Spletni nakupi e-BAY (4)

ergo

Fizikalc
3. sep 2007
1.030
39
48
Da ne odpiram nove teme:
po dolgem času se odločim kupiti nekaj na e-bayu. Ko želim plačati s pp in po prijavi v moj pp račun me ne logira v račun ampak ves čas čekira moj info.
Brez problema pa se lahko logiram v moj pp račun v novem okencu. Centru za podporo sem poslal sporočilo, vendar odgovor lahko traja, rad pa bi izdelek čim prej plačal, da ne poide in da ga kitajc popedena. Kaj je narobe?
confused-1.gif
 

Blisk1

Zelenc'
24. avg 2016
8
0
1
ALI VESTE, da je Pošta Slovenije EDINA V EVROPI, ki ji moraš poslati dokaze o nakupu blaga in na podlagi tega določijo carino oz. DDV.
Da pošta slovenije deluje na zelo sivem območju ker zakonsko NI določeno, da morajo preverjati vrednost blaga, če je na paketu že napisana vrednost. In prav tako zaračunavanje carinjenja.
In kolikor sem prebral tole spletno stran delajo proti zakonu, kot zraven zaračunajo tudi poštnino pri vrednosti blaga.
Mislim, da bi se moralo ustanoviti društvo, ki bi poslalo pritožbo na evropsko sodišče saj je praksa Pošte Slovenije edina v evropi in smo diskriminirani!
Medtem, ko UPS, DHL, GLS in ostali nikoli ne preverjajo nič ampak vzamejo znesek označen na paketu!!!!
https://mladipodjetnik.si/podjetniski-koticek/racunovodstvo/uvozne-dajatve-carine-ddv-trosarine
 

birca

Pripravnik
26. okt 2007
408
17
18
Da še jaz napišem svoje izkušnje. Že drugič v nekaj mesecih, me želijo tej poševnooki nasrat. Naročil sem en tester za avto, ki piše da je bil dostavljen pred par dnevi na sosednji pošti. Očitno dobijo približno sledilno za Slovenijo in hočejo kakšnega nategnit. Pred par meseci sem imel podoben primer, vendar mi je paypal povrnil stroške.
 

birca

Pripravnik
26. okt 2007
408
17
18
S paypalom sem plačal. Prodajalec je navedel rok dostave 8. marec. Naj počakam do tega dne in takrat odprem dispute na paypalu?
Ponavadi paypal zahteva razna potrdila. Mi lahko na Pošti Slovenije dajo potrdilo, da je bilo dostavljeno na drugi naslov? Trenutno je razvidno na njihovi strani, da je dostavljeno v drugo občino pred petimi dnevi.
 

birca

Pripravnik
26. okt 2007
408
17
18
Povedal, da je bilo dostavljeno na drugo pošto. Cifra pošte se je razlikovala le v zadnji cifri. Danes prejel, da niso mogli presoditi v mojo korist.
Ne moreš verjet. Pa imeli so tracking. Eh, prokleti paypal in scammerji.
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
Ja paypal res pride do koristi sam ko se gre za 1 eur, pa da prodajalec nekako sodeluje, drugace si takoj mrzel. V tvojem primeru bi bilo mogoce bolje da bi napisal nic drugega kot da nisi dobil da tracking kaze posto s katero ti nimas nic ampak neves dokler nisi v situaciji.
 

birca

Pripravnik
26. okt 2007
408
17
18
Ja paypal res pride do koristi sam ko se gre za 1 eur, pa da prodajalec nekako sodeluje, drugace si takoj mrzel. V tvojem primeru bi bilo mogoce bolje da bi napisal nic drugega kot da nisi dobil da tracking kaze posto s katero ti nimas nic ampak neves dokler nisi v situaciji.
Ralliart, ravno to sem jim napisal, da je bilo dostavljeno na drugi pošti. Prodajalec, bi jim moral dostavit dokaz iz naše pošte. Lahko, pa da že to kitajčji ponarejajo.
Ah, požret je treba in it naprej.
 

Gox

1.200. registrirani uporabnik
24. sep 2007
1.978
69
48
43
www.citroenar.com
Pozdravljeni,

tisti ko kaj prodajate na Ebayu ... kako nastavite poštnino?

Registriran sem na ebay.co.uk, poskusil sem narediti oglas za prodajo ... pri poštnini zahteva izbor poštnega servisa, tudi če dam Free ... potem sem vseeno nekako skombiniral te poštnine, da mi je dovolilo oddajo oglasa "brez napak", se mi je pa zataknilo na koncu pri potrditvi na paypalu, kako bom prejel plačilo.

Ko kliknem Submit ... ne gre naprej, stran se ne odziva in čaka in čaka do "timeout" ....

Torej kako najlažje in hitro ustvarit nov oglas?

Hvala

Lp
 

zeki

Pripravnik
7. avg 2017
40
2
8
Na aliexpressu sem kupil izdelek v vrednosti cca 30eur. Ker izdelka v 60 dneh ni bilo mi je prodajalec poslal še en, enak izdelek. Danes se je prvi paket pojavil v nabiralniku, drugi pa je po trackingu na poti. Kako bi lahko sedaj z prodajalcem poračunal zadevo. Plačat za dva ista izdelka mi ne diši, ker ju ne rabim in gre za dokaj specifično zadevo, ki jo bom težko prodal naprej. Če jo pošljem nazaj na kitajsko pa bo cena poštnine večja od vrednosti izdelka. Obstaja še kakšna varjanta?
 

sscott

Pripravnik
25. feb 2018
41
3
8
Na aliexpressu sem kupil izdelek v vrednosti cca 30eur. Ker izdelka v 60 dneh ni bilo mi je prodajalec poslal še en, enak izdelek. Danes se je prvi paket pojavil v nabiralniku, drugi pa je po trackingu na poti. Kako bi lahko sedaj z prodajalcem poračunal zadevo. Plačat za dva ista izdelka mi ne diši, ker ju ne rabim in gre za dokaj specifično zadevo, ki jo bom težko prodal naprej. Če jo pošljem nazaj na kitajsko pa bo cena poštnine večja od vrednosti izdelka. Obstaja še kakšna varjanta?

ali pa ne prevzameš paketa in ga bodo poslali nazaj
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
Na aliexpressu sem kupil izdelek v vrednosti cca 30eur. Ker izdelka v 60 dneh ni bilo mi je prodajalec poslal še en, enak izdelek. Danes se je prvi paket pojavil v nabiralniku, drugi pa je po trackingu na poti. Kako bi lahko sedaj z prodajalcem poračunal zadevo. Plačat za dva ista izdelka mi ne diši, ker ju ne rabim in gre za dokaj specifično zadevo, ki jo bom težko prodal naprej. Če jo pošljem nazaj na kitajsko pa bo cena poštnine večja od vrednosti izdelka. Obstaja še kakšna varjanta?

Imel sem enak primer. Pisal sem prodajalcu, razložil situacijo, pa mi je odpisal, naj kar obdržim oba izdelka in dam pozitiven feedback
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.092
6.479
113
Ima kdo idejo, kako poslati rabljen telefon v grčijo najceneje?

Preko pošte ne gre, ker je airmail in ne more biti baterija zraven.