Excel tabela v Wordu

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ne vem a sem sanjal, ali pa samo ne najdem/znam postavit excel tabelo v wordov dokument, tako da bi vsakič naslednjič samo vnesel vrednosti pa se bo samo izračunalo.

Torej kot je zadnjič nekdo lepo predlagal za DDV račun izdat neko lepšo obliko (ne nisem jaz bil tisti "fasader") bi v wordov račun vključil excel tabelo, kjer bi samo popravil neto znesek, vse ostalo pa bi sam izračunal - znesek DDV, skupni znesek za plačilo. Sedaj delam na roke, ali pa v excelu pa potem not prilepim. Imam word in excel verzijo 16.29.1 za mac.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ker imam račune že postavljene v wordu in vem da mi je to nekoč že delovalo, ampak mislim, da je bila starejša verzija excela.

Pa ni glih fora officea, da so programi medsebojno kompatibilni? Ali je to mogoče bil open office? :oops1:
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Ne vem a sem sanjal, ali pa samo ne najdem/znam postavit excel tabelo v wordov dokument, tako da bi vsakič naslednjič samo vnesel vrednosti pa se bo samo izračunalo.

Torej kot je zadnjič nekdo lepo predlagal za DDV račun izdat neko lepšo obliko (ne nisem jaz bil tisti "fasader") bi v wordov račun vključil excel tabelo, kjer bi samo popravil neto znesek, vse ostalo pa bi sam izračunal - znesek DDV, skupni znesek za plačilo. Sedaj delam na roke, ali pa v excelu pa potem not prilepim. Imam word in excel verzijo 16.29.1 za mac.
Excelovo tabelo kopiraš in jo v Word prilepiš kot link. Potem pa v Excelu popravljaš vrednosti, v Wordu se pa samo posodobi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

gr69

Guru
15. dec 2009
11.300
2.398
113
še v SLO - ampak komaj
McGiver Excel v Word je "jajc" in to ornk - nikoli ni lepo delalo, IMHO niti nikoli ne bo. Jaz sem vedno raje Excel uporabljaj za "Text editor", če sem potreboval določene izračune. Še "najlepše" je, če bi si Excel postavil kot bazo podatkov (št. računa, datum, netto, "davki", "klavzule", "brutto", itd), v Wordu pa serijsko pismo, ki se sklicuje na to bazo.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Excelovo tabelo kopiraš in jo v Word prilepiš kot link. Potem pa v Excelu popravljaš vrednosti, v Wordu se pa samo posodobi.
Hvala, sem vzporedno sam čaral in raziskoval in ja deluje! Tu je link do navodil https://spreadsheeto.com/excel-to-word/

Tabelo narediš v excelu, jo označiš in kopiraš, greš v word in "paste-special" ter izbereš excel worksheed. Tako se shrani tabela, ki jo lahko kadarkoli z dvoklikom odpreš in v excelu popraviš vrednosti, ki se avtomatično popravijo v word dokumentu. Trenutno deluje točno tako kot želim.

Včasih je to delovalo že v tabeli v dokumentu, no zdaj pač odpre excel.

gr69 navada je železna srajca in pri moji količini računov (kakih 100 na leto petim različnim odjemalcem) imam za vsakega svoj word dokument v katerem moram popravit par stvari na roko, recimo št. naročilnice in njen datum (tu se nimam na kaj sklicevat) in pa vnest znesek, ter obračunat DDV - to je vsa znanost. Teh par let mi bo še moj način služil. Vseeno hvala za predlog.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.300
2.398
113
še v SLO - ampak komaj
McGiver Sem za tasta delal 5-6 let enako kot ti - in ja, seveda deluje. Ko sem se končno spravil delati "red" in malo bolj sofisticirano voditi izdane račune, pa je ded zaprl espe ... - no sem pa vsaj pridobljeno znanje uporabil drugje.
In ja - za 100 računov ni potrebno delati neke znanosti.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Če spreminjam znesek se nič ne zgodi, če spremenim količino se nič ne zgodi. ;)

Mogoče je težava OS, mogoče word.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
V Wordu izbereš Insert Excel Spreadsheet, pa se ti pokaže Excelova tabela. Lahko jo raztegneš, kolikor ti paše. Potem vpisuješ, kot v Excelu. Ko klikneš izven tabele, se ti spremeni v navadno tabelo, ki jo lahko po želji oblikuješ. Ko vanjo dvakrat klikneš, se ti zopet spremeni v Excel
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Nena dela, al pa nena znam. Vidim da mi odpre v compatibility mode in ima nekaj več funkcij ampak ne delajo.

Hvala za trud. Po mojem sistemu sedaj dela in to mi je važno.