Styling Hunters - fasade

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.187
2.420
113
v lokalni ostariji
uf klošarjevi so pa "strokovnjaka" najel da jim je naredil pinky hiso...

lej o okusih se ne razpravlja!! ok? meni so tudi kričeče barve zanimive zakaj pa nene more in ne sme biti vse enolično...
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.324
944
113
Titograd
Če se lahko na veliko razpravlja o nakranclanih avtih, zakaj se ne bi o hišah? In prva hiša je res obup. Sicer me BK, ker itak ne živim jaz v tej grdobi
smile-1.gif
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.302
2.404
113
še v SLO - ampak komaj
Citat:
Uporabnik jonny77 pravi:
Citat:
Uporabnik NigelM pravi:
Moja hiša bo zaključni sloj dobila šele jeseni in zagotovo ne bo imela kričečih barv, brez skrbi.

Meni gredo, bolj kot kričeče fasade, na živce ljudje, ki se ne držijo reka: "Brigaj se zase, pa boš imel celo življenje dovolj dela."

Kaj se ima kloško za vtikat kakšno fasado je nekdo naredil. Naredil jo je za svoj denar in tako kot njemu ustreza. Ko bo pa kloško na svoji hiši za svoj denar fasado delal, naj jo pa naredi kakor mu paše. In če že hočeš - tisti kozolec-nadstrešje pred hišo deluje prav kmetavzarsko. Ampak to je samo moj okus.

Čist tako po kmečki pameti pa ne gre oz. ne bi smelo iti.

Probaj pomalat kakšno hišo čudnih barv v avstriji.
No go, ker kvari izgled vasi. Izvedel iz prve roke, da ne bo kdo pametoval.

Če je v mestu drugače ne vem.

Lp

Bom uporabil kar tole kot post za odgovor:

1. o okusih res nima smisla razpravljati
2. kar po svoje pokniti fasado na bajto tudi ne gre - "dovoljene" barve (barvne kombinacije) se določijo v lokacijski dokumentaciji (s pravi pred gradbenim dovoljenjem) - določitev tega je v ZUN in prostorksih načrtih posamenznih občin (in ne da se mi iskati podrobnosti)
3. tudi obnova fasade podleže dolžnosti prijave del - kjer se spet potegne na plan prvotno lokacijsko dovoljenje
4. čist po mojem osebnem mnenju - močno dvomim, da je tip za fasado na prvi sliki ki jo je pripopal kloshar dobil dovoljenje za tako fasado

in za konc - se mi sploh ne zdi napak, da se tle pripopajo kake slike "ekstremnih arhitekturnih dosežkov" - bi pa zaradi poštenosti izpustil podatek o lokaciji (da se izognemo kaki biserni od Pirc-Musarjeve)
 

sthefso

Zelenc'
26. mar 2010
6
0
1
Meni se je najbolj v spomin vtisnila ena hiša, ki je imela čez pol fasade keramične ploščice, kot v kopalnici. Pa ne tiste, velike, ampak majhne, kakih 4x4 cm. No zdaj so že prenovili, tako da je bolj normalna.
 

medvedka

Pripravnik
26. jul 2007
553
0
16
Ok, nisem še prebrala cele teme, kr mi je zabegnlo ko sem jo odprla..

O M G .. (omgomgomg)
13.gif


Ponavadi pa dobim ošpice če vidim kombinacijo rumena+marelično oranžna
bonk.gif
(se opravičujem, če ma kdo bajto v taki barvni kombinaciji)
Jo mam vsaki dan čast gledat čez okno.. Pa še zelene rolete majo..
 
Nazadnje urejeno:

Tjasa

Fizikalc
10. dec 2007
4.403
0
36
KSZ

Enkrat sem nekje slišala en stavek; Zelene umetne stvari ne pašejo v naravo. In ne, meni zelene fasade niso bile nikoli všeč. Za notranje barve ne rečem, ampak za moje pojme so lepe fasade klasične bele (tudi pri nas sta starša tako uredila), pogojno sončna rumena in kombinacija bela-marelična, bela-rumena...
Za moje pojme kul tema, bom nalepila ob priliki ene par hiškic ki so po mojem okusu daleč od estetskega videza.
 

ergo

Fizikalc
3. sep 2007
1.030
39
48
Poklicna deformacija?!
Ne, polcaji so deformirani, naspljoh...
Tudi sam imam večkrat priliko videti streho v modri barvi, pa še z glazuro je, tako da kriči da te sra.t prime!
 

skorpy

organizatorka
18. jul 2007
7.801
0
36
40
Citat:
Uporabnik iverson pravi:
Bom jutr eno napopu, je hiša taka ko un tastar polo ko je bil United color of beneton edition! Ma pa pri nas en modro streho, pa še policaj je povrhu!

nč nisi napopu, dej, da vidim, če isto bajto misliva
grin1.gif
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Citat:
Uporabnik kloshar pravi:
Bolj je sončno, bolj je hiša ne-vijolična ... Takšne posebne barve je, smo pa izbiro prepustili strokovnjaku, tako da prihranite svoja pametovanja za kakšno drugo hiško.

Hja, očitno bo slikanje med vožnjo kar problem. Treba bo vzeti v roke pravi fotoaparat, se malo poigrati z nastavitvami in šele potem upati na prave rezultate. Edino omembe vredno, kar mi je ratalo slikat v ponedeljek, je bilo tole:


Pa ne gre za problem barv ... Rekel bi, da lahko v pravem odtenku in v pravi kombinaciji paše vsaka barva. Vendar razne fluorescentne, kričeče in vpadljive barve pa meni osebno pač ne potegnejo in se samo čudim ljudem, da si gredo tako zasrati bajte zaradi nevemčesa/nevemkoga.

Ko stara vr6-tka
020_001.jpg
 

Tenforest

Guru
3. sep 2007
5.661
501
113
41
povsod malo
Citat:
Uporabnik medvedka pravi:
Ok, nisem še prebrala cele teme, kr mi je zabegnlo ko sem jo odprla..

O M G .. (omgomgomg)
13.gif


Ponavadi pa dobim ošpice če vidim kombinacijo rumena+marelično oranžna
bonk.gif
(se opravičujem, če ma kdo bajto v taki barvni kombinaciji)
Jo mam vsaki dan čast gledat čez okno.. Pa še zelene rolete majo..

Nam je rumeno barvo predpisal zavod za varstvo kulturne dediščine al kaj so že.
Ker je hiša v starem delu mesta... bela okna z belimi križi, rjavo pobarvan les, strešniki so tisti sivi na šest kotov, dimnik more bit tak pa tak...
In potem vidiš sosedovo sračje gnezdo
uf-1.gif


Da ne omenjam graščine ima kao mišje sivo barvo
confused-1.gif
štokl je tak potem je bolj temna ene 3m potem pa bela.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.695
3.576
113
Kaki dve leti nazaj je bil v tedniku prispevek o eni mali občini, ki je predpisala fasade pastelnih barv in če se prav spomnim takrat dejansko nisi dobil gradbenega, če si napisal da bo fasada bele barve.

Novogradnje me načeloma ne motijo, če je vse v stilu, pa če lastnik že na vsak način hoče biti atention whore (navsezadnje tudi avtomobili rumene barve se okrog vozijo), naj ima oranžno fasado. Ne razumem pa tistih, ki prej belo, 30 let staro hišo v treh štukih, pobarvajo na kričeče barve. Okol vrat in v kleti še klinker ploščice in v oknih zlati križi. En strokovnjak, mislim da je bil arhitekt, je enkrat na tv rekel da so imeli najbrž težko otroštvo, pa jih vsakič ko se pripeljejo domov barva hiše spomni na mlada leta.
 

Bitch_inside

PEPCA 2007
18. jul 2007
3.608
1
36
Ljubljana
Fak, kere ogabne fasade :S Na štajerskem in prekmurskem koncu sem opazila, da ljudje kar radi uporabijo kakšno totalno čudno barvo, ki je človek pri zdravi pameti nikoli ne bi uporabil (živo vijolična, živo modra, oranžna, flourescentno zelena, ipd). In potem je še cela fasada šlampasto narejena in sam gledaš lahko kaj tem ljudem ni jasno.
Za moje pojme so edine sprejemljive barve bela, nežno rumena, siva in nežno roza (pri klosharju majo npr. zelo lepo).

lp
 

Naglfar

Fizikalc
7. sep 2007
1.563
1
36
Panonija
Citat:
Uporabnik karantanka pravi:
biser od biserov


Haha točno takšna barva fasade je v vasi poleg moje. In baba je v toplih dneh cele dneve zunaj in nadira mimoidoče, zakaj zijajo v njihovo fasado.
bonk.gif
Konec koncev, mentaliteti njihove družine ta barva popolnoma ustreza.
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
In kakšna je njih mentaliteta? Drugače pa tam nekje pri radgoni tik ob meji je nekaj hiš vse v neki čudni zeleni barvi, očitno so imel nekoč eno akcijo 50% popusta na to barvo v lokalni trgovini...