Število lastnikov....

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
ZAdnje čase me razpide..va, ker so takorekoč vsi lastniki avtomobilov, ki se prodajajo na avto.net-u, ali drugje po slovenskih straneh, "drugi lastnik". V resnici je večji del teh lastnikov dejansko že tretji ali četrti lastnik! Pa WTF, ali je res tako težko priznat, kateri lastnik avtomobila si?? Če pa ne veš, potem pa naj ne napišejo tega podatka.
bonk.gif
 

irCAR81

Fizikalc
19. mar 2008
1.698
62
48
Jst sm pa 5. zadovoljni lastnik, z vsemi avtohišami ipd zraven.

Ko/če bom prodajal, bom polje izpustil, če bo pa kdo vprašal bom pa povedal po pravici.
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Saj to poznamo. Velik prodajalcev, pa tega linka ne pozna. Da ne govorim o preprodajalcih. Nabija o avtu 100 na uro, kako je vse lepo in fajn, na vprašanje koliko lastnikov je imel pravi da je prvi lastnik, ali pa drugi saj je vseeno. Najbolj zanimivo pa pride, ko mu pod nos pomuliš to stran in preveriš pravo število lastnikov.
kako pravi tista reklama za MasterCard? Vse se ne da kupiti, za vse ostalo je MasterCard
smile-1.gif
 

Kibibi

ubloonie
20. jul 2007
3.291
0
36
Tale link sem pa že nekaj časa iskala. Zanimivo, jaz sem že četrti lastnik mojega avta. Prvi lastnik - avtohiša - foter (samo na papirju) - zdaj pa še jaz.

Eh, lepše se sliši, da sem druga lastnica.
grin1.gif
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Oprosti, zakaj se lepše sliši?? Moje mnenje je, da je boljše imet več lastnikov , ki niso z avtom delali , kot svinja z mehom, kot pa samo enega(prvega lastnika) Schumacher wanna be.
In spet smo tam...
 

Kibibi

ubloonie
20. jul 2007
3.291
0
36
Meni se bolje sliši, če je imel avto manj lastnikov, ker verjetno to pomeni, da avto dobro dela, brez problemov in so bili lastniki zadovoljni z njim. Če se pa avtomobila hitro znebiš, pa lahko pomeni, da je z avtom kaj narobe.
Lastniki pač različno skrbimo za svoje avtomobile, eni bolj pazimo in skrbno ravnamo z njimi, drugi pa lahko v kratkem času tudi kaj uničijo. Tako da ne moreš posploševati glede na čas uporabe avtomobila, kako je ohranjen. Zgolj moje laično mnenje.
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.397
4.395
113
49
Na sončni strani ALP
Problem je, ko prodajaš, da je v opisu že v naprej določeno za izbiro Prvi ali Drugi lastnik.
Če bi bilo Drugi ali več, bi pa spet bil halo...
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
...imaš pa tudi možnost, da tega podatka ne prikažeš. Torej priznaš, da ne veš število predhodnih lastnikov. Si pošten. Pika.
Æe bi me poznal, bi vedel, da me take banalne stvari razpiz..ijo, ker tukaj se gre za princip/poštenost in nič drugega.
 

predator

Fizikalc
20. jul 2007
5.141
0
36
Ausland
Jaz tudi ne razumem tega zakaj pišejo 1. pa 2. lastnik, če to v resnici niso.
Mogoče zaradi majhnega procenta naivnih ljudi, ki se nanašajo samo na napisano in nič ne preverijo.

Jaz sem trenutno drugi lastnik Stila, pa še slovenskega porekla je.....mislim, da je med to ponudbo Stilov eden redkih da je domači
grin1.gif


Pri Bravi je pa oče četrti lastnik. Pred njim sta bili dve ženski, tretja je bila avtohiša Moste, zdej je pa fotr
smile-1.gif
 

FuriousG

Majstr
30. jul 2007
3.347
150
63
37
Jst sem pa 3. lastnik Stilota, ampak po papirjih sem 1., ker sem avto pripeljal z Nemčije. Ko ga bom prodajal bom povedal, da sem 3. lastnik.
smile-1.gif


@predator: Res je malo slovenskih Stilotov. Nekje sem bral, da je bilo pred kratkim okol 100 Stilotov uvoženih iz Italije. Ni čudno da jim tako cena pada!
stupid-1.gif
 

predator

Fizikalc
20. jul 2007
5.141
0
36
Ausland
mogoče malo off:
a je res, da je sedaj 20% davka na eurotax za uvožene avte? Ker prej se je dalo marsikaj zmutit pa te je avto prišel zelo poceni, če je pa sedaj potrebno pri uvozu plačat še 20% davka na ceno eurotax se to ne bo splačalo več.
Bo zaradi tega kmalu šlo veliko "firm" v stečaj
smile-1.gif
?
 

FuriousG

Majstr
30. jul 2007
3.347
150
63
37
Od kdaj naj bi to veljalo? Pojma nimam. Prej je bil DMV pa eko taksa, pa je blo konc z ''davkarijo''.
 

predator

Fizikalc
20. jul 2007
5.141
0
36
Ausland
ej nimam pojma, kao zdej pred kratkim, tako mi je sodelavec povedal, samo jaz sem na netu našel samo TOLE , ne duha ne sluha o Eurotaxu
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Citat:
Uporabnik predator pravi:
Bo zaradi tega kmalu šlo veliko "firm" v stečaj
smile-1.gif
?

Upam. Ker tole z rabljenimi avti, vrtenimi števci in N-lastniki (uradno pa prvi) je trenutno ena živa ciganija.

Kje je zdaj kaka odmevna policijska akcija Čista lopata, pardon Čisti auspuh?
grin1.gif
 

Diablo

Fizikalc
19. jul 2007
5.360
3
38
moj bivši se prodaja kao do prvega lasnitka, pa sem ze jaz bil 3. tistmu ko sem jaz prodal...tako da... tolk o tem..mislim pada ima kmje vsaj tocne.. vse ostalo pa..raj ne govorim.
 

FuriousG

Majstr
30. jul 2007
3.347
150
63
37
Kako pa to sploh izvedejo? A ne da zraven nič računa al pa servisne knjižce. Sej tam ime prvega lastnika piše...
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
V avtohišah že znajo, brez skrbi. Sem gledal eno hondo (kao prvi lastnik), pa potem objasni, da so jo dobili od neke lizing hiše iz Italije. Aha ...
rolleyes-1.gif