sprememba višine mesečnega obroka pri kreditu

trigga

Fizikalc
24. jul 2007
1.787
0
36
Na Banki Koper lahko položiš direkt na kredit, obresti pa ti vsak mesec preračunajo po dejanskem stanju glavnice. Jaz sem njihov komitent že kakih 7 let, z njimi sem zelo zadovoljen. Zaenkrat ne razmišljam o zamenjavi.
 

gs1422

ekonomist
13. okt 2007
1.158
0
36
43
Dobova
Danes dobil e-mail od KLIK suporta, kjer so mi napisali, da naj se zglasim v poslovalnici, kjer se sklene aneks k pogodbi v katerem se opredeli ali se z delnim poplačilom zmanjša doba odplačila ali mesečna anuiteta. Delno poplačilo naj bi bilo brezplačno.

Očitno se je tudi pri NLB-ju začelo premikati.
cheer.gif
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik gs1422 pravi:
Danes dobil e-mail od KLIK suporta, kjer so mi napisali, da naj se zglasim v poslovalnici, kjer se sklene aneks k pogodbi v katerem se opredeli ali se z delnim poplačilom zmanjša doba odplačila ali mesečna anuiteta. Delno poplačilo naj bi bilo brezplačno.

Očitno se je tudi pri NLB-ju začelo premikati.
cheer.gif
Vsekakor sporoči rezultat, me zelo zanima.
 

gs1422

ekonomist
13. okt 2007
1.158
0
36
43
Dobova
Namesto aneksa z mojimi željami, sem danes dobil opravičilo od NLB-ja, da so bile navedbe njihove kolegice napačne in, da je z vsakim delnim poplačilom potrebno poravnati tudi stroške delenga poplačila (1/2 stroškov odobritve + stroški aneksa).

Torej pri NLB-ju vas bodo odirali, v vsakem primeru če boste plačevali preveč, premalo, ravno prav ali pa nič.
 

medo10

Fizikalc
3. sep 2007
1.693
7
38
KSZ

Pri banki Celje sta vzeta stanovanjski in gotovinski kredit, oba cca 12000 €. In na obeh so že večkrat, ob presežnih sredstvih, bili le-ti plačani direktno na kreditni račun (pač rečeš na okencu, da boš za ta pa ta kredit položil). Kmalu bo leto naokoli in verjetno narejen poračun.
Je pa že sedaj, ob hitrem izračunu plačanih obrokov in zneska za odplačat (ti povejo, ko vplačaš presežek) skupen znesek z obrestmi zmanjšan za cca. 500 €.
Pa pologi so brezplačni. kako pa je s predčasnim poplačilom pa še ne vem
sprasujem se.gif
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik lost1 pravi:
In kje je finta?
Z banke ti pošljejo obvestilo, da ti zapirajo kredit, ker nisi več nič dolžan
grin1.gif
. Pa še tisti 1 EUR dobiš vrnjen na TR.

Aja, pa to je bolj prišlo v poštev pri NLB-ju par let nazaj, ko so znali biti ti stroški kar konkretni. To vem, da so ljudje rešili na ta način
cheer.gif
.
Recimo moj kredit par let nazaj pri drugi banki sem predčasno poplačal. Stroški so bili v rangu 50 EUR, pa mi je zaposlena za šalterjem sama predlagala in izračunala dolžan znesek, takoj sem nakazal znesek plus drobiž in čez par dni dobil obvestilo o zaprtju kredita. Brez stroškov. Na NLB-ju lahko o takšnem odnosu le sanjaš.
 

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
Hoces reci, da gre danes lahko nekdo na salter pri NLB in polozi x+1 vsoto denarja na racun kot placilo kredita v visini x in bo na tak nacin zaprl obveznosti do banke in mu bodo brez stroskov zaprli kredit?
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik Dacho pravi:
Hoces reci, da gre danes lahko nekdo na salter pri NLB in polozi x+1 vsoto denarja na racun kot placilo kredita v visini x in bo na tak nacin zaprl obveznosti do banke in mu bodo brez stroskov zaprli kredit?
4 leta nazaj se je to 100% dalo narediti. Če je tudi sedaj tako pa preveri
aplauz.gif
.

Nekje 2 leti nazaj sem pa jaz tako na moji banki zaprl kredit.
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.103
742
113
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Citat:
Uporabnik medo10 pravi:Pa pologi so brezplačni. kako pa je s predčasnim poplačilom pa še ne vem
sprasujem se.gif
Tudi poplačilo se da rešit, da nimaš stroškov
evil.gif
.
druga varianta pa je, da položiš na kredit znesek dolga minus 1 EUR, nato pa te do konca kredita čaka samo še zadnji obrok = 1 EUR