Stopnja izobrazbe - osebni dohodek

kavboj

Fizikalc
30. avg 2007
2.219
0
36
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Zakaj je to žal?

Nekdo ki pride iz fakultete bi moral dobiti takoj višjo plačo kot nekdo z 8 letno šolo? Zakaj? zato ker je več časa zabušaval v klopeh in po možnosti še vlekel kakšno štipendijo, hkrati pa užival razkošno študentsko življenje.

Za moje pojme je sposobnost človeka na prvem mestu, izobrazba je samo list papirja, kateri je glede na naš učni sistem, slabši kot 3 plastni paloma wc papir.

Kakšno izobrazbo maš pa ti?

Ne moreš ti isto gledat na nekoga, ki se je dodatno izobraževal 4 ali 5 let oz. če vzamemo tvoj primer kar 8 let več (srednja in fax) od tistega, ki ima samo 8 let osnovne šole. Zaradi tega ker ima tisti, ki se je več izobraževal določeno znanje, ki ga drugi nima in bo opravljal čisto drugo (bolj zahtevno delo) delo. Da ne govorim o tem, da se moraš med delom še vedno dodatno izobraževat, če hočeš pridit res na visok položaj v podjetju.

Kako lahko nekdo opravlja delo zdravnika z 8 let osnovne šole?
Kako lahko nekdo opravlja delo asistenta (in nato profesorja) z 8 let osnovne šole?
Kako lahko nekdo opravlja delo statika pri projektiranju stavb in mostov z 8 let osnovne šole?
Kako lahko nekdo opravlja delo raziskovalca na inštitutu z 8 let osnovne šole?
Kako lahko nekdo opravlja delo odvetnika z 8 let osnovne šole?
itd.
 

Cavalierka

Pripravnik
19. sep 2007
118
0
16
osrednje-slovenska
Dobro napisano...
write.gif
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Citat:
Uporabnik kavboj pravi:
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Zakaj je to žal?

Nekdo ki pride iz fakultete bi moral dobiti takoj višjo plačo kot nekdo z 8 letno šolo? Zakaj? zato ker je več časa zabušaval v klopeh in po možnosti še vlekel kakšno štipendijo, hkrati pa užival razkošno študentsko življenje.

Za moje pojme je sposobnost človeka na prvem mestu, izobrazba je samo list papirja, kateri je glede na naš učni sistem, slabši kot 3 plastni paloma wc papir.

Kakšno izobrazbo maš pa ti?

Ne moreš ti isto gledat na nekoga, ki se je dodatno izobraževal 4 ali 5 let oz. če vzamemo tvoj primer kar 8 let več (srednja in fax) od tistega, ki ima samo 8 let osnovne šole. Zaradi tega ker ima tisti, ki se je več izobraževal določeno znanje, ki ga drugi nima in bo opravljal čisto drugo (bolj zahtevno delo) delo. Da ne govorim o tem, da se moraš med delom še vedno dodatno izobraževat, če hočeš pridit res na visok položaj v podjetju.

Kako lahko nekdo opravlja delo zdravnika z 8 let osnovne šole?
Kako lahko nekdo opravlja delo asistenta (in nato profesorja) z 8 let osnovne šole?
Kako lahko nekdo opravlja delo statika pri projektiranju stavb in mostov z 8 let osnovne šole?
Kako lahko nekdo opravlja delo raziskovalca na inštitutu z 8 let osnovne šole?
Kako lahko nekdo opravlja delo odvetnika z 8 let osnovne šole?
itd.

Stari Rimljani so konstruirali ter gradili viadukte in akvedukte tudi brez 8 let šolanja. Pa beton, ki se strdi pod vodo tudi.
smile-1.gif

Mau se zezam, ampak vse je odvisno od posla in dela. Pri večini reči se ne moreš zgolj šlepat na izobrazbo. Lahko se šlepaš na znanje, ki naj bi bilo sicer premosorazmerno z izobrazbo, vendar slednje v praktičnem življenju ni nujno res, preprosto zato, ker večino reči na tem svetu ne uči nobena šola ampak življenje.

Ogo
 

sevlje

Fizikalc
25. jul 2007
1.913
0
36
44
Selška dolina
No da sam napišem moje izkušnje z izobrazbo zaposlenih. Lahko rečem, da je pri nas zelo očitno, kakšno izobrazbo ima kdo. Če npr zaposliš dva delavca, od tega ime eden poklicno in eden tehnično izobrazbo, lahko rečem, da je 90% možnosti, da bo tisti s tehnično hitreje dojemal znanje, ki je potrebno za dobro delo. Seveda pa imamo tudi izjeme, ki resnično obvladajo svoje delo, kjub temu, da imajo samo poklicno izobrazbo.
Zato lahko potrdim, da je izobrazba za večino del zelo pomembna, pa ne zato, ker se nekdo v šoli nauči toliko več, ampak je razlika v hitrosti dojemanja. Najbolj se ta razlika kaže pri tistih, ki iščejo prvo zaposlitev. Pri delavcih, ki imajo že npr 15 let delovne dobe, ta razlika ni več tako očitna, ker se tudi zelo spremeni razmišljanje pri človeku.

lp
 

darko11

Majstr
21. jul 2007
1.203
178
63
Vse to je relativno.
wink-1.gif


Ce je pa nekdo bil prelen, da bi nardil tehniski fax, kako naj od njega pricakujem, da se bo pripravljen dodatno izobrazevat, ker delo to zahteva ?
Pa ne mislim organizirano - na tecaje se hodijo, da se zezajo s hostesami...
smile-1.gif
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Citat:
Uporabnik darko11 pravi:
Vse to je relativno.
wink-1.gif


Ce je pa nekdo bil prelen, da bi nardil tehniski fax, kako naj od njega pricakujem, da se bo pripravljen dodatno izobrazevat, ker delo to zahteva ?
Pa ne mislim organizirano - na tecaje se hodijo, da se zezajo s hostesami...
smile-1.gif

Imaš tudi drugo skrajnost, piflarje, ki so z zelo dobrimi ocenami kočali tehnični fax. Seveda po konceptu napiflaj se, pojdi na izpit and then forget. Brez nobenega zanimanja ali "gušta" za tehniko. Samo da ima papir,da si kao najde službo z veliko penezi, po možnosti državno, s čim manj dela, saj ima kao diplomo.
smile-1.gif


Vsega je na tem svetu. Če bi razmišljali kot ti, da morajo tehnični kadri nujno imet narejen fax, potem na svetu ne bi obstajali Apple, pa Oracle, pa Microsoft in še nekateri. Še vedno bi bili računalniki domena velikih podjetij, proizvajalec samo IBM, za upravljat slednje, pa bi obvezno rabil doktorat.
smile-1.gif


Ogo
 

darko11

Majstr
21. jul 2007
1.203
178
63
Saj se razumeva. Moj stavek "Vse to je relativno." pomeni, da tud samo kadri s SS vcasih niso dovolj, ni pa fax zagotovilo za dobrega delavca.
smirk-1.gif


To je odgovor na tisto, da so ljudje z UNI samo luzerji in lenobe, ki jim ni blo za delat po SS in so hodli na fax zarad pijace in studentskega zivljenja.



Na faxu pa v bistvu uporabnega znanja res dobis mogoce 20 %, dobis pa nekaj kaj je bolj pomembno - ni tega, da se nekaj ne da nardit, ampak najdi resitev na NETu, v svojem preteklem delu itd. Torej, da se navadis delat samostojno in da si si nekaj primoran sam poiskat, ne pa da se zadovoljis s tem, ce v knjigi za C# takega primera ni, pol se ne da nardit.
wink-1.gif




Ce imam moznost izbire, raje izberem visje izobrazenega cloveka, saj nekaj vec znanja le odnese. In navajen je delat samostojno, kar te na faxu navadijo.



Aja moje mnenje: tehniski fax s piflanjem bistveno tezje nardis kot pa nekdo, ki ima osnove logicnega sklepanja. Ekonomijo gre, ker imajo cist enostavno matematiko in statistiko - tistih par formul se lahko vsak napifla... Da bi se pa nekdo napiflal vse moznosti resevanja diferencialnih enacb, vseh moznih integralov... Hmmm najbrz se da, ampak tezko.
wink-1.gif




Programiranja pa mislim, da se ne da napiflat, ce cloveku ni jasno kaj dela, je pogorel. Lahko pa se seveda motim. In ce se ne znajde toliko, da bi neke standardne resitve nasel in uporabil, itak ne bo nobenega roka dosegel. Tole je iz mojih izkusenj, lahko pa da ne velja v vseh primerih.
wink-1.gif




Ajde lep dan, zunaj je krasn soncek.
wink-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Odlični matematiki so v osnovi piflarji. Ker v vrhunski matematiki večina reči sploh ni logičnih v osnovnem pomenu besede logika. Zmagajo kle tisti, ki so se napiflali vse formule in postopke in znajo pri določenih nelogičnih rečeh logiko odklopit iz misli in se osredotočit zgolj na formule. Podobo je v vrhunski fiziki. Forumule zgledajo nelogično. Tako to je. Ampak seveda se lahko zgovorimo, kar človeku ni logično, je morda Bogu (za ateiste: naravi).
smile-1.gif




Ogo
 
Nazadnje urejeno:

darko11

Majstr
21. jul 2007
1.203
178
63
Pol nisn bil odlicni matematik.
grin1.gif

Meni je bla matematika simpl, kr mi je blo vse logicno, jasno.
Res pa se pr resevanju nalog nisn zadovoljil s pravilnim rezultatom, ampak sem za vsako nalogo hotel vedet zakaj je tak, oz. zakaj se tako resi. Pol pri resevanju ostalih ni blo vlkih problemov.
smile-1.gif
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Citat:
Uporabnik darko11 pravi:

Pol nisn bil odlicni matematik.
grin1.gif


Meni je bla matematika simpl, kr mi je blo vse logicno, jasno.

Res pa se pr resevanju nalog nisn zadovoljil s pravilnim rezultatom, ampak sem za vsako nalogo hotel vedet zakaj je tak, oz. zakaj se tako resi. Pol pri resevanju ostalih ni blo vlkih problemov.
smile-1.gif




Imam par Vegovih diplom, ki so mi na lagru nekje, seveda z mojim imenom gor ...
wink-1.gif


Nimam pa se za odličenga matematika. Sem bil prelen. Zato tudi trdim, da pri težki matematiki, logika človeka rešuje le do nekega nivoja, nad tem je pa treba garat.
redface-1.gif




Ogo
 
Nazadnje urejeno:

kavboj

Fizikalc
30. avg 2007
2.219
0
36
Matematika in fizika sta takšen primer ki te mora snov zanimat da jo z lahkoto požiraš. Če si prelen ali te snov ne zanima potem ne boš nikoli dober matematik. In to ne mislim na nivoju tehničnega faksa ampak da delaš na kakšnem inštitutu kot raziskovalec.
 

Toncek

Pripravnik
10. nov 2007
159
0
16
Al pa da te zanima kako kurit državen denar za povsem neuporabne reči (kot raziskovalec na enem izmed državnih inštitutov).
smile-1.gif
 

Toncek

Pripravnik
10. nov 2007
159
0
16
Citat:
Uporabnik kavboj pravi:
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Zakaj je to žal?

Nekdo ki pride iz fakultete bi moral dobiti takoj višjo plačo kot nekdo z 8 letno šolo? Zakaj? zato ker je več časa zabušaval v klopeh in po možnosti še vlekel kakšno štipendijo, hkrati pa užival razkošno študentsko življenje.

Za moje pojme je sposobnost človeka na prvem mestu, izobrazba je samo list papirja, kateri je glede na naš učni sistem, slabši kot 3 plastni paloma wc papir.

Kakšno izobrazbo maš pa ti?

Ne moreš ti isto gledat na nekoga, ki se je dodatno izobraževal 4 ali 5 let oz. če vzamemo tvoj primer kar 8 let več (srednja in fax) od tistega, ki ima samo 8 let osnovne šole. Zaradi tega ker ima tisti, ki se je več izobraževal določeno znanje, ki ga drugi nima in bo opravljal čisto drugo (bolj zahtevno delo) delo. Da ne govorim o tem, da se moraš med delom še vedno dodatno izobraževat, če hočeš pridit res na visok položaj v podjetju.

Kako lahko nekdo opravlja delo zdravnika z 8 let osnovne šole?
Kako lahko nekdo opravlja delo asistenta (in nato profesorja) z 8 let osnovne šole?
Kako lahko nekdo opravlja delo statika pri projektiranju stavb in mostov z 8 let osnovne šole?
Kako lahko nekdo opravlja delo raziskovalca na inštitutu z 8 let osnovne šole?
Kako lahko nekdo opravlja delo odvetnika z 8 let osnovne šole?
itd.


Poznam "pravnika" brez pravno formalno dokončanega pravnega faksa. Na določeni dokaj pomembni firmi, naredi več dobrih stvari, kot 5 ostalih diplomiranih pravnikov na firmi skupaj. Žalostno dejstvo, ki pove, da papir ni vse.
stupid-1.gif

In še kje bi se podobno našlo. Zato vsaj jaz menim, da je pretirana regulacija poklicev lahko tudi kontraproduktivna. Fašeš poklicne monopole, ki jih nadzirajo neke kvazi zbornice, katerim je strokovnost sekundarnega pomena, primarnega pomena pa to, da scuzajo čim več denarja od ostalih. Seveda dotični futrajo javnost s povsem obratno sliko.
10.gif
 

alcazar

Pripravnik
3. sep 2007
871
12
18
Slovenia
Čeprav ti tudi papir z izobrazbo ponavadi ne prinese kaj dosti znanja, ki ga opravljaš v neki firmi, je pa to lahko šefu vseeno dokaz, da si sposoben nekaj doseči, da nisi len, da se znaš organizirati,...