Styling Hunters - fasade

kloshar

Ciganæe
26. jul 2007
5.998
0
36
Tema o avtomobilih me je asocirala na hiše, ki si jih svoji lastniki radi privoščijo in na njih sproščajo svoje frustracije. Nemalo hiš je, ki imajo povsem zgrešeno, neestetsko fasado, ki sploh ne paše v okolje in ki naredi dobro oblikovano hišo prav grdo. Zatorej odpiram to temo, da malo poslikamo hiške in se nasmejimo umotvorom, ki jih sproducirajo nekateri lastniki hiš.
smile-1.gif


Za začetek ena "mavrična" hiša na (v) Dolgi gori.


Na poti z vlakom od Zidanega Mosta do Maribora je cel kup hiš, ob katerih se človek samo prime za glavo. Bom jih poskušal vse poslikati in narediti celo kolekcijo hiš na poti z vlakom.
grin1.gif
 

kloshar

Ciganæe
26. jul 2007
5.998
0
36
Evo, dovolj vidiš.
smile-1.gif




Grem v ponedeljek v Maribor in upam na čim lepše vreme, da bom lahko malo poslikal hiške.
cheer.gif
 

vellno

Pripravnik
10. jan 2009
383
0
16
Zanimivo bi bilo pogledat, če obstaja kakšen zakon al pa kkšen kodeks fasad. Ene so res take da se človek vpraša a je lastnik barvno slep. :)
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.054
390
83
44
dolenska
Maš hišo s zanimivo barvo oz si opazen na vasi/mestu? Sej je prov , da se je to spomnil, ker tko radi težijo, kako hišo moreš met,....pi napišejo pogoje, kako hišo moreš met a fasade ne. Na našem koncu je kr nekaj bajt (ko se men peljem poslikam), ki ne pašejo. Cela vas, se pravi cca 20 bajt belih, ena vijolična. Je pa tipska hiša osemdesetih.
 

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
3
36
ena vas naprej od Jest-a
Moja hiša bo zaključni sloj dobila šele jeseni in zagotovo ne bo imela kričečih barv, brez skrbi.

Meni gredo, bolj kot kričeče fasade, na živce ljudje, ki se ne držijo reka: "Brigaj se zase, pa boš imel celo življenje dovolj dela."

Kaj se ima kloško za vtikat kakšno fasado je nekdo naredil. Naredil jo je za svoj denar in tako kot njemu ustreza. Ko bo pa kloško na svoji hiši za svoj denar fasado delal, naj jo pa naredi kakor mu paše. In če že hočeš - tisti kozolec-nadstrešje pred hišo deluje prav kmetavzarsko. Ampak to je samo moj okus.
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.744
2.353
113
Pomurje
Citat:
Uporabnik NigelM pravi:
Moja hiša bo zaključni sloj dobila šele jeseni in zagotovo ne bo imela kričečih barv, brez skrbi.

Meni gredo, bolj kot kričeče fasade, na živce ljudje, ki se ne držijo reka: "Brigaj se zase, pa boš imel celo življenje dovolj dela."

Kaj se ima kloško za vtikat kakšno fasado je nekdo naredil. Naredil jo je za svoj denar in tako kot njemu ustreza. Ko bo pa kloško na svoji hiši za svoj denar fasado delal, naj jo pa naredi kakor mu paše. In če že hočeš - tisti kozolec-nadstrešje pred hišo deluje prav kmetavzarsko. Ampak to je samo moj okus.

Čist tako po kmečki pameti pa ne gre oz. ne bi smelo iti.

Probaj pomalat kakšno hišo čudnih barv v avstriji.
No go, ker kvari izgled vasi. Izvedel iz prve roke, da ne bo kdo pametoval.

Če je v mestu drugače ne vem.

Lp
 

Mato

Majstr
3. okt 2007
2.074
389
83
Pa glih v avstriji sem najprej videl raznobarvne hiše kakih 15 let nazaj. Takrat tega pri nas še ni bilo.
 

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.783
1.460
113
42
No mislim da če se pelješ po Ižanki iz Iga proti Ljubljani lahko tudi vidiš veliko lepih fasad :D
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.187
2.420
113
v lokalni ostariji
kar je enemu všeč je drugemu grdo. in ne vem kaj se ma mulo od klošarja sploh za spotikat ob nekaj kar ni on sam naredil... enim so pač všeč take fasade.. enim drugačne... jebat ga tako je...
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Prva fasada sploh ni napačna, edino staromodne lesene ograje se tepejo z njo. Mi je pa klošarjeva gay barva bolj sumljiva.
 

kloshar

Ciganæe
26. jul 2007
5.998
0
36
Bolj je sončno, bolj je hiša ne-vijolična ... Takšne posebne barve je, smo pa izbiro prepustili strokovnjaku, tako da prihranite svoja pametovanja za kakšno drugo hiško.

Hja, očitno bo slikanje med vožnjo kar problem. Treba bo vzeti v roke pravi fotoaparat, se malo poigrati z nastavitvami in šele potem upati na prave rezultate. Edino omembe vredno, kar mi je ratalo slikat v ponedeljek, je bilo tole:


Pa ne gre za problem barv ... Rekel bi, da lahko v pravem odtenku in v pravi kombinaciji paše vsaka barva. Vendar razne fluorescentne, kričeče in vpadljive barve pa meni osebno pač ne potegnejo in se samo čudim ljudem, da si gredo tako zasrati bajte zaradi nevemčesa/nevemkoga.
 

kloshar

Ciganæe
26. jul 2007
5.998
0
36
Glej, sicer pa se lahko greste vsajati tudi v ostale teme, kjer se pljuva po tujem, začenjši s temo Styling Hunters v avtoakustiki. Če niste za to, adijo, hvala lepa, sploh ne rabite več odgovarjat, ampak raje prepustite temo tistim, ki jim je to zanimivo. Sicer pa, dokler velja svoboda govora, mi nima noben ama ništa za pravit!
10.gif
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Aja samo za ostale zavistneže s propadajočimi hišami brez fasad ?