Stropni ventilator - pozimi

header

Fizikalc
28. okt 2013
543
32
28
Ali ima kdo izkušnje z uporabo stropnega ventilatorja pozimi ko je nastavljen, da potiska topel zrak proti tlom?
Ali se stanovanje bolj enakomerno segreva oz. ima bolj enakomerno razporejeno temperaturo strop/tla?
 

dejan_

Guru
23. maj 2012
2.244
1.887
113
Ali ima kdo izkušnje z uporabo stropnega ventilatorja pozimi ko je nastavljen, da potiska topel zrak proti tlom?
Ali se stanovanje bolj enakomerno segreva oz. ima bolj enakomerno razporejeno temperaturo strop/tla?

In koliko imaš visoke stropoe da imaš ta problem?
 
Nazadnje urejeno:

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.148
5.753
113
pri taščici
"jaz" tri metre.
Razmišljam o enem kaminu v eni sobi, pa nek ventilator ali kaj podobnega, ki bi topel zrak mal razpihal
 

header

Fizikalc
28. okt 2013
543
32
28
Višina je 2.5 m. Glede na to , da se topel zrak dviga je razlika v večini hiš. Na tleh imam 20°c (spodaj ne ogrevana klet) na dveh metrih pa 23.6°c.
 

header

Fizikalc
28. okt 2013
543
32
28
Zanimajo me izkušnje tistih, ki ga imajo in ne teoretični komentarji.
Kot berem na tujih straneh jih vsi ,ki jih imajo uporabljaj tudi pozimi za bolje enakomerno razporeditev toplote po prostoru.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Jaz ga imam. Super zadeva, priporočam nakup. Najboljša investicija za poletje in zimo. Pa še prostori so bolje prezračeni, kar je odlično za asmatike. Imaš tudi take z lučko. Pazi le, da bo desnosučen.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.836
5.081
113
Jaz semmel v garaži z 4m visokim stropom en navadn 20cm ventilator pod stropom in se je poznalo. Drugače je blo pod stropom vroče spodaj še hladno. Z ventilatorjem kar enakomerno.
 

enik14

Fizikalc
22. avg 2014
100
28
28
Lopatice ventilatorja morajo biti montirane vsaj tam okoli 30 cm pod stropom, drugače efekta ventilacije proti tlem ne boš imel.
 

dejan_

Guru
23. maj 2012
2.244
1.887
113
Žena ima drugače firmo, ki se ukvarja s fengshui. Pa je zahtevala desnosučnega. Pol pa sva opazila, da so vsi, ki imajo tudi luč v resnici desnosučni tudi zaradi nečesa v povezavi z elektriko in indukcijo pri navitju motorja.

Je ful boljši se strinjam. Gre naravno v smeri urinega kazalca in je samo bivanje neprimerno boljše.
Pa če so stropi na 2,5 metra je fajn da so lopatice na cca. 170 cm, da te fino useka po betici in ti mogoče mal naštela koleščke.
 
  • Haha
Reactions: Pbutec in Guinness

dejan_

Guru
23. maj 2012
2.244
1.887
113
Jaz semmel v garaži z 4m visokim stropom en navadn 20cm ventilator pod stropom in se je poznalo. Drugače je blo pod stropom vroče spodaj še hladno. Z ventilatorjem kar enakomerno.

Za delavnice itd... kjer so visoki stropovi obstajajo namenski razslojevalniki zraka. Recimo Sabiana to izdeluje. Za v stanovanje pa to ni primerno
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.153
1.759
113
Ali ima kdo izkušnje z uporabo stropnega ventilatorja pozimi ko je nastavljen, da potiska topel zrak proti tlom?
Ali se stanovanje bolj enakomerno segreva oz. ima bolj enakomerno razporejeno temperaturo strop/tla?

Verjetno je blok/hiša neizolirana in istočasno greješ s prekinitvami. Zato se ti pojavlja problem plastenja zraka.
Če ne moreš porihtati izolacije, lahko vsaj poskrbiš za neprekinjeno ogrevanje (24 h/dan). Ali pa občasno greješ in montiraš ventilator, ki bo mešal zrak in nekako počel (-> skrbel za enakomerno porazdelitev toplote), kot 'dela' neprekinjeno ogrevanje. Če ti je po godu, da ti nekaj piha v betico medtem ko dremlješ pred TV.jem.

Pbutec..tebe berem z vidika, da se hecaš (upam no :fredi: ).
 

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.688
134
63
Zanimajo me izkušnje tistih, ki ga imajo in ne teoretični komentarji.
Kot berem na tujih straneh jih vsi ,ki jih imajo uporabljaj tudi pozimi za bolje enakomerno razporeditev toplote po prostoru.

Priznam, moja praksa je iz kafane poleti. Ko je nad 30*, je prijetno. Ko je manj, pa ni vec tako ugodno.In sklepam, ker se nikjer v stanovanju s standardnimi 2,5m stropovi tega nisem videl. Pri halah z vecmetrskimi stropovi pa ima smisel.

lp
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.298
935
113
V starem stanovanju sem imel navadni namizni ventilator v bližini kamina, da mi je malo "razpihal" toploto po stanovanju. Efekt zelo dober, a prinese tudi slabe stvari. Meni je recimo precej omet na stropu presušil in mi je napokal (ok, priznam, verjetno tudi ni bilo najboljše narejeno), prav tako mi je "saje" raznašal po celi sobi, tako da sem imel enakomerno "umazano" po celi sobi. Seveda se ni poznalo takoj, ampak kasneje, ko sem recimo odstranjeval okvirje slik, čistil žaluzije, ipd. Tudi na samih lopaticah ventilatorja se je precej poznalo. Jaz sem si tudi govoril in zatiskal oči, da ni umazanije od kamina, ampak žal je. Vedno nisi pozoren pri odpiranju vratc. Je pa po treh, štirih letih kurjenja stanovanje dobilo tak "retro" videz... :fredi:
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Jaz ga imam v spalnici nad posteljo, da mi zrak nad posteljo malo razpiha. Fajn, ko stara malo pretirano golobčke spušča.
 
  • Haha
Reactions: Hanzi