Spremljanje avtomobila

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Večkrat posodim svoj avto in bi se mi fino zdelo kje vse je in se vozi. Ne rabim spremljati žene, ker nima izpita, da ne bo pomote. Poleg tega sva najbrž skupaj dlje kot je povprečna starost obiskovalca tega foruma.

Kaj rabim za spremljanje, oddajanje GPS signala? Nič strokovnega, pravzaprav je lahko zadeva dokaj preprosta, ker brska mi pomojem nihče ne po avtomobilu. Če skrijem zadevo nekam pod gumo v kufru? Priznam, da sem firbec.

Pametni telefon ali lahko na laptopu z WIFI signalom? Da se zapisuje zgodovina?
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.312
5.834
113
pri taščici
Je bil zadnic omenjeno na tv. Poceni (rabljen) gsm in gps sledenje. Razmisljam da bi to naredil za primer kraje. V avtu je dovolj prostora da nekam skrijes telefon in ga priklopis na polnilec. Se gremo sprehodit na play?
Tega je cel kup na playu. Lahko kdo kaj priporoca?
 
Nazadnje urejeno:

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Kako pa to povežem potem? Nisem najbolj brihen v teh stvareh. Hvala.

Ampak bi potem bi moral kupiti star telefon z gps sprejemnikom, sim kartico z naročnino, ipd...Nimam od nokije 3300 nič drugega. Zagotovo obstaja kakšen lažji način, da kupim en sprejemnik, povežem z računalnikom ali pametnim telefonom?!
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.312
5.834
113
pri taščici
Kupis bob simko, sklenes 4c paket ali kaj podobnega pri drugem operaterju. (da ti ni trenba skrbeti za filanje). Jo vtaknes v nek amortiziran pametni telefon (za nekaj 10 evrov jih ue najbrz na 100 na bolhi)
Potem pa sledis najbrz na osnovi gmail racuna ali kaj podobnega. Pac odpres gmail racun Sledi.zaseka@gmail.com in potem z drugega telefoja sledis kje trenutno je sledi.Zaseka@gmail.com. Ali pa mogoce celo po gsm stevilki sledi.
Sem bral da ena aplikacija celo omogoca snemanje pogovorov, videa, skratka naredis video konferenco iz avta. Samo tukaj bodo podatki leteli da bo veselje na racunu ce nimas zakuokjenih podatkov. Sama lokacija pa najbrz deluje tudi brez podatkov.

Ce je kdo kaj uporabnega instaliral na kak android 2.3.x naj napise.. Sicer bom pa enkrat testiral....
 
Nazadnje urejeno:

matofill

Guru
18. sep 2008
3.672
732
113
Kar vam svetujejo je vse tak tak ..... vprašanje, ali vam je dovolj, da vidite, ko je avto že nazaj, kje je bil, če da bo naj zadeva : http://www.enaa.com/oddelki/av...__travel_logger

Če pa bi radi zadevo imeli IN LINE, potem pa rabite GPS tracker z Sim kartico, zakup na specializiranem serverju , cena trackerjev je pod 100 eur, Service server je navadno tam 30 eur na leto, pa še SIM se polni cca eur na mesec zavisi od nastavitev trackerja .....

Imajo pa boljši alarmi to že serijsko tudi več stopenjske variante, pa da ne rečem, tudi možnosti razno raznih nastavitev opozoril, npr., ko vozilo zapusti neko cono, morda ko jo zapusti ob določenem času, ko vozi prehitro, ko predolgo stoji na enem mestu .... neomejeno variant.......
 

godfather

Fizikalc
8. nov 2007
491
63
28
širne planjave Dolenjske
KSZ

Jaz sem testiral tega GPS in deluje b.p. Ima več možnosti, vpogled imaš preko spletnega vmesnika, deluje preko SIM kartice + GPS. Da pridobiš točno lokacijo, mora imeti prosto pot do signala GPS. Pomeni, da če ga skriješ pod rezervno gumo npr., potem to ni to. V bistvu, katerokoli napravo boš nekam skril, potem ne bo točne lokacije. Bo samo približna glede na GSM signal. Verjetno ti to že zadostuje....drugače moraš poskrbeti za signal preko antene.
 
Nazadnje urejeno:

godfather

Fizikalc
8. nov 2007
491
63
28
širne planjave Dolenjske
GPS deluje, če ni ovire do neba .
cool-1.gif

Tako da če boš skril v motorni prostor, ne bo nič. Tudi profesionalne naprave za sledenje imajo zunanjo anteno za lovljenje GSP signala....
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.312
5.834
113
pri taščici
Sem zjutraj na gsm vklopil belezenje zgodovine lokacij, pa sedaj dopoldanskih lokacij ne vidim na gsm. Se vidijo samo na pc?
 

godfather

Fizikalc
8. nov 2007
491
63
28
širne planjave Dolenjske
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Zakaj pa potem gps telefon v avtu deluje. Tudi večina navigacij kot vem nima zunanjih anten?

khm, GPS deluje, ker ga imaš spredaj na armaturi pod sprednjo šipo in ima prosto pot do neba...(kjer so GPS sateliti)....poskusi s tvojim GPSom v neki kleti, pa potem povej če najde lokacijo
rolleyes-1.gif


Ne enači navigacije v avtomobilu z lokatorjem (lokacijsko napravo). Npr. vgrajene gps navigacije imajo anteno, samo ti misliš da je ni. Npr. antena je lahko v obliki kocke (velikost kot škatlica vžigalic) na armaturki, ali na strehi itd....
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.312
5.834
113
pri taščici
Ne sedaj vpletati kleti, ker tam vem da ni signala. Kjerkoli v avtu pa imam gsm (žepu, pred števci, predal se nisem preveril) pa gps deluje. Zato upam da ne pricakujen prevec, da bi delal tudi ce tracker skrijem v stebriček aki v stropno oblogo. Pri ogledalu nekje recimo
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.357
982
113
Celje
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Ne sedaj vpletati kleti, ker tam vem da ni signala. Kjerkoli v avtu pa imam gsm (žepu, pred števci, predal se nisem preveril) pa gps deluje. Zato upam da ne pricakujen prevec, da bi delal tudi ce tracker skrijem v stebriček aki v stropno oblogo. Pri ogledalu nekje recimo

"originalne" sledenje skrijejo pod armaturko, k varovalkam, v prtljažnik... Imam vpogled v ene 25 avtov in vsi delujejo... Pa nihče nima antene zunaj na strehi.
 

godfather

Fizikalc
8. nov 2007
491
63
28
širne planjave Dolenjske
Citat:
Uporabnik igi pravi:
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Ne sedaj vpletati kleti, ker tam vem da ni signala. Kjerkoli v avtu pa imam gsm (žepu, pred števci, predal se nisem preveril) pa gps deluje. Zato upam da ne pricakujen prevec, da bi delal tudi ce tracker skrijem v stebriček aki v stropno oblogo. Pri ogledalu nekje recimo



"originalne" sledenje skrijejo pod armaturko, k varovalkam, v prtljažnik... Imam vpogled v ene 25 avtov in vsi delujejo... Pa nihče nima antene zunaj na strehi.

Ne govorim o anteni na strehi. Antena ni vedno samo tista špica na strehi, npr. obstaja tudi antena v šipi itd... Ampak kaj naj prepričujem prepričane.
cool-1.gif
Mogoče se pa jaz motim....