Strežnik www.shrani.si bo ukinjen?

Dolfe

Pripravnik
22. jul 2007
836
1
18
Koliko resnice je v tem?

http://prome.blog.siol.net/2010/04/22/shrani-si-zapira-svoja-vrata/
http://www.drugisvet.com/it/shrani_si_zapira_vrata.html

Če ga ugasnejo, sesujejo vse slovenske forume, ki so kaj vredni.
10.gif
 

Commodore

Fizikalc
14. jul 2008
1.934
34
48
Eh, big deal! Koliko enih brezplacnih storitev je ratalo in izginilo samo v zadnjih desetih letih. Ena gor ali dol.
smile-1.gif
 

Commodore

Fizikalc
14. jul 2008
1.934
34
48
J*tga, bo treba na alternative selit. Yahoo je tudi pred cajtom skenslal GeoCities, kjer je bilo en kup sajtov, pa se se vedno da dobit brezplacne hostinge drugje. Nekaj dela je z vsem.

Jaz sem recimo uporabljal za zacasno deljenje fajlov http://www.sendspace.com/

Za kaj "trajnejsega" pa mogoce Public folder na Dropboxu...
wink-1.gif
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.353
679
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
A si moral kaj placat za uproabo? V pogojih je gotovo napisano, da lahko ponudnik kadarkoli ukine servis... S takim servisom ni tako malo stroskov... in ce od tega nimajo nic, je to logicna posledica
smile-1.gif
...

Se vedno bolje, da to storijo na tak nacin, da pol leta prej povedo... kot pa da zadeva dela vedno bolj nezanesljivo... tako kot je potonil brezplacni e-postni servis email.si
bonk.gif
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Bi pa lahko imeli na strani kaj napisano o tem oz. v opozorilo uporabnikom naj slike za trajnejšo shrambo raje dajo kam drugam.

PS: Si predstavljate, da google izračuna, da gmail prinaša več izgub kot dobička?
crazy1.gif
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.833
730
113
www.jernej.org
In točno zato imam poleg gmail-a še en plačljivi mail, kjer imam garantirano delovanje.

Dejstvo je, da lahko vsaka zastonj storitev izgine iz danes na jutri...
 

kloshar

Ciganæe
26. jul 2007
5.998
0
36
Pol pa boljše, da tega sranja sploh ne uprabljamo, če se že v pogojih za uporabo ekskulpirajo vsake odgovornosti. Ko jih jebe. Bomo se pa uporabniki znašli na drugačen način.
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.833
730
113
www.jernej.org
Citat:
Uporabnik Jernej pravi:
Tudi plačljive niso imune...
Seveda ni imuno... ampak ti vsaj ne morejo iz danes na jutri pobrisati vseh podatkov in se nato zgovarjati na pogoje uporabe. Saj ne pravim, da se bo to zgodilo pri gmailu ali dropboxu... ampak imajo v pogojih uporabe definitivno zapisano, da ne odgovarjajo za podatke in da lahko storitev kadarkoli ukinejo (ali pa nekaj podobnega).

Edit... evo... skopirano iz "Terms of Service" od Gmaila...
Citat:
4.3 As part of this continuing innovation, you acknowledge and agree that Google may stop (permanently or temporarily) providing the Services (or any features within the Services) to you or to users generally at Google’s sole discretion, without prior notice to you. You may stop using the Services at any time. You do not need to specifically inform Google when you stop using the Services.

4.4 You acknowledge and agree that if Google disables access to your account, you may be prevented from accessing the Services, your account details or any files or other content which is contained in your account.
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Ne morejo iz danes na jutri... lahko pa rečejo, da 12 mesecev še (ali kolikor se pač plačuje naročnina), potem pa konec.


Se pa strinjam, da se ob takih trenutkih zaveš, da "cloud based" zadeve le niso tako oh in sploh super.
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.833
730
113
www.jernej.org
Saj to hočem povedati... pri plačljivih storitvah imaš vsaj toliko garancije, da boš imel čas skopirati svoje podatke... google pa lahko (ne pravim pa, da se bo to zgodilo) načeloma iz danes na jutri zadevo izklopi in ljudem izbriše podatke (vsaj glede na zgoraj napisane pogoje).
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.563
5.536
113
Pošteno od najdi.si, da so vnaprej opozorili in par mesecev vnaprej.

Ko je najdi.si ukinil elektronsko pošto, so obvestilo poslali 14 dni prej.

Je pa neobičajno, da pri vseh milijonih evrov prometa najdi.si oziroma Telekom Slovenije nima denarja za shrani.si. Verjetno za en TV oglas porabijo več, kot jih stane vzdrževanje storitve.
 

vellno

Pripravnik
10. jan 2009
383
0
16
Glede na linke s katerimi se je ta tema zacela me zanima kje dejansko ste to prebrali. Prebral sem oba linka pa se linke na teh linkih pa nic o tem o cemer se tukaj piše. Če sem spregledal naj mi nekdo pove kje je to napisano.
 

Dolfe

Pripravnik
22. jul 2007
836
1
18
Citat:
Uporabnik Mikrohard pravi:
Saj to hočem povedati... pri plačljivih storitvah imaš vsaj toliko garancije, da boš imel čas skopirati svoje podatke...

Ni problem o kopiranju in prenosu svojih podatkov (slik npr.). Kdor je pameten, si itak dela še svoj arhiv zraven.
Problem je širši in bo usekal po bazah raznih forumov. Obstaja kup forumov, ki so tehničnega značaja in vsebujejo veliko bazo slik, skic, skenov, .....
Vse to bo šlo v maloro.
cry12bpy.gif
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

True... ampak noben "večji" zastonjski ponudnik do sedaj še ni zadev ugasnil čez noč. Po mojem je to dovolj dobra garancija, da bo enako v prihodnosti.


Osebno se na world-wide zastonjskih storitvah počutim precej lagodno in predvsem varno, medtem ko sem do slovenskih bil vedno malce skeptičen (email.si, pinkponk.com (če se kdo še spominja in je imel mail tam), volja.net, sedaj še shrani.si). Dvomilijonski trg vsekakor ni nekaj stabilnega in konstantnega.


Poleg tega tako Google kot Dropbox ponujata svoje storitve s plačljivimi nadgradnjami, kar je še dodatna varovalka, da teh storitev ne bodo izklopili čez noč.


Primerjati shrani.si z Dropbox.com je tako kot da bi primerjal TAM in Mercedeza. Oboji delajo (oz. so delali) tovornjake, ampak to je to.