tega, ko se reči več ne drži, je pač samo dobra volja kupca, a gre še vedno v biznis ali pa ne.
Če pa so nekateri naivčine in so vplačali aro brez enega papirja, so pa butci.
smile-1.gif


Ogo
 
Nazadnje urejeno:

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Citat:
Uporabnik Notranjc pravi:
Ma sam stran od njih...., pred časom sem se zanimal za en rabljen avto pri njih, pa smo se nekaj pogovarjali, da bi jim pustil moj takratni avto, doplačal razliko in vzel tistega ven.
No in oni pregledajo moj avto in po 1 uri strokovno ugotovijo, da je bil moj avto na strehi, kar seveda ni res, ker sem ga imel od prvega dneva, ko sem ga pripeljal iz salona, da ne omenjam, kakšno smešno ceno so mi na račun tega ponudili...
Sem se jim "lepo" zahvalil in šel drugam po avto.

Oni so prevelik prodajalec. Biznis jim sam po sebi kaplja. Jebe se njim tudi pri prodaji novega vozila, kaj šele pri prodaji staro za staro.

Ogo
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
sam sem kupil prvi avto. nov iz salona. z vsemi papirji.
po parih dneh s eje izkazalo, d anekaj ni OK. po 14 dneh sem dobil črno na belem, da je avto daleč od tega da je nov. prodan je bil enemu tipu, ki ga je razbil, pripeljal nazaj, oni so ga popravili in prodali kot novega. kako je to možno. lepo. ven je šel s preizkušnjo.
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Citat:
Uporabnik softi pravi:
sam sem kupil prvi avto. nov iz salona. z vsemi papirji.
po parih dneh s eje izkazalo, d anekaj ni OK. po 14 dneh sem dobil črno na belem, da je avto daleč od tega da je nov. prodan je bil enemu tipu, ki ga je razbil, pripeljal nazaj, oni so ga popravili in prodali kot novega. kako je to možno. lepo. ven je šel s preizkušnjo.

Kaj takega je pa navadna goljufija in zrelo za kazensko ovadbo, ne zgolj za odškodninsko tožbo.

Ogo
 

AfterEight

Fizikalc
16. sep 2007
1.217
0
36
Citat:
Uporabnik malcomX pravi:
Če ma keš, zakaj ga negre kupit recimo v avstrijo al pa nemčijo?
Nevem če čakas tam sploh kaj, glede nato da je bencinc.

Pod tole se podpišem. Pri nas za nekatere pač ni konkurence in ravnajo temu primerno. Ni šans, da kupim nov avto v takšni vukojebini, kot je Summit motors.