Spletni nakupi e-BAY (4)

titov

Fizikalc
12. jun 2008
7.544
1
38
Kar je logično. Sicer bi vsi ceno izdelka plačevali s ceno poštnine...
wink-1.gif
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.155
4.482
113
Citat:
Uporabnik hja1 pravi:
Obstaja kakšna možnost kupovanja na https://www.ebay-kleinanzeigen.de/ ?
Gre za neko lokalno verzijo ebaya? Saj bi kupil kje drugje pa izdelka ne najdem nikjer drugje. Na tem eBayu pa ne znam/nemorem kupit.
zmeni se osebno s prodajalcem, ni vse za osebni prevzem če je prodajalec željan poslati po pošti.
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.155
4.482
113
A kdo ve za kako varjanto da pretovorim paket iz anglije kot fizična oseba? Je malo večji paket cca 150x100x50, 30kg. Za nek normalen denar seveda, ne lih 200€.
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.155
4.482
113
No dobil sem prevoznika INTERLOGIS iz Kranja.
Super hitri za normalen denar. Ne komplicirajo.

Priporočam!
 

hja1

Pripravnik
30. mar 2016
185
2
18
Citat:
Uporabnik Miikech pravi:
Obrni se direktno na Paypal in tam odpri dispute, tam je rok 180 dni. Obrazloži situacijo, priloži slike pogovorov, pa boš dobil vrnjeno.

Evo kot sem obljubil sporočam razplet. Storil sem tako kot si mi predlagal, paypal je do danes čakal odgovor prdajalca, ker odgovora z njegove strani ni bilo sem dobil denar nazaj. Hvala ti za nasvet!
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.155
4.482
113
100€. Meni se to zdi ugodno.
Paket je bil na koncu večjih dimenzij kot je paleta, paket so šli iskat cca 100km iz Londona pripeljali pa 2km od moje bajte. Pripeljano v roku 1 tedna.
 

Robert

Majstr
21. jul 2007
2.637
449
83
Tolmin
"unopery" pošilja v Slo. in še dokaj hitro pride (2 tedna)
wink-1.gif


Ceneje boš pa težko dobil - vedi pa, da je brez elektronike.
 

Mont

Fizikalc
19. avg 2014
3.193
2
36
ksz

Ali ima Ebay ocene prodajalcev že od nekdaj na podlagi ocen kupcev iz zadnjega leta?
Se mi zdi, da ne.
Zadnjič sem kupil nekaj od prodajalca, ki je imel okoli 98 % pozitivno oceno.
Pred par dnevi 82 %.
Danes ima 75 %.
Pa sem šel gledat profil.

Človek je prodal preko 150 zadev, vse ocene so pozitivne, razen v zadnjem letu sta dve negativni.
Za robo v rangu par eur.
Jaz sem kupil od njega za 75 eur, pa mi je dal zraven še stvari, ki niso bile naštete v oglasu. In zadeva je 1A.

Če je res, da te lahko nekdo z negativnim mnenjem zaj... za npr. 10 letno pošteno delo, se mi to ne zdi fer.

Pripomba kupca, ki mu je dal negativno mnenje je bila, da so bile baterije v nekem daljincu "zlite".
Drugega pa, da je bilo par "raz" po embalaži.
 

Mont

Fizikalc
19. avg 2014
3.193
2
36
Morda kdo ve, ali Pay-pal res ne sprosti denarja prodajalcu, dokler ni feedback pozitiven?
Namreč eden me fehta zanj, pa je zadeva že na mojem naslovu v Nemčiji. Samo ne morem videti,če je vse ok. Mu pa nekako ne zaupam, ker je imel najprej napačen mail na Pay-palu, potem ni poslal, dokler nisem plačal še na popravljen račun.
Če on ni meni zaupal, pa naj še on čaka.
Ali se motim?
Po mojem ne, glede na sosednjo temo.
 

Mont

Fizikalc
19. avg 2014
3.193
2
36
Saj se mi zdi tako. Ker ko sem prodal eno in edino stvar na Ebay-u, čez Pa-pal, mi kupec sploh ni dal feedbacka. Denar je bil pa takoj.
 

Mont

Fizikalc
19. avg 2014
3.193
2
36
Po mojem je odvisno od tega, kakšen kriterij izbere kupec za iskanje. Če daš npr. na Ebay.de, imaš kot kupec možnosti iskanja:
- Ebay. de,
- Nemčija,
- Evropa,
- Cel svet
 

hja1

Pripravnik
30. mar 2016
185
2
18
Zgodila se mi je manjša neprijetnost pri nakupu preko ebay. Izdelek, ki sem ga kupil je bil v opisan kot nov v neodprti škatli. Zadeva se je izkazala za rabljeno v odprti škatli. Stvar sem poslikal ter opisal težavo. Prodajalec je sprejel, da se zadevo vrnem. Zanima me ali dobim nazaj celoten znesek z poštnino, ter kdo plača povratno poštnino.

"seller accepted a return for item(New in Box). You should receive a return postage label by 03 Dec, 2016. Just print the label and send the item back to the seller.

Didn't receive a label by then? You can ask us to step in and help."

paket sem prejel preko GLS. Je bil pa poslan preko nekega "ebay centra" na paketu je nalepka pitney bowes ebay
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.121
451
83
Če izdelek ni tak kot je treba mora plačati on poštnino. Prav tako nazaj dobiš celoten znesek s poštnino.