spet mreza

Diablo

Fizikalc
19. jul 2007
5.360
3
38
torej doma dve kisit na obeh XP pro , kar naenkrat se racunalnika v workgrupi vec ne vidita. En racunalniki niti sebe vec ne vidi. Imam pri obeh sheran directorij in nacelno vse kakor mora biti, firewallov ni ozioramo so izklopljeni. Kaj še lahko preverim.
crazy1.gif
 

Roby

Pripravnik
27. jul 2007
429
0
16
www.sd-preserje.com
Resetiri računalnika! Če pa ne bo delal, pol pa še enkrat čarkovnik za pripravo omrežji požen!
Aja pa probi pingat drug računalnik!
 

Diablo

Fizikalc
19. jul 2007
5.360
3
38
ideje sem dobil take:

- nikoli ga srat s čarovnikom za pripravo omrežij.
- reset ne pomaga spljoh

poiskusil bom z odinstaliranjem file und printer šering, ter z izbrisom omrežjih, pa na novo postavit (instalirat). tako svetujejo drugod. Ce ne pa novi vinsi gor :S
 

Roby

Pripravnik
27. jul 2007
429
0
16
www.sd-preserje.com
Lej nevem kje si ti to spraševal sam, da boš zaradi tega na novo naložil windowse je pa absurd.
Če lahko pingaš drug računalnik, potem je omrežje ok. Zažen čarovnik za pripravo omerežij. Pa zakaj ga ne bi sral iz tem tut nevem kje si to prebral!
 

boskosi

Fizikalc
4. sep 2007
1.423
1
38
mene tudi zanima kje si to izvedel ..... mislim inštalacija winsov zato da lahko vidiš delovno skupino
bonk.gif
 

Diablo

Fizikalc
19. jul 2007
5.360
3
38
preiskal cel net, kup forumov...nekega pravega zdravila ni, enostavno se neki zastrika... sej pravim, naj bi ga resli uninstall/install printer in file sharing, al pa izbris omrezja, pa da se na novo postavi. Druga finta so seveda firewalli, ampak teh tako ali tako nimam.



čarovnik pa neki po svoje naredi in imas sranje pol. Sicer pa sem tudi zagnal in ni nic zrihtal
wink-1.gif
ce smo ze pri tem.



http://www.homenethelp.com/com...;messageNo=2184



tukaj recimo, med kopico replayev... o nevidnosti, in nedostopnosti
 
Nazadnje urejeno:

Roby

Pripravnik
27. jul 2007
429
0
16
www.sd-preserje.com
Pol folka sploh neve kako mreža funkcionira! Mrežo se da zrihtat brez, da na novo naložiš windowse! Na tistmu linku ma pa on problem, da se ne more prijavt v računalnik, ker ima zgleda drug računalnik geslo al pa ima sharing izklopljen!!
Jest ti priporočam, da predno boš na novo naložu winodowse :)bonk), da zaženeš čarovnika za pripravo omrežij. Sej te nč ne stane! Pa prej probi še drug računalnik PINGAT!
 

Diablo

Fizikalc
19. jul 2007
5.360
3
38
pingat se da, racunalnika se mrezno vidita (ping) na obeh dela internet BP.

čarovnik ni rešil nič

na eni kišti je samo workgrupa kliknes noter, pa sploh svojega racunalnika ne vidim
crazy1.gif
 

Diablo

Fizikalc
19. jul 2007
5.360
3
38
super, prisel sem tako dalec da sebe vidim, drugega racunalnika v isti workgrupi pa še ne...za znoret
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.917
816
113
1. v Windowsih pojdi na Iskanje -> Računalnike ali osebe --> Računlanike --> Išči
2. V raziskovalcu napiši \\ime_drugega_računalnika ali pa \\IP_drugega_računalnika
 

Diablo

Fizikalc
19. jul 2007
5.360
3
38
jurek, nop w winsih ga ne vidi, tudi ce dam IP.

roby, imam sheran, ampak je tema :S

pingamo pa lahk. Ni prave logike.
 

Ares

kamikaza
19. jul 2007
4.622
0
36
Citat:
Uporabnik Diablo pravi:
jurek, nop w winsih ga ne vidi, tudi ce dam IP.

roby, imam sheran, ampak je tema :S

pingamo pa lahk. Ni prave logike.

so se ti winsi kej updejtal pa se ti je firewall spet aktiviral?
 

Diablo

Fizikalc
19. jul 2007
5.360
3
38
firewalle mam vedno izklopljene, tudi tokrat sem se prvo lotil pregleda firewalla, ker to je najpogostejsi vzrok. Še vedno ne dela :S instaliral sem še vse ostale protokole netbui, ipx...

recimo remote desktop pa dela iz ene kište na druge.
 

Ares

kamikaza
19. jul 2007
4.622
0
36
če bi recimo na enega instaliral ftp server iz drugega pa gor dostopal - ali bi ti delalo?
najbrž bi, če ti dela remote desktop...

hmm...

a si že probal tist glup wizard za omrežja?
 

Diablo

Fizikalc
19. jul 2007
5.360
3
38
sem probal glup wizard, pa nista... napredek je, da vsakega zase vidim v workgrupi, ampak skupaj pa ne.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik Diablo pravi:
firewalle mam vedno izklopljene, tudi tokrat sem se prvo lotil pregleda firewalla, ker to je najpogostejsi vzrok. Še vedno ne dela :S instaliral sem še vse ostale protokole netbui, ipx...
Briši nazaj, ne kompliciraj.

Lahko tudi probaš odinstalirati "Client for MS networks" in "File sharing" in potem nazaj dat.