Strpni Slovenci

lafarge

Pripravnik
12. jun 2013
569
0
16
Citat:
V normalni državi, pri normalnih ljudeh.

V Sloveniji pa te natakar napizdi, ker si se namalal v njegov lokal ravno med čikpavzo, obrtnik ti reče, da se mu ne da hodit do tebe, ker si mu s poti, stanovanje imaš raje prazno, kot da bi imel v njem Bosanca itd itd.

Itak, da je to bolje, kot pa kup neplačanih položnic, najemnin in sfukano stanovanje....
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
No, jaz sem drugega mnenja.

Zdaj me pa raztrgaj, če si upaš. lastnina je moja, in komu jo oddajam v najem, je moja stvar. Če recimo ne maram ljudi, ki se pišejo na črko K, potem jim pač ne bom oddal. Proklet rasist fašistični, a ne?
evil.gif
 

kravakonj

Fizikalc
30. okt 2012
5.215
0
36
Kar se mene tiče, imaš do tega vso pravico. Zadeva se mi zdi sicer zelo nelogična, ampak imaš vso pravico.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
In zakaj bi bila nelogična?
A ni logično, da JAZ odločam, komu bom oddal?
in do so pogoji mojega oddajanja kot zasebniku popolnoma nerelevantni glede zunanjih "zahtev"?
 

kravakonj

Fizikalc
30. okt 2012
5.215
0
36
Ne, ne: logično je, da o svojem premoženju odločaš sam. Ni pa logično, da posluješ na podlagi rase, priimkov, spolne usmerjenosti ipd. Enostavno, bad for business.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Citat:
Uporabnik kravakonj pravi:
Ni pa logično, da posluješ na podlagi rase, priimkov, spolne usmerjenosti ipd. Enostavno, bad for business.
Ne vem zakaj - če že v začetku izključim ljudi, za katere ocenim, da mi bodo naredili več škode kot koristi, potem to ne more biti bad for business - a ne? Res, kako bi mi trpel biznis oddajanja, če rečem, da recimo Brajdičem ne bom oddal - zihr doletim bojkot poslovanja.
hysterical-1.gif
 

Resolver

Fizikalc
18. jun 2008
1.836
0
36
Citat:
Uporabnik kravakonj pravi:
Ne, ne: logično je, da o svojem premoženju odločaš sam. Ni pa logično, da posluješ na podlagi rase, priimkov, spolne usmerjenosti ipd. Enostavno, bad for business.

Ponavadi se ne oglašam v takih temah, ampak sedaj si me pa raz...

Ali lahko že enkrat nehaš? Ti hočeš demokracijo do takrat, dokler velja izključno! tvoje velecenjeno mnenje.
 

kravakonj

Fizikalc
30. okt 2012
5.215
0
36
Saj ti dam deloma prav - npr. Abercrombie and Fitch (modna znamka) je vrsto let vodil kao provokativno marketinško kampanijo, katere sporočilo je bilo, da naj debeli ljudje ne kupujejo njihovih oblek - nekaj časa je zadeva delovala, v zadnjem letu pa so zaradi bojkota poslovni rezultati padli, posledica je bil 180 stopinjski obrat v marketingu.

Nekaj časa bo bojkot Balkancev s strani nepremičninskih agencij najbrž deloval - sčasoma pa se jim bo to vrnilo. Zate kot posameznika, ki oddaja stanovanje, pa je povsem vseeno - pač si si zoožal nabor strank. Glede na to, da je trg preplavljen s praznimi stanovanji, pa boš najbrž še prosil g. Mulasalihoviæa, če se lahko vseli.
 

kravakonj

Fizikalc
30. okt 2012
5.215
0
36
Citat:
Uporabnik Resolver pravi:
Ti hočeš demokracijo do takrat, dokler velja izključno! tvoje velecenjeno mnenje.
Točno tako: moje mnenje je namreč, da lahko veruješ v kar ti paše, da lahko nosiš naglavno ruto, da lahko v javnosti govoriš v katerem koli jeziku želiš, da smo vsi ljudje enakopravni itd. In da človekov priimek ne določa njegove osebnosti.
 

frisk

Pripravnik
25. sep 2007
735
18
18
Domžale
Naj naredijo še anketo med lastniki nepremičnin, ki imajo južno poreklo. Sem prepričan, da imajo tudi v tem primeru "njihovi" prednost. Tako pač je. Jaz imam pravico nekoga ne-marat, ne smem pa mu kratit njegovih pravic. In imam pravico ne-skleniti kupoprodajne/najemne pogodbe z nekom, ki mi ni všeč, ne da bi s tem kratil njegove pravice. Razlog za to pa je izključno oseben in mi ga ni treba razkrivat pa če se Musarjeva in podobni na zobe zmečejo.

Rasisti, homofobi, ksenofobi so bili, so in bodo. In tako kot črnci, geji in tujci si tudi oni ne morejo pomagati, da so, kar so. Dolžni so samo upoštevati meje med svojimi in njihovimi pravicami.
 

Resolver

Fizikalc
18. jun 2008
1.836
0
36
Citat:
Uporabnik kravakonj pravi:
Citat:
Uporabnik Resolver pravi:
Ti hočeš demokracijo do takrat, dokler velja izključno! tvoje velecenjeno mnenje.
Točno tako: moje mnenje je namreč, da lahko veruješ v kar ti paše, da lahko nosiš naglavno ruto, da lahko v javnosti govoriš v katerem koli jeziku želiš, da smo vsi ljudje enakopravni itd. In da človekov priimek ne določa njegove osebnosti.

Huje je, kot sem mislil. Težave so že pri branju in razumevanju teksta.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.920
5.461
113
Evo predlog.....pred ogledom daš na mizo in kdor se ne zgraža nima "prednosti" pri rentanju
smile-1.gif


994537_466622316767619_1972538127_n.jpg
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Nepremičnine niso cunje. Zato je tvoje velestrokovno mnenje popolnoma irelevantno.
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Citat:
Uporabnik keber pravi:
Koneckoncev Švica ni uspešna zaradi človekovih pravic, za kar se jim precej fučka, ampak zaradi nečesa drugega, to je strikten red v deželi, tudi pri takih zadevah, kot je oddajanje stanovanj.

švicarji imajo tak sistem, vsaj v zürichu, da če vzameš v stanovanje nekoga, ki je dvomljivo plačilno sposben, ti neka fundacija jamči, da boš dobil najemnino. In jo dobiš, če ne od njega, pa od njih.
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.031
5.732
113
blizu močvirne prestolnice
Poglej, zakaj ne naredijo kakšne ankete koliko stanovanj, pomoči dobijo tile iz juga! Sami napadi na Slovence, no ja Šetinc je to naredil, je kaj v sorodu z tisto ihto iz RTVja?
 

twinman

Fizikalc
17. jul 2012
1.172
16
38
Ljubljana
REDREDREDREDREDREDREDREDREDRED
Ko bi vsi ljudje bili pošteni, ko bi vsi ljudje bili pošteno plačani, ko bi utajevalci davka in tisti, ki delajo ali oddajajo na črno najeb.a.li, ko bi se vedelo kdo pije in kdo plača, ko......
REDREDREDREDREDREDREDREDREDRED

vi se pa kle drkate z nacionalnimi in drugimi razlikami.....ovce

Pol pa crknem od smeha, ko mi skromen bosanec (ČLOVEK z velikimi črkami), ki za nekoga vzdržuje več najemniških stanovanj, pravi zgodbice, da kozla ko pride v flet, ki ga ima v najemu mlad slovenski par-oba zdravnika. Pol mora pa lastbnik prodajat zgodbice o kompletni obnovi stavbe, da jih brez večjih zapletov ven spravi.
sprasujem se.gif
 
Nazadnje urejeno: