Stikalo za pokrov rezervoarja

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Živjo

A ve kdo, kako se po angl. reče unmu stikalu pri pokrovu rezervoarja pri avtu, ko enkrat pritisneš noter, je zaprto, ko še enkrat, se odpre. Nekaj se mi zatika oz. ne dela vedno, pa bi novega na eBayu naročil.

Hvala
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
evo, našel razna imena zanj...
-contact switch fuel cap ali pa fuel tank flap (door) actuator
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.355
113
Toplo priporocam, da najprej preveris, ce se da dobiti originalen kos (morda ni tako zelo drag), ce ne ga pa odravfaj ven, da bos imel natancne mere...
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.931
8.972
113
EU
Prej poskusi s kakšnim oljem namazati, ali WD 40. Mogoče se neha zatikat.
 

bostjangtline

Pripravnik
12. dec 2012
205
20
18
Silikonski sprej nabavi pa našpricaj, pa pante od vratc tudi, sem imel isti problem na Golfu 7, od takrat se normalno odpira...
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.369
302
83
Živjo

A ve kdo, kako se po angl. reče unmu stikalu pri pokrovu rezervoarja pri avtu, ko enkrat pritisneš noter, je zaprto, ko še enkrat, se odpre. Nekaj se mi zatika oz. ne dela vedno, pa bi novega na eBayu naročil.

Hvala
tip avta?
za VAG je poceni, znotraj 10 eur
jasno sem potem ugotovil ob novem, da lahko staremu snamem gumico in namažem z KROWN oljem, pa dela bp
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.355
113
Hondi, kako si prišel do njega oz., kako se ga na VWju odšravfa dol? Od zunaj ali od znotraj (na notranji strani tapete prtljažnika)?
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.369
302
83
Hondi, kako si prišel do njega oz., kako se ga na VWju odšravfa dol? Od zunaj ali od znotraj (na notranji strani tapete prtljažnika)?
ne vem dejansko,
jaz sem na a6 2006 ga samo staknil, ker je nataknjen v plastični okvir okrog pokrovčka (ima zobek na ohišju)
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Drugi video...odprem normalno, zapret se pa noce...potem malo strcnem s pestjo, da se stikalce pretrese in potem dela do naslednjic
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Bom probal najprej z WD-jem, saj drugega nimam. Sem pa pogruntal, da tudi ko zaklenem avto, lahko odprem pokrov rezervoarja, saj niti nima une igle, ki je v drugem videu, ampak se verjetno ravno to stikalce zaklene, da ne mores odpreti vratc oz. je to stikalce namenjeno zaklepanju vratc in odpiranju/zapiranju le teh
 
Nazadnje urejeno:

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
No, da javim stanje. Stikalce sem najprej pošprical z WD-jem in ker se stanje ni izboljšalo, sem ga čisto razdrl na prafaktorje in ugotovil, da je noter neka mini jeklena stangica, ki potuje po neki poti in se nazaj vrača po drugi (čist enako, kot je narejen kemik, ko ga zadaj pritiskaš) in ta štangica je nekje vmes naredila novo pot, ker je bilo videti podrsano in se je tam na novi potki zatikala oz drsala na trdo, zato se tudi vratca niso več zaskočila, ko sem jih zaprl in ob udarcu vratc je ta štangica skočila na svojo original potko, zato je potem spet 2x delalo in zopet nehalo, ker je štangica spet ubrala svojo krajšnico in z WD-jem se je samo še poslabšalo, ker je še lažje našla to svojo potko. Popravilo ni bilo možno, saj bi rabil nov plastičen košček, na katerem je ta potka.
In zaklep vratc ob zaklepu avta pa ni deloval zato, ker se je pa en čepek, premera 2mm odlomil in ni posledično več vskočil v luknjico, ki je preprečevala, da se stikalce odpre. Tako, da bom sedaj nabavil novo stikalo.

Hvala vsem še enkrat :)