Spominska kartica - popravilo

Sokol

Pripravnik
4. avg 2007
657
9
18
Dolenjska
Imam dve spominski kartici prva je 16 GB Micro SD HC in druga 64 GD Micro SD XC. Obe sem formatiiral, kaže pa mi da imata kapacitete nekaj čez 15 MB. Se da to še kako popravit ali vržem stran.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Takšnih stvari se načeloma ne popravlja. Ko začne enkrat nek spominski medij (SD kartica, HDD, SSD itd.) delati težave, več ni zanesljiv za hrambo podatkov.
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.730
2.097
113
Da se ne bos potem spraseval kako resiti podatke, namrec za 20 eur skupne vrednosti si prpiravljen kompromitirati podatke...
 
22. jul 2007
12.768
1.299
113
123
Tako je vrži vse skup v smeti, da ne boš potem spet jokal kam so šli vsi podatki in slike.
 

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.186
3.180
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Sem uredil s tem programom. Obe kartici mi zopet delata. :zmaga:

Če ti Low lever format formatira, še ni rešeno.
Potem moraš stestirat s h2testw.
Če gre ta skozi (traja dolgo), je "načeloma" OK. Pri raznih poceni kitajskih (mam šparavnega prijatla) še nisem videl. da bi šel do konca...
Kot so eni rekli - vrži stran, za ziher.
Jaz dodajam - ko test ne bo šel skozi, naredi printscreen, fotografiraj kartici, naredi dispute in zahtevaj denar nazaj.
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.712
78
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Če ti Low lever format formatira, še ni rešeno.
Potem moraš stestirat s h2testw.
Če gre ta skozi (traja dolgo), je "načeloma" OK. Pri raznih poceni kitajskih (mam šparavnega prijatla) še nisem videl. da bi šel do konca...
Kot so eni rekli - vrži stran, za ziher.
Jaz dodajam - ko test ne bo šel skozi, naredi printscreen, fotografiraj kartici, naredi dispute in zahtevaj denar nazaj.

Tako je, če bo šel h2testw skozi (traja res dolgo!), potem je skoraj 99% verjetnosti, da je kartica OK. Ampak jaz je pri teh cenah spominskih kartic vseeno ne bi nikoli več uporabljal.

Je pa zanimivo, da ko sem za štos od kitajcev preko aliexpressa kupil čisto ta "pravo in originalno" SanDisk 128GB microSD kartico s čitalcem (za 25% normalne cene) in ko po pričakovanju ni delala (dejansko je bila le 16GB kartica, pa še teh 16GB je bilo nezanesljivih), so me pri aliexpressu prosili naj naredm test s programom h2testw in jim pošljem print screen testa. Seveda sem to naredil, jim poslal zahtevano in dobil vrnjeno kupnino. Kartica mi je ostala, prodajalec pa je še naprej prodajal kartice in ga niso banali iz alija.
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.394
4.392
113
49
Na sončni strani ALP
To smo že včasih 3,5" 720kb diskete vrtali in formatirali na višjo kapaciteto.
Očitno kitajci to delajo še danes in mi pridno kupujemo. Tako pomnilniške medije kot polnilne baterije.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.493
9.196
113
Pomnilniških medijev in baterij ne kupujem več s Kitajske, ker se učim na lastnih izkušnjah. :)
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.835
3.858
113
Če človek malo pazi in ne kupi ravno prve in najcenejše stvari se tako baterije kot pomnilniške kartice da dobit s kitajske zelo ugodno in z ustrezno kvaliteto. Če ima produkt na aliju 5000+ nakupov in 4.9 zvezdice potem zagotovo ni nateg, vsaj ne na prvo žogo (napačna kapaciteta pri SD karticah). Koneckoncev se večina te robe proizvaja na low levelu na kitajskem in se potem lepijo gor oznake proizvajalecev .. sandisk v EU 15 EUR, sandisk s kitajske 10 EUR, noname grabljice v katerih je isti čip kot v sandisk je 5 EUR.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Bajkman