Spletni nakupi e-BAY (1)

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

cunctator

Pripravnik
18. jul 2007
294
0
16
sam se ukvarjam z numizmatiko in na ebayu kupujem večinoma samo kovance.še nikoli ni bilo problema zaradi tega,zato dvomim,da ti je carina zaplenila pošiljko brez, da bi te vsaj obvestila.
če pa slučajno ugotoviš,da je to res,pa le sporoči
včasih se kakšna pošta zgubi,to se mi dogaja predvsem na balkanu. poštarji kradejo kot srake...
 

gonilnik

gps navigator
23. jul 2007
650
8
18
49
Odkar smo v EU carina ne preglejuje več paketov ki se pošiljajo znotraj EU.Tak da carina sigurno ni kriva.Prej bi rekel da se je paket "izgubil" kje na pošti.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.203
2.440
113
v lokalni ostariji
tudi sam kupujem preko ebay-a... bolj tehnicno robo (rezervne dele za traktorje:)) pa zaenkrata (knok knok) bp. zdajle pa cakam tester za dize... bomo vidl...

je pa zadeva zanimiva vsekakor...
 

gonilnik

gps navigator
23. jul 2007
650
8
18
49
A je kdo kupil prek ebaya kaj res zeeeelo ugodno?Dajte napišite tukaj kaj ste kupili in ceno.Jaz recimo imam uro Casio EDB-501 ki pri nas stane 150 evrov.Z poštnino sem plačal 25 evrov pa ura je bila nova z navodili.4 lite felne za opel astro coupe 16 zolne za ceno 157 evrov.Pri nas stane ena čez 200 evrov.Kettlerjev fitnes center z utežmi za 57 evrov.Cena pri nas za vse skupaj čez 500 evrov
 

gregor

Fizikalc
31. jul 2007
399
35
28
Dolina hmelja
Res poceni zaradi zapiranja trgovine 9 naftnih filtrov za moj avto 2eur komad, pri nas pa ca 10eur.

drugače pa nova glava za mašino za avto, 400eur, namesto takratnih 170.000 sit pri nas.
felge za brata vw 16col nekaj čez 100eur, (je blo treba tvegat ker je prodajalec napisal, da je ena poškodovana ampak da nima fotoaparata da bi poslikal, ob prevzemu se je izkazalo, da gre res za minimalno poškodbo, kot je napisal)
 

lordinho

Pripravnik
3. avg 2007
155
0
16
MB
4 alu felne za corso GSI za 1,50 €. sicer sem moral po njih na Dunaj, ampak to me je stalo pol tanka nafte. Prodajalcu sem potem dal 20 evrov, kao za pico, felne pa sem drugi dan prodal za 300.
cheer.gif




@ Mviper: do sedaj sem vedno bidal
 
Nazadnje urejeno:

Torque_monster

Pripravnik
4. avg 2007
547
0
16
Ponavadi just snipe, če vem, da je večje povpraševanje po tistem izdelku, če je pa cena primerna pa tudi buy now! Tisto čakanje kdaj bo konec me pa ne zanima, ko imam čas preverim, če sem zmagal ali ne in plačam, če sem zmagal!
smile-1.gif
 

gonilnik

gps navigator
23. jul 2007
650
8
18
49
Citat:
Uporabnik Torque_monster pravi:
Ponavadi just snipe, če vem, da je večje povpraševanje po tistem izdelku, če je pa cena primerna pa tudi buy now! Tisto čakanje kdaj bo konec me pa ne zanima, ko imam čas preverim, če sem zmagal ali ne in plačam, če sem zmagal!
smile-1.gif
Če bi si dobro prebral moj post bi ugotovil,da ne rabiš čakat na konec.Lahko si pomagaš z programom ki sam stavi par sekund pred koncem aukcije.Enostavno vneseš artikel v program nastaviš ceno in ti program sam 10 sekund pred koncom stavi.
To je dobro zato da ne rabiš bit doma in da sam ne pozabiš na konec aukcije.Pa še artikel ki ga kupuješ lahko dobiš precej ceneje kot pa če ceno postaviš dan ali dva prej.
 

Torque_monster

Pripravnik
4. avg 2007
547
0
16
Citat:
Uporabnik gonilnik pravi:
Citat:
Uporabnik Torque_monster pravi:
Ponavadi just snipe, če vem, da je večje povpraševanje po tistem izdelku, če je pa cena primerna pa tudi buy now! Tisto čakanje kdaj bo konec me pa ne zanima, ko imam čas preverim, če sem zmagal ali ne in plačam, če sem zmagal!
smile-1.gif
Če bi si dobro prebral moj post bi ugotovil,da ne rabiš čakat na konec.Lahko si pomagaš z programom ki sam stavi par sekund pred koncem aukcije.Enostavno vneseš artikel v program nastaviš ceno in ti program sam 10 sekund pred koncom stavi.
To je dobro zato da ne rabiš bit doma in da sam ne pozabiš na konec aukcije.Pa še artikel ki ga kupuješ lahko dobiš precej ceneje kot pa če ceno postaviš dan ali dva prej.

Če bi ti dobro prebral moj post bi opazil, da že nekaj časa uporabljam just snipe in ne čakam na konec licitacije ob oglasu!
grims-1.gif
 

Torque_monster

Pripravnik
4. avg 2007
547
0
16
Še to ... justsnipe v brezplačni verziji stavi 5 sec. pred iztekom oglasa! Ne rabiš imeti instaliran program na PC-ju in PC ne rabi biti prižgan, da se izvede licitiranje. Imaš pa možnost 5 avtomatskih stav na teden v brezplačni verziji.
grin1.gif
 

gas

Fizikalc
23. jul 2007
2.236
54
48
Eno vprašanje. kupuje domofon preko ebaya in Honk Konga, cena pride cca 100 funtov z poštnino... sklepam da na to vse skupaj plačam 20% DDV pa stroške pošte (10EUR), še kaj drugega??
 

Torque_monster

Pripravnik
4. avg 2007
547
0
16
Mislim, da še neke stroške carinske pošte. Če pa kmalu ne prevzameš paketa ti lahko zaračunajo tudi ležarino!
wink-1.gif
 

gonilnik

gps navigator
23. jul 2007
650
8
18
49
Preden boš dobil ti bo še carina drapnila stroške zraven.Plačati boš moral carino+DDV, ter njihove stroške
 

gregor

Fizikalc
31. jul 2007
399
35
28
Dolina hmelja
V prilogi je en primer, zakaj bidat šele zadnjih par sekund pred iztekom.

Avkcije je bilo konec ob 23:51:37,
ob 23:51:09 sem oddal svojo ponudbo, uporabnik essgern je ob 23:51:14 oddal svojo ponudbo, ampak si je imel do izteka čas še dvakrat premislit in še zvišat, ker je videl, da je premalo ponudil.
Če bi jaz oddal svojo ponudbo šele par sekund pred koncem, bi v tem primeru skoraj sigurno dobil stvar za 10€ ceneje, ker moj konkurent nebi imel več časa si zmišljevat "mogoče pa dam še mal več"
13028-ebay1.jpg
 

Priponke

  • 13028-ebay1.jpg
    13028-ebay1.jpg
    32,7 KB · Ogledi: 235
22. jul 2007
12.850
1.329
113
123
bom vprašal hipotetično, če bi recimo kupec malo pred teboj nenormalno zvišal ceno recimo 2X in bi ti tako nenormalno ceno z tem programom (justsnipe) še dvignil za 0.5€, kaj potem sledi če bi odstopil od nakupa - slab rating?, pa še to ali bi potem kupec kateri je bil za teboj lahko kupil po svoji ceni ali pa se ponudba potem razveljavi za vse na licitaciji?LPWWY
rolleyes-1.gif

p.s. upam da se bo dalo razumeti
 

gonilnik

gps navigator
23. jul 2007
650
8
18
49
Citat:
Uporabnik WeWatchingYou pravi:
bom vprašal hipotetično, če bi recimo kupec malo pred teboj nenormalno zvišal ceno recimo 2X in bi ti tako nenormalno ceno z tem programom (justsnipe) še dvignil za 0.5€, kaj potem sledi če bi odstopil od nakupa - slab rating?, pa še to ali bi potem kupec kateri je bil za teboj lahko kupil po svoji ceni ali pa se ponudba potem razveljavi za vse na licitaciji?LPWWY
rolleyes-1.gif

p.s. upam da se bo dalo razumeti

Upam da sem te razumel prav,ker si napisal malce nerazumljivo:
Torej če si premisliš potem ko se je aukcija končala in si dal najvišjo ponudbo, ima prodajalec možnost da te negativno oceni(po nekaj negativnih te lahko vržejo iz ebaya), lahko pa te tudi toži(malo verjetno).Torej če tisti ki je artikel dobil po najvišji ceni tega ne plača lahko prodajalec ponudi artikel drugemu najvišjemu ponudniku.Če gledaš zgornjo sliko če mbniva ne bi kupil tega izdelka za 40,5 evra bi imel prodajalec možnost izdelek ponuditi essgern za 40 evrov, ali pa izdelek ponovno dati na licitacijo.
 
22. jul 2007
12.850
1.329
113
123
hvala za odgovor to sem samo tako vprašal, ker se ti recimo ob uporabi tistega programa justsnipe tudi lahko zgodi, če te ni zraven-ugasnjen pcLPWWY
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.