Spinalna kirurgija

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.404
4.505
113
Ima kdo kakšne izkušnje s klinikami za spinalno kirurgijo v tujini?
Žal imamo doma veliko izkušenj s tem v Sloveniji in smo nekako prišli v slepo ulico, zato se išče drugo mnenje izven naših meja.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.152
4.599
113
Tu bi se vprašal, če se pacient res zaveda, da njegovo telo ni več tako kot je bilo včasih in da nikoli več ne bo ... Še kaka operacija gor ali dol.
Tako zavedanje seveda prinese spremembo dnevnih življenjskih navad.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.404
4.505
113
Tu bi se vprašal, če se pacient res zaveda, da njegovo telo ni več tako kot je bilo včasih in da nikoli več ne bo ... Še kaka operacija gor ali dol.
Tako zavedanje seveda prinese spremembo dnevnih življenjskih navad.
Pacient bi te zatolkel v poden s takim komentarjem. Mlada oseba s kontrolirano vadbo, popolnoma spremenjenim življenjem v zadnjih letih (pa že prej je bilo nadpovprečno usmerjeno v zdravje) trenutno že tretjič v treh letih vpije od bolečin in ima velike težave z živci na eni nogi. Naj sprejme dnevne življenjske spremembe in se navadi a ne?

Iščemo resno specialno pomoč, ne smartass komentarje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe in novaa

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.283
1.373
113
Uh grdo... Želim ti/vam veliko uspeha pri reševanju težav v žal tem norem času....
 

irwin

Majstr
13. mar 2008
1.120
287
83
Si morda vprasal za mnenje tega?
Morda pozna kje doca ali ustanovo izven Slo.
 
Nazadnje urejeno:

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.220
3.370
113
Best doctor zavarovanje skleni in potem ti bodo oni poiskali strokovnjaka.

Meni so rešili luskavico za 99% ko je ameriški mojster predlagal terapijo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Jabe

B81

22. jul 2007
34.274
8.817
113
Malo širše, za katero št. diska gre? Spodnji del tudi "zacementirajo", če se to pogosto dogaja. Posl. partner imel podobne težave in v Valdoltri mu je doktor rekel, da nimajo kaj naredit in naj začne plavat vsak dan in po nekaj časa več ni imel težav, ker so mišice zrastle okoli.

Sam bi začel preverjati še ostalo, nevrolog bi lahko naredil MR zgornjega dela in preveril "mišičevje" okoli, ker se ne sme dogajat, da pri mladem človeku diski niso v vrsti, torej ali mogoče manjka kaj v prehrani, je absorpcija ok, ipd.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.152
4.599
113
Pacient bi te zatolkel v poden s takim komentarjem. Mlada oseba s kontrolirano vadbo, popolnoma spremenjenim življenjem v zadnjih letih (pa že prej je bilo nadpovprečno usmerjeno v zdravje) trenutno že tretjič v treh letih vpije od bolečin in ima velike težave z živci na eni nogi. Naj sprejme dnevne življenjske spremembe in se navadi a ne?
Življenje ga bo naučilo, kaj mu pomaga in kaj škodi. Ni vsaka vadba, ki jo nekdo pokaže ali jo najdeš na internetu, prava. Meni tisto, kar mi je pokazala pred 10-imi leti fizioterapevtka ni nič koristilo, temveč prej škodilo. Vsekakor pa se nisem mogel na ta način rešiti konstantne bolečine. Naučiš pa se tudi, kaki gibi in dejanja so v vsakdanjem življenju stvar preteklika, ker bo spet sranje in bolečina.
Verjetno je sicer prepozno, ker je bil že rezan, ampak vseeno lahko povpraša na https://www.mo-gy.si/. Jaz imam dobre izkušnje s Sergejem Fedorovom. Ta dela v Mariboru. Da ne bo hodil brezveze in zapravljal denarja, lahko pred tem opiše problem na forumu manualna medicina na med.over.net in vidi, če mislijo, da mu lahko pomagajo ali ne. Terapije niso pretirano boleče in ga glede tega ne rabi biti strah. Strah ga je lahko predvsem tega, da mu mogoče žal ne morejo pomagati.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.382
957
113
Obišči stran
Najprej rabim predvsem mnenje kako naprej. Po dveh operacijah v treh letih tretjič huda hernija istega diska kar se mnogim zdi že nemogoče.

Mojemu pokojnemu očetu so 2x operirali, 3tjič niso več želeli, saj so se bali, da bi bil posledično invalid. HB je potem "čez noč" popustila bolečina. Tako da želim res srečno rešitev!