Stropni nosilec za TV

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.610
245
113
ja... za montažo v strop boš moral dat konkretne (dolge) šraufe (da pridejo tudi v plato/cegu - da ne bo tko kot pri kolegu. To mu je en biser montiral), pa še kakšno uno dvokomponentni lepilo okol... Če opcija, pa kar navojna palica, pa skozi plato...
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.938
8.986
113
EU
Citat:
Uporabnik shootek pravi:

Je imel pa moj na žalost pokojni zobozdravnik v SG nekaj podobnega pred 10 leti, samo se ne spomnim točno ali je bilo pritrjeno na strop ali kako drugače (sem imel druge misli v glavi
smirk-1.gif
)

Zakaj pokojni? Če je televizor dol padel
confused-1.gif
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.561
690
113
Citat:
Uporabnik msenjur pravi:
ja... za montažo v strop boš moral dat konkretne (dolge) šraufe (da pridejo tudi v plato/cegu - da ne bo tko kot pri kolegu. To mu je en biser montiral), pa še kakšno uno dvokomponentni lepilo okol... Če opcija, pa kar navojna palica, pa skozi plato...

Brez pretiravanja
bonk.gif


kemično sidranje in konstrukcija, ki se na strop pritrdi dovolj daleč narazen, (obvezno je potrebno naprej preverit tip stropa),
na strani TV je tako in tako samo tovarniško predvidena možnost vijačenja

Sam bi konstrukcijo zasnoval, da bi lahko TV enostavno prestavil normalno vodoravne v navpično (servisno ) lego
vodoravna profila, ter dva vijaka in dva zatiča
wink-1.gif


In najprej izberi TV.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.938
8.986
113
EU
Fantje ne pretiravat. Moj štirikilsi luster visi na enem vijako že osem let in še ni padel na mizo. TV pa ima koliko..sedem kil
grims-1.gif

Za sidranje v strop uporabiš namenske vijake. Tudi vijačenje na tovarniško predvidena pritrditvena mesta na ohišju TV-ja bi morala držati. To mislim za aparate znanih znamk in ne recimo ..ehmmm..turškega Grundinga
evil.gif