Stara lončena peč

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.475
113
Daj še enkrat na glas preberi kar si napisal. :aplauz:

Ker se mi glih da. ;)
a se ne reči lončeni peči zaradi keramičnih oblog, katere najdeš tako na krušni/kmečki peči kot tudi na lončeni- katere so namenjene za ogrevanje?
in potem pride do razlike, da "lončena" peč nima pečice, krušna peč pa ima pečico, torej prostor za peko?
 
Me zanima koliko časa bi iskal neko mlado punco, ki bi znala podkuriti noter. V Slo bi jih našel morda 10, pa še tiste so prababice.

dej demz ne klatt neumnosti...smo vsi 30+ zrasli gor ob startanju ognja v različnih virih kot so peči, šporgeti in podobno

rabš neki papirja (ne sme biti povoščen, recimo reklame od coopa al pa latnik/goriška sta idelana za to), trske + nekaj drobnih polen za začetek..potem greš pa na debelejše. Če nimaš papirja+trsk greš v špar po kocke za podkurt al pa v živex/obi/merkur/... po žakelj trsk ki so temu namenjene

ni to raketna znanost
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
V spalnici imam staro lončeno peč. Ogrevanje je s centralno na TČ. Predlog kaj narediti - podreti, obdržati, ali kaj drugega?
jaz sem jo imel za edini vir ogrevanja v hiši in sem jo podrl pa kamin postavil. 1000x boljš. v kaminu ena košara drv, pa v gatah hodim. Tam 3 košare, da se je peč segrela + še 3, da je bilo mlačno v bajti. Vroče ni blo nikol. Pa jo je baje zelo dober mojster postavljal. Pač moja izkušnja...