Sparkasse - net stik

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Ravnokar opazil da mi Sigenca v kratkem poteče... vidim na spletni strani sparkasse da je opcija PostaRca ali Halcom

PostaRca za 5 let pride 15€... saj niti ni tako veliko
redface-1.gif
 

Zurbum

Pripravnik
6. maj 2009
117
1
18
Preveri, da ne zahtevajo, da imaš certifikate na secure USB mediju, ki tudi stane.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.271
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Odgovor od Sparkasse. Da ne bos prehitro vesel
smile-1.gif


Citat:
Pozdravljeni,

od lanskega avgusta stranka ne more več sporočiti novega certifikata za uporabo elektronske banke.
Odločiti se boste morali za Poštarco na USB ključku (stane cca 39,00 EUR in ga Poštarca da na ključek) ali pa za GEG (generator gesel).

Generatorja imamo dva – v fizični obliki (GEG tablica – stane 23,70 EUR) ali mobilni (GEG aplikacija – stane 10,00 EUR)

Najhitreje in najceneje je GEG aplikacija (dobite jo v enem dnevu).

Za karkoli se odločite, se boste morali oglasiti v katerikoli naši poslovni enoti.
 
Nazadnje urejeno:

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.271
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Ce ne drugega bi lahko generator preko mobitela lahko ponudili brezplacno, ce se brezplacnega certifikata ne da uporabljati.
 
Nazadnje urejeno:

Steve

Guru
13. avg 2007
9.656
1.580
113
Meni je se najbolj zanimivo, kako lahko npr. N26 lepo funkcionira brez certifikatov, generatorjev in podobnega, nase banke pa da je ja cim bolj zakomplicirano, cim blizje kameni dobi in to vse skupaj za € seveda.

In v casu mobilnosti in interneta se moras se vedno za take kozlarije v poslovalnici prikazat. Fail.
 

medo10

Fizikalc
3. sep 2007
1.693
7
38
Avstrijski Sparkasse preko uporabniškega imena in gesla, kot je imela pred certifikati naša Sparkasse. Skratka ne rabiš certifikata.
 

Jordan

Fizikalc
5. jun 2009
2.839
-9
38
Ljubljana
Od ponujenih opcij je najboljša izbira "GEG tablica"/generator, saj je stalen in ga ni potrebno obnavljati kot certifikate, zgolj zamenjate baterijo.

PS: zakaj so se odločili za te opcije naj bi bilo zaradi "varnosti"
grims-1.gif
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
Odgovor od Sparkasse. Da ne bos prehitro vesel
smile-1.gif


Citat:
Pozdravljeni,

od lanskega avgusta stranka ne more več sporočiti novega certifikata za uporabo elektronske banke.
Odločiti se boste morali za Poštarco na USB ključku (stane cca 39,00 EUR in ga Poštarca da na ključek) ali pa za GEG (generator gesel).

Generatorja imamo dva – v fizični obliki (GEG tablica – stane 23,70 EUR) ali mobilni (GEG aplikacija – stane 10,00 EUR)

Najhitreje in najceneje je GEG aplikacija (dobite jo v enem dnevu).

Za karkoli se odločite, se boste morali oglasiti v katerikoli naši poslovni enoti.

oh scheisse
cry12bpy.gif


Potem moram samo še zvedeti glede veljavnosti gegov... kaj se dolgoročno splača
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Citat:
Uporabnik Jordan pravi:
Od ponujenih opcij je najboljša izbira "GEG tablica"/generator, saj je stalen in ga ni potrebno obnavljati kot certifikate, zgolj zamenjate baterijo.

PS: zakaj so se odločili za te opcije naj bi bilo zaradi "varnosti"
grims-1.gif

aha ok... geg generator je stalen... to mi je ok... aplikacijam na mobilcu nisem najbolj naklonjen
rolleyes-1.gif
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Citat:
Uporabnik Jordan pravi:
Od ponujenih opcij je najboljša izbira "GEG tablica"/generator, saj je stalen in ga ni potrebno obnavljati kot certifikate, zgolj zamenjate baterijo.

PS: zakaj so se odločili za te opcije naj bi bilo zaradi "varnosti"
grims-1.gif

Tudi GEG kalkulator je veljaven samo 5 let
rolleyes-1.gif
 

Jordan

Fizikalc
5. jun 2009
2.839
-9
38
Ljubljana
Citat:
Uporabnik Benady pravi:
Citat:
Uporabnik Jordan pravi:
Od ponujenih opcij je najboljša izbira "GEG tablica"/generator, saj je stalen in ga ni potrebno obnavljati kot certifikate, zgolj zamenjate baterijo.

PS: zakaj so se odločili za te opcije naj bi bilo zaradi "varnosti"
grims-1.gif

Tudi GEG kalkulator je veljaven samo 5 let
rolleyes-1.gif

Od kje ti pa ta info ?
 

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48
Citat:
Uporabnik Steve pravi:
Meni je se najbolj zanimivo, kako lahko npr. N26 lepo funkcionira brez certifikatov, generatorjev in podobnega, nase banke pa da je ja cim bolj zakomplicirano, cim blizje kameni dobi in to vse skupaj za € seveda.

In v casu mobilnosti in interneta se moras se vedno za take kozlarije v poslovalnici prikazat. Fail.

wtf?? meni je ravno to, da se v banko logiraš brez vseh varnostnih mehanizmov za kameno dobo.

Sam jo uporabljam pač za tistih par položnic in mi ni noben problem na mobiju zgenerirat kode. Da pa je ves moj denar odvisen od mojega gesla mi je pa malo
stupid-1.gif
 

ViSiON

Pripravnik
18. okt 2007
41
0
6
Citat:
Uporabnik geronimo pravi:
Citat:
Uporabnik Steve pravi:
Meni je se najbolj zanimivo, kako lahko npr. N26 lepo funkcionira brez certifikatov, generatorjev in podobnega, nase banke pa da je ja cim bolj zakomplicirano, cim blizje kameni dobi in to vse skupaj za € seveda.

In v casu mobilnosti in interneta se moras se vedno za take kozlarije v poslovalnici prikazat. Fail.

wtf?? meni je ravno to, da se v banko logiraš brez vseh varnostnih mehanizmov za kameno dobo.

Sam jo uporabljam pač za tistih par položnic in mi ni noben problem na mobiju zgenerirat kode. Da pa je ves moj denar odvisen od mojega gesla mi je pa malo
stupid-1.gif

Praktično pri vsaki banki, kjer se logiraš samo z username/password kombinacijo imaš potem še dodatno geslo ali pa PIN za potrjevanje kakršnihkoli odlivov z računa.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.271
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Danes opazil Paket Komplet od NKBM. Je kdo cekiral? Zdi se da ima vse not za ok ceno. Skoda ker nisem vedel preden sem menjal banko pred 2 meseci, ze drugic v pol leta
grin1.gif