Sparkasse - net stik

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.254
269
83
38
Ljubljana
a maš bineta?
smile-1.gif
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.860
3.381
113
40
Lj
Mene pa moti, da mi ne morejo preklicati pošiljanja izpiskov za Mastercard. Faking živimo v elektronsko dobi in oni mi rečejo da NI MOŽNO, da mi ne bi tega pošiljali domov. Mislim WTF?
 

matt

yeeeehaaaaw
20. jul 2007
866
0
16
Tudi jaz imam svetovalca na Šmartinski, pa je vse BP. Me pa moti sprememba, ki sploh ne vem kdaj se je zgodila...

Ker dosti kupujem čez net imam na Mastercardu dokaj nizek limit. Pred potmi v tujino, sem limit začasno povečal prek spleta, zadnjič pa opazil, da je ta funkcija ukinjena. Kličem in izvem, da je sedaj to ročno in stane okrog 3 EUR. WTF? En od razlogov, da sem šel iz gnile nacionalne banke....
ne-ne-1.gif


LPM;
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.164
2.256
113
Citat:
Uporabnik LeQuack pravi:
Mene pa moti, da mi ne morejo preklicati pošiljanja izpiskov za Mastercard. Faking živimo v elektronsko dobi in oni mi rečejo da NI MOŽNO, da mi ne bi tega pošiljali domov. Mislim WTF?

Kaj ti naj rečem, če se že goniš okoli se goni z gotovino, kaj ti je zdaj banka kriva če vlečeš kartice in se potem treseš da bi žena dobila izpiske v roke?
evil.gif
 

UniqUser

Pripravnik
26. sep 2013
212
5
18
Univerza
Zgleda, da so konkretno prenovili e-banko. Mi je všeč dizajn, preglednost funkcij, je pa tako nekako kot prej. Nekako bol moderno zgleda....sedaj, pa verjetno sledi kakšna podražitev
rolleyes-1.gif
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.353
1.733
113
Sej podražitve sledijo vsak drugi mesec. Mesec za mesecem. Na očitke odgovarjajo z: "Smo naredili konkurenčno analizo in smo še vedno boljši od drugih.", kar jaz slišim kot: "Izračunali smo, koliko še lahko ukrademo strankam, ne da bi nam te spizdile h konkurenci." Ko odplačam kredite grem!

Drugače pa pohvale za netstik. Je precej lepše in končno lahko posortiraš hitra plačila. Za ostalo bomo pa videli.
 

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48
Malo sem brskal po netstiku in ugotovil, da si lahko (sedaj?) vklopiš tudi SMS obveščanje za Mastercard kartico. Vklopil sem si v soboto, danes zjutraj je prišel SMS od bankart, da imam obveščanje vklopljeno in preverjeno deluje.

MC POPOLNI varnostni paket 0,00 EUR mesečno, imam pa udobni pozitivni račun.
 

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48
Če smo radodarni in rečemo, da bi dobil 1% obresti na 1k€, je to 10€ letno, torej 0,8€ me "stane" račun mesečno. Ker sem že prej imel vedno 1k€ gor, me tako dejansko pride "zastonj", plačujem samo SEPA direktne bremenitve in 1x letno MC 10€.

Lahko pa isto stvar plačuješ 4,8€ mesečno oz. skoraj 60€ letno, če misliš da je tako bolj "zastonj".
 

Jordan

Fizikalc
5. jun 2009
2.839
-9
38
Ljubljana
Za odprtje Udobnega pozitivnega računa potrebujem:
Citat:

osebni dokument
davčno številko
potrdilo o zaposlitvi
potrdilo o prejemkih za zadnje 3 mesece (če želite tudi limit na računu)
v primeru, da nimate državljanstva Republike Slovenije je ob odprtju računa potrebno priložiti še bivalno dovoljenje, daljše od 6 mesecev in delovno dovoljenje, daljše od 6 mesecev

To si moral dati prav 3 popolne plačilne liste (v celoti razdelane) ?
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
V soboto se mi je zgodil neljubi dogodek, ženski sem posodil Mastercard kartico in ji povedal napačni PIN (od BA kartice). Seveda je v trgovini 3x napačno vtipkala, namesto da bi me obvestila o napačnem pin, in imam sedaj blokirano kartico. Pisal sem na sparkasse, če mi lahko odblokirajo kartico in sem dobil spodnji odgovor
Citat:
Spoštovani g. #####,

zahvaljujemo se vam za posredovano sporočilo. Svetujemo vam vpogled v stanje na bankomatu oz. zamenjavo PIN kode na bankomatu. Le-to lahko opravite zgolj na bankomatu, ki je v lasti Banke Sparkasse d.d., medtem, ko vpogled v stanje lahko opravite na kateremkoli bankomatu oz. ni nujno, da je le-to bankomat Banke Sparkasse d.d. V kolikor vaša MasterCard kartica kljub opravljeni aktivnosti ne bo uporabna, vam svetujemo, da na bankomatu opravite minimalni dvig sredstev (provizija za dvig sredstev se obračuna v skladu z veljavnim cenikom banke) oz. opravite naročilo nove MasterCard kartice.
Pogled v stanje in spremembo PIN sem poskusil takrat v roku pol ure po blokadi, pa mi je bankomat napisal NEVELJAVNA STORITEV.
Torej je tretja varianta "dvig gotovine, ampak to mi potem zaračunajo 10eur provizije. TEGA NE PLAČAM!
Četrta varianta pa je, da naročim novo kartico, kar zaračunajo 7eur.

Kaj se res ne da enostavneje odblokirati kartice? Potem jo raje kar ukinem.

Možno da v soboto njihov bankomat ni vredu delal, ali pa je bilo še prehitro. Ker sedaj nimam v bližini nobenega njihovega bankomata, po cenikih iščem varianto, da vpogled v stanje naredim na drugem bankomatu, ki ni sparkasse, pa nikjer ne najdem koliko stane?
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.164
2.256
113
Zakaj pa enostavno ne stopiš do njihove poslovalnice na Titovi (če si iz MB) in pokusiš naredit na bankomatu kar so ti svetovali, če ne gre pa stopiš 3m naprej in na šalterju vprašaš zakaj ne gre?
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
Zakaj pa enostavno ne stopiš do njihove poslovalnice na Titovi (če si iz MB) in pokusiš naredit na bankomatu kar so ti svetovali, če ne gre pa stopiš 3m naprej in na šalterju vprašaš zakaj ne gre?
Ker sem 50km iz Maribora in nimam nobene načrtovane poti v Mb.
tongue-1.gif