Število lastnikov....

FuriousG

Majstr
30. jul 2007
3.347
150
63
37
To mi je že jasno. Itak če je avto uvožen iz neke druge države, si ti potem kao 1. lastnik. Samo nevem kako to pol izvedejo fizične osebe, če avto kupijo v Sloveniji recimo od 2. lastnika.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.671
1.587
113
Nevem kaj vam ni jasno. Slovenci smo malo čudni, ko se gre kupovat rabljen avto. Imeli bi avto letnik 2000, mora bit brez praske, kot nov, nekaramboliran, prevoženih maksimalno 150k km, od prvega ali drugega lastnika, najraje od dedka.
Je kdo prodajal avto z 300k km prevoženimi? Ni teorije da ga prodaš
Je kdo prodajal avto pa da je po pravici povedal da je bil razbit? Ga ne prodaš, vsak se obrne in gre stran, novemu nategu nasproti
Bi prodal avto katerega 6 lastnik si? Ni u ludilu!
smirk-1.gif


Tudi mene te nategancije razpyzdijo, ampak dejansko razumem, ker si prisiljen v nategatostvo, ker drugače avta ne prodaš na sončni strani alp
bonk.gif
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.636
144
63
Super napisano, folk ma taka pričakovanja od rabljenih vozil da je za popizd.. Oz nikoli ni uredu: če je praska na odbijaču, blatniku ne bo uredu, če pa ta isti baltnik,odbijač pobarvaš bo pa vsak težil da je zbit avto itd..

Ne rečem pa da eni res nateg. u pm..
 

Tamara

mX's girl
23. jul 2007
3.718
0
36
43
vedno korak pred tabo
Ko bom jst prodajala avto, bom jasno povedala, da sem 4.lastnik, da ima avto že danes 200k km (torej jih bo imel takrat enih 300, če bo še delal
redface-1.gif
), da je bil verjetno razbit (kar se jasno vidi po laku) pri prejšnjem lastniku in povedala bom kaj vse sem zamenjala (večje dele). Mogoče bom zato dobila dosti nižjo ceno, ampak od 3.000€ vrednega svta ne moreš pričakovati, da bo brezhiben!
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.671
1.587
113
ja pri mali stari kanti ni to tak haklih, probaj pa ti recimo prodat na tak način vročo robo: passat, bmw3,5, letniki od 2000 naprej
grims-1.gif

pa saj to ni samo pri avtih tak, pri vseh stvareh. Recimo prodajam en kavč iz bambusa, res lepo ohranjen, en kos malo poškodovan, cena novega kr visoka, jaz prodajal za precej precej manj kot je dejansko vredno, samo da se ga losam. Me kliče ene 10 ljudi, povem po resnici, čisto vsak ista reakcija: ja....ummmm....aha....vete kaj, bom jaz še poklical, samo da vidim to ono tretje. Seveda ne duha ne sluha o katerem od teh. Si mislim ma ko vas yebe budale zabite, kliče naslednji, mu povem da je kot nov, nasledno jutro ob 7:00 me je čakal z najetim tovornjakom pred vrati, pripeljal se je 150km
bonk.gif

verjetno se marsikateri od vas tu prepozna v vlogi teh bedakov, pol pa se čudite da ste nategnjeni
smirk-1.gif
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Citat:
Uporabnik Steve pravi:
Nevem kaj vam ni jasno. Slovenci smo malo čudni, ko se gre kupovat rabljen avto. Imeli bi avto letnik 2000, mora bit brez praske, kot nov, nekaramboliran, prevoženih maksimalno 150k km, od prvega ali drugega lastnika, najraje od dedka.
Je kdo prodajal avto z 300k km prevoženimi? Ni teorije da ga prodaš
Je kdo prodajal avto pa da je po pravici povedal da je bil razbit? Ga ne prodaš, vsak se obrne in gre stran, novemu nategu nasproti
Bi prodal avto katerega 6 lastnik si? Ni u ludilu!
smirk-1.gif


Tudi mene te nategancije razpyzdijo, ampak dejansko razumem, ker si prisiljen v nategatostvo, ker drugače avta ne prodaš na sončni strani alp
bonk.gif


Te razumem in se strinjam z vsem napisanim. In res, to velja žal samo pri nas in na balkanu. REs pa da je težko kar posplošnjevat...
Sam sem prišel do zaključka, da bom naslednji avto po vsej verjetnosti kupil iz tujine. Sedanji avto je bil uvožen iz Italije imam pa vso zgodovino o njem. Uradni papirji se razume.
Tudi ko gledam po avtomobilih iz tujine, se mi zdi da so "manjši" nategatorji oz. so povečini bolj pošteni.
 

stilojtd

Pripravnik
28. mar 2008
51
0
6
Citat:
Uporabnik irCAR81 pravi:
Jst sm pa 5. zadovoljni lastnik, z vsemi avtohišami ipd zraven.

Ko/če bom prodajal, bom polje izpustil, če bo pa kdo vprašal bom pa povedal po pravici.

In avta nikoli prodal ! Saj v resnici si drugi lastnik. Nisi prvi si pa zadnji. Vsak avto ima dva lastnika prvega in zadnjega. Kje je zdaj tu problem ?
 

stilojtd

Pripravnik
28. mar 2008
51
0
6
Citat:
Uporabnik Simon_Vi pravi:
Citat:
Uporabnik Steve pravi:
Nevem kaj vam ni jasno. Slovenci smo malo čudni, ko se gre kupovat rabljen avto. Imeli bi avto letnik 2000, mora bit brez praske, kot nov, nekaramboliran, prevoženih maksimalno 150k km, od prvega ali drugega lastnika, najraje od dedka.
Je kdo prodajal avto z 300k km prevoženimi? Ni teorije da ga prodaš
Je kdo prodajal avto pa da je po pravici povedal da je bil razbit? Ga ne prodaš, vsak se obrne in gre stran, novemu nategu nasproti
Bi prodal avto katerega 6 lastnik si? Ni u ludilu!
smirk-1.gif


Tudi mene te nategancije razpyzdijo, ampak dejansko razumem, ker si prisiljen v nategatostvo, ker drugače avta ne prodaš na sončni strani alp
bonk.gif


Te razumem in se strinjam z vsem napisanim. In res, to velja žal samo pri nas in na balkanu. REs pa da je težko kar posplošnjevat...
Sam sem prišel do zaključka, da bom naslednji avto po vsej verjetnosti kupil iz tujine. Sedanji avto je bil uvožen iz Italije imam pa vso zgodovino o njem. Uradni papirji se razume.
Tudi ko gledam po avtomobilih iz tujine, se mi zdi da so "manjši" nategatorji oz. so povečini bolj pošteni.

Pa nebi bil ravno v to tako prepričan. recimo znanec je kupil v nemčiji BMW 530d letnik 2003 se pripelje v SLO in mu po tisoč km "razpade" avtomatski menjalnik. Veš kaj je rekel Nemec?

Božja volja.

In zdaj ti pojdi tožit Nemca da te je nasral z menjalnikom..... Bi te rad videl.
Je pa res da je bil avto cenejši kot so bili v SLO. Tudi takrat ko je popravil oziroma obnovil menjalnik.
 

Apachi

gps navigator
Osebje foruma
21. jul 2007
2.190
10
38
Murska Sobota
Citat:
Uporabnik Kibibi pravi:
Meni se bolje sliši, če je imel avto manj lastnikov, ker verjetno to pomeni, da avto dobro dela, brez problemov in so bili lastniki zadovoljni z njim. Če se pa avtomobila hitro znebiš, pa lahko pomeni, da je z avtom kaj narobe.
Lastniki pač različno skrbimo za svoje avtomobile, eni bolj pazimo in skrbno ravnamo z njimi, drugi pa lahko v kratkem času tudi kaj uničijo. Tako da ne moreš posploševati glede na čas uporabe avtomobila, kako je ohranjen. Zgolj moje laično mnenje.
Jaz imam avto s prvo registracijo 2005 pa sem tretji lastnik. Prvega je kappa so prodali avto, drugi je menjal avto zaradi tega ker je začel delati bližje domu in je kupil Yarisa.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Pogledaš autoscout24.de in vidiš par let stare avte s 300.000 in več km, ki se prodajajo za polovično ceno. Kaj pri nam naredijo cpreprodajalci? Kupijo tak avto, števec obrnejo za vsaj 100.000 km nazaj in prodajajo po "normalni" ceni. In potem je kupec vesel, kako dober avto je dobil za samo 150.000 km in "male pare", čeprav je vse nekaj šklempavo, ropota in je oguljeno. Ampak narod je neumen, kaj češ.

No, jaz sem imel srečo, pa sem dobil avto slovenskega "rodu".
cheer.gif
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38



[/QUOTE] Je pa res da je bil avto cenejši kot so bili v SLO. Tudi takrat ko je popravil oziroma obnovil menjalnik.

[/QUOTE]

Si že sam odgovoril na dilemo.
wink-1.gif
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Citat:
Uporabnik keber pravi:
Pogledaš autoscout24.de in vidiš par let stare avte s 300.000 in več km, ki se prodajajo za polovično ceno. Kaj pri nam naredijo cpreprodajalci? Kupijo tak avto, števec obrnejo za vsaj 100.000 km nazaj in prodajajo po "normalni" ceni. In potem je kupec vesel, kako dober avto je dobil za samo 150.000 km in "male pare", čeprav je vse nekaj šklempavo, ropota in je oguljeno. Ampak narod je neumen, kaj češ.

No, jaz sem imel srečo, pa sem dobil avto slovenskega "rodu".
cheer.gif

Točno tako. Menda prodajalce obvezuje zakon o legitimnih podatkih vozila. V primeru kršitve so menda kazni zelo velike.
 

Mis

Fizikalc
1. sep 2007
2.627
0
36
Citat:
Uporabnik predator pravi:
mogoče malo off:
a je res, da je sedaj 20% davka na eurotax za uvožene avte? Ker prej se je dalo marsikaj zmutit pa te je avto prišel zelo poceni, če je pa sedaj potrebno pri uvozu plačat še 20% davka na ceno eurotax se to ne bo splačalo več.
Bo zaradi tega kmalu šlo veliko "firm" v stečaj
smile-1.gif
?

ne vem a to za firme govoriš, a za privat "uvoz". Uvoz v narekovajih pa zato, ker v bistvu iz EU ni več to pravi uvoz, carina nima nič s tem.

Država pa bo že prišla do njej pripadajočega davka, brez skrbi, dnar pobirat, to znajo brez skrby
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Citat:
Uporabnik Simon_Vi pravi:
Citat:
Uporabnik keber pravi:
Pogledaš autoscout24.de in vidiš par let stare avte s 300.000 in več km, ki se prodajajo za polovično ceno. Kaj pri nam naredijo cpreprodajalci? Kupijo tak avto, števec obrnejo za vsaj 100.000 km nazaj in prodajajo po "normalni" ceni. In potem je kupec vesel, kako dober avto je dobil za samo 150.000 km in "male pare", čeprav je vse nekaj šklempavo, ropota in je oguljeno. Ampak narod je neumen, kaj češ.

No, jaz sem imel srečo, pa sem dobil avto slovenskega "rodu".
cheer.gif

Točno tako. Menda prodajalce obvezuje zakon o legitimnih podatkih vozila. V primeru kršitve so menda kazni zelo velike.

To verjetno govoriš za Nemčijo. Ker pri nam še nisem slišal, da bi kdo dobil kazen za napačne podatke o vozilih, čeprav si upam trditi, da ima večina uvoženih avtomobilov pri nam zgoljufane kilometre.
 

Dr_Strangelove

Fizikalc
1. nov 2007
3.073
2
36
www.pentagon.gov
Citat:
Uporabnik keber pravi:
Citat:
Uporabnik Simon_Vi pravi:
Citat:
Uporabnik keber pravi:
Pogledaš autoscout24.de in vidiš par let stare avte s 300.000 in več km, ki se prodajajo za polovično ceno. Kaj pri nam naredijo cpreprodajalci? Kupijo tak avto, števec obrnejo za vsaj 100.000 km nazaj in prodajajo po "normalni" ceni. In potem je kupec vesel, kako dober avto je dobil za samo 150.000 km in "male pare", čeprav je vse nekaj šklempavo, ropota in je oguljeno. Ampak narod je neumen, kaj češ.

No, jaz sem imel srečo, pa sem dobil avto slovenskega "rodu".
cheer.gif

Točno tako. Menda prodajalce obvezuje zakon o legitimnih podatkih vozila. V primeru kršitve so menda kazni zelo velike.

To verjetno govoriš za Nemčijo. Ker pri nam še nisem slišal, da bi kdo dobil kazen za napačne podatke o vozilih, čeprav si upam trditi, da ima večina uvoženih avtomobilov pri nam zgoljufane kilometre.

Zbrat moraš ustrezen dokazni materijal ter vložit kazensko ovadbo zaradi goljufije. Zakonska podlaga je kle že zilijon let, od Starega Rima naprej. Tudi takrat nisi mogel prodat amfore polne vode kot da je polna vina, vsaj ne brez posledic.
wink-1.gif
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.949
1.260
113
Citat:
Uporabnik Simon_Vi pravi:
Citat:
Uporabnik keber pravi:
Pogledaš autoscout24.de in vidiš par let stare avte s 300.000 in več km, ki se prodajajo za polovično ceno. Kaj pri nam naredijo cpreprodajalci? Kupijo tak avto, števec obrnejo za vsaj 100.000 km nazaj in prodajajo po "normalni" ceni. In potem je kupec vesel, kako dober avto je dobil za samo 150.000 km in "male pare", čeprav je vse nekaj šklempavo, ropota in je oguljeno. Ampak narod je neumen, kaj češ.

No, jaz sem imel srečo, pa sem dobil avto slovenskega "rodu".
cheer.gif

Točno tako. Menda prodajalce obvezuje zakon o legitimnih podatkih vozila. V primeru kršitve so menda kazni zelo velike.


Ne smejo je nemcu prodat z napačnimi km, če gre v tujino lahko poljubno vrtijo km...
Pa tudi zgoraj se kar lepo vrti km..

So redno reportaže po nemških TV
wink-1.gif