spremljanje stroškov v excelu in njihovo deljenje

mcn

Majstr
3. sep 2007
1.811
199
63
Slovenija
upam da kdo lažje to uredi, jaz si že razbijam glavo:

v excelu imam tabelo stroškov (datum, znesek , opis, plačnik). Iz tega dobim skupni znesek stroškov + stroške po osebi A in B (stroški se delijo na pol).
Situacija je takšna da A plačuje stroške sproti, B pa potem svoj del plača A-ju. Vendar to ni strošek, ki bi se delil na pol. Zato imam še eno tabelo Vplačila (datum, znesek, plačnik), kjer se vpiše dolg osebe B do A. Rad bi sedaj ustvaril formulo, kjer bi vsoto stroškov razdelil na pol, odštel vsa vplačila (ki se ne delijo na pol) in nato prikazal stanje plačil za osebo A in B.

Podatki ki jih želim videti pa so:

Skupni stroški, stroški osebe A, stroški osebe B (to imam)
vsota vplačil za A in za B (tudi imam)

potrebujem torej samo formulo, da ko se izenačijo stroški z vplačili, da bo pokazalo stanje 0, tu pa se mi zatakne :(


Upam da je razumljivo
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.551
685
113
Je delitev 50:50?
potem je čisto enostavno
stolpec A, vplačila osebe A
stolpec B, vplačila osebe B
v A1 narediš SUMo stolpca A
v B1 narediš SUMo stolpca B
ko sta A1 in B1 enaki, je strošek enako razdeljen; vsota A1+B1 je skupni strošek; (A1-B1)/2 je dolg med osebama

prenos med osebo A in B vpišeš (+znesek k osebi k plača in -znesek k osebi, ki sprejme gotovino)
Ustrezno dopolni in prestavi z željeni opisi, datumi,...
 

dejan_

Guru
23. maj 2012
2.246
1.886
113
Haha. Sem poslušal danes zjutraj nebuloze. Kakšne izjave imajo ljudje.... Katastrofa
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Dva tri mesece nazaj je imel isto ja. Tudi on ni več to kar je včasih bil. :cool:

Al pa je folk vedno bolj butast. Se oproščam vsem z ekscel tabelicami v vsakodnevnem življenu! :oops1:
 
Nazadnje urejeno:

mcn

Majstr
3. sep 2007
1.811
199
63
Slovenija
Matko, ekstra hvala, pozabil sem odštevati vplačila od vplačnika pri skupnem seštevku, to me je je.alo. Mladinec, hvala za app, to sploh ni slaba ideja.
Ta excel pa uporabljam za računanje stroškov v solastništvu, žena nima tukaj nič zraven ;)
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver