Sportna Ura?

Primzi

Fizikalc
1. sep 2007
1.025
92
48
Upam, da je to pravi podforum

Iscem dobro sportno uro za hojo v hribe in kolesarjenje.
Zahteve: dolga baterija, dober GPS, barometerski visinomer, srcni utrip in komunikacija z ANT+ (da se bo ura razumela z kolesarskim racunalnikom)
Nice to have: kartografija (moznost naloziti karte iz open source?)…. Nimam dosti pojma kaj moderne ure omogocajo

Cena…. povsem odprt… ne vem niti velikostnega reda cen ….
 

Primzi

Fizikalc
1. sep 2007
1.025
92
48
Hvala, sem se prebil cez zgornjo temo in precej zanimivega

Kartografijo bi imel kot „must have“, kot “nice to have“ bi imel globinomer….

Ce sem prav razumel so Garmini alfa in omega, (jaz sem dolgo imel TomToma, ki je crknil)
Ce prav razumem je instinc najbiolj vzdrzljiv (kar se baterije in trpeznosti tice), ima crno bel zaslon in nima kartografije
Fenixi naj bi bili oh in sploh s touch barvnimi zasloni, forerunerji pa so podobni kot fenixi brez kartografije….?

Ali uporabljate karte na sportni uri? Katere karte uporabljate? Ali se da naloziti kak open source?
Kako berljivi so zasloni v mocnem soncu - se posebaj barvni zasloni?

Kako zanesljivi ali nezanesljivi so merilci utripa (ne bi rad nosil pasu okrog trupa). Ko gonim v 12% klanec z bicklom bi rad videl na kolesarskem racunalniku priblizno korelacijo watov in utripa in mi natancnost ni tako pomembna, vazno pa je, da ura sporoca racunalniku na balanu moj utrip.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.333
9.722
113
kod Džej-Zija
Fenixi so vrhunec, forerunnerji pa lahko imajo karte (955, 965), lahko pa ne (255, 265). Razlika je v kvaliteti ohišja. Fenixi so heavy duty, pri forerunnerjih moraš biti že malo pazljiv pri vodnih športih.
MIP zaslon se na soncu vidi vrhunsko. OLEDa nisem imel, slišim pa, da so tudi odlični. OLED kuri več baterije kot MIP.
Uro imaš lahko kot oddajnik/merilec utripa, ki ga posreduje edgeu. Jaz sem to uporabljal, ko sem se naveličal motoviliti s pasom, pa je delalo zelo dobro.
 
  • Všeč mi je
Reactions: aljoman

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.346
5.387
113
Kako zanesljivi ali nezanesljivi so merilci utripa (ne bi rad nosil pasu okrog trupa). Ko gonim v 12% klanec z bicklom bi rad videl na kolesarskem racunalniku priblizno korelacijo watov in utripa in mi natancnost ni tako pomembna, vazno pa je, da ura sporoca racunalniku na balanu moj utrip.

tudi to smo se pregovarjali. znajo biti prekleto punktlich. motijo pa ure, tako kot tudi pasove, voda in kocine. takrat je pa problem. eni tožijo, da imajo kosmate roke, pa ura fouš kaže in imajo pas. Ampak potem zagotovo nimajo kaj dosti ljubavnega tepiha. meni pa v obeh primerih kaže v piko in primerljivo. sem tudi dala grafek za primerjavo med uro in pasom. poleg omenjenih težav, moti te merilce tudi, če te preveč zebe in pride do vazokontrikcije. Lahko si predstavljaš da pri malih žilicah v zapestju to hitro moti. tam okoli srca to ni problem... ali je pa fejst problem.

ekran je živ obup. vidi se pa vedno povsem jasno ta žalost.
 

aljoman

Majstr
16. dec 2013
1.942
-1.477
63
Kako zanesljivi ali nezanesljivi so merilci utripa (ne bi rad nosil pasu okrog trupa). Ko gonim v 12% klanec z bicklom bi rad videl na kolesarskem racunalniku priblizno korelacijo watov in utripa in mi natancnost ni tako pomembna, vazno pa je, da ura sporoca racunalniku na balanu moj utrip.
Kot ti je že Jabe napisala, merilec utripa na roki nekaterim dela ok, nekaterim niti približno, eni pa se sploh ne obremenjujejo s številkami. Pas je natančnejši iz že naštetih razlogov.
Lahko ti iz prve roke povem, da če boš uporabljal uro na kolesu brez hr pasu, boš imel podatke, ki ne bodo ravno točni. Pri kolesarjenju so roke v drugačnem položaju kot pri teku, kar vpliva na meritev. Na kolesu stalno menjaš pozicijo rok, sploh pri cestnem kolesu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: corsol

Primzi

Fizikalc
1. sep 2007
1.025
92
48
Merilec na prsih sem ze enkrat imel. Me je motilo ker je meril prevodnost in ne na diodo in ker je pri naporih, hoja v hribe, dajanje gor in dol rukzaka ta elasticen trak zlezel dol. Ce sem pas prevec zapel, me je pa tiscalo. Morda bi bilo dandanes drugace, saj je trebuha vec kot vcasih. :)))

Ura bo moj spremljevalec ko grem v hribe (ce spremljam kako nabijem utrip ce tecem na Smarno Goro, ali pa ce prvic raziskujem v brezpotju pod Skuto) in pa kot dopolnilo mojeme Edgu na biciklovi balanci.

Ura naj zdrzi tridnevno turo kjer bo vsak dan lovila GPS 10 ur (lahko dam na pavzo, ko bom v kocah).

Ura naj mi omogoci orientacijo na karti. Nocem vleci mobitela iz rukzaka, odpret OSM (ali kak drug program) in cakat da najde satelite in potem spet spravljati nazaj. Ko grem cez Plamenivce proti Triglavu naj prikaze dovolj podrobno karto, da bom nasel odcep na Kugyjevo polico. Ne bom pa uploadal GPS tock in jih slepo sledil, ampak se hocem na kraju samem odlociti.

Hocem moznost uploadanja openstreet (ali kakih drugih) kart. Slisal sem, da je TopoActive zanic (ni podroben), Kake je z Adria Topo? Kdo ima kaj izkusenj z OSM kartami?

Kako je s kartami na suunto?
 

Primzi

Fizikalc
1. sep 2007
1.025
92
48
Kaksna je razlika med Fenix 7, 7 Pro in Fenix 6?

Koliko prinese „solar“ glede baterija in koliko je „saphire“ bolj odporen?
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.397
965
113
Obišči stran
Merilec na prsih sem ze enkrat imel. Me je motilo ker je meril prevodnost in ne na diodo in ker je pri naporih, hoja v hribe, dajanje gor in dol rukzaka ta elasticen trak zlezel dol. Ce sem pas prevec zapel, me je pa tiscalo. Morda bi bilo dandanes drugace, saj je trebuha vec kot vcasih. :)))

Ura bo moj spremljevalec ko grem v hribe (ce spremljam kako nabijem utrip ce tecem na Smarno Goro, ali pa ce prvic raziskujem v brezpotju pod Skuto) in pa kot dopolnilo mojeme Edgu na biciklovi balanci.

Ura naj zdrzi tridnevno turo kjer bo vsak dan lovila GPS 10 ur (lahko dam na pavzo, ko bom v kocah).

Ura naj mi omogoci orientacijo na karti. Nocem vleci mobitela iz rukzaka, odpret OSM (ali kak drug program) in cakat da najde satelite in potem spet spravljati nazaj. Ko grem cez Plamenivce proti Triglavu naj prikaze dovolj podrobno karto, da bom nasel odcep na Kugyjevo polico. Ne bom pa uploadal GPS tock in jih slepo sledil, ampak se hocem na kraju samem odlociti.

Hocem moznost uploadanja openstreet (ali kakih drugih) kart. Slisal sem, da je TopoActive zanic (ni podroben), Kake je z Adria Topo? Kdo ima kaj izkusenj z OSM kartami?

Kako je s kartami na suunto?

Glej tactix za še bolj "trpežnega"

ampak 10 ur na dan pa 3 dni ne bo nikjer v max natančnosti...
 

Primzi

Fizikalc
1. sep 2007
1.025
92
48
Kaj pa razlika med silikonskim in kovinskim pasom?

Koliko se pozna velikost ure (se posebaj pri gledanju na karte) X vs normal vs S?
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.184
273
83
kot so že napisali: 3 dni po 10 ur polnega GPS-a v realnosti je lahko samo wishlista pa nič več. Mogoče s powerbankom da vmes filaš.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.298
2.398
113
še v SLO - ampak komaj
Primzi

Glede na želje “3 dni”: Garmin Enduro 2

Glede “solar” - nekaj prinese, ni pa vsemogoč. Daleč premala površina ozr. GPS je strašno požrešen.

Velikost - bolj kot gledanje te naj skrbi ali gre na roko (kako leži na roki). Meni je X (velikost Enduro 2 ozr. stari F3) bila prevelika in me je motila, tako da sem od F5 na srednji velikosti.
Vzami papir - izreži krog premera 51 mm za dobro mero dodaj raje kak mm, da “kompenziraš” višino ure in si poglej. Ali pa pot pod noge v kako trgovino in tam pogledati in na roko dati.

Aja - silikon ali kovina - za šport in gibanje silikon (lažji in bolj lahko zategneš - ergo boljši odčitki HR). Za zvečer na pijačo ali ples - kovinski.

HR - poglej za Polar pasom za na nadlaket.
 

irCAR81

Fizikalc
19. mar 2008
1.698
62
48
Solar da se mu v hribih sproti polne zaradi uporabe?
Forerunner 955 Solar, pri hoji v hribe in GPS na "Auto Select", približna poraba baterije:
- če je sonce poraba 2.5-3.5% na uro
- brez sonca okoli 4.5-5.5% na uro.

Ampak tudi ko je oblačno je na 2800m velikokrat "več sonca" kot bi si mislil.

3 dni po 10 ur movement time-a nebi zdržal, bi pa zdržal če so v te ure vključeni daljši postanki.
Jaz sem se ravno vrnil iz 12 dnevnega pohajkovanja po Dolomitih, vsak dan turca 4-6 ur hoje (movement time), total time seveda daljši pa sem polnil na 3-4 dni.

Na daljših kolesarskih turah, kjer samo čaka na roki, "delo" pa opravlja edge, Forerunner občasno pridobi kak % baterije.
 

Primzi

Fizikalc
1. sep 2007
1.025
92
48
In zakaj je Enduro 2 cenejsi od Fenix 7X Pro (ali pomeni pro boljse komponente, npr boljsi GPS chip)?

Ali se bo javil kdo z iskusnjami kart na teh Urah?
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.686
3.567
113
Kaj glede kart na teh urah? Super so, da ne zalutaš. Je pa majhen ekran in se ne vidi ravno zelo daleč naprej. Za na hutro pogledat na roko, za kaj več ni časa, vsaj na kolesu in med tekom ne.
 

Sulc

Fizikalc
22. avg 2007
880
94
28
Jaz samo čez Suunto 7 pojamram...ga ima žena in baterija je obup, pa vsak teden se hoče ponovno povezovat s telefonom.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Samo Izoliranc