Sparkasse - net stik

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.164
2.256
113
No da malo zopet obudim temo! Moja se seli iz NKBM (*ebat ga, niso več ziher pa še dragi so) na drugo banko. Jaz sem ji sicer naredil malo analizo teh bank in prednjačijo po vrstnem redu: DH, Sparkasse, BKS-bank, ostalo je bolj ali manj drago. Ker so sindikati vpeti v lastniško strukturo DH se moja noče tja selit (pač fiksna ideja, no saj tudi jaz dobim ošpice ko gledam te sindikate (štrukla, semoliča in ostale)). Skratka ostala sta ji še po moji analizi zgolj Sparkasse in BKS banka. Po moji oceni je Sparkasse bistveno ugodnejša (sploh račun kjer imaš gori 1000+€ in nimaš vodenja). Sicer moja ni nek power user bančnih storitev, je pa pomembno da lahko na bankomatih EMU đabe dviguje, da ni provizije za položnice, da te ne nebijajo na nakih fiksnih zadevah, da ni vodenja spletnih bank, da te ne nabijejo pri letnem Mastercardu-Visi. Skratka tukaj je Sparkasse tudi najcenejša. Zdaj pa pomembno vprašanje, a je pri Sparkasse kaj haklov? Je kdo pri njih? Plusi, minusi? In tudi pomembno vprašanje, koliko je Sparkasse stabilna banka, saj veste kakšni časi so? Hvala!

LP
 

Jordan

Fizikalc
5. jun 2009
2.839
-9
38
Ljubljana
Dodaj še na forum to "analizo"
smile-1.gif
?
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.164
2.256
113
Nisem zdaj šel delat poročila, pač napisal sem te glavne storitve koliko stanejo, bom prilepil v torek ker nimam na tem računalniku!
 

feler

Fizikalc
21. jan 2008
1.700
12
38
Jest sme že ene 12let njihov komitent, sam sicer nisem imel nikoli kakšnih večjih problemov. Včasih tudi meni popije živce tale MC ampak OK, ga uporabljam več ali manj za nakupe po netu. Zadržana sredstva niso odvisna od banke, verjetno je res od prodajnega mesta ampak če imaš npr. račun pri NLB in prav tako prodajno mesto pri NLB je verjetno transakcija res hitro vidna, koliko pa rabijo za prenos podatkov na druge banke da se poknjiži pa ne vem...ne vem, predvidedam da je nekako tako.
Glede stabilnosti se pa res nimaš kaj bati, konec koncev je zadaj Erste bank, katera je res velika EU banka, tudi na balkanu zelo močna, predvsem Hrvaška, lani so pa kupili od Lovšeta Diners tako da. Večina tujih bank se kar drži, so pa seveda tudi izjeme, BKS pa je podružnica, ampak to ni noben minus.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.164
2.256
113
OK hvala za korekten odgovor. Daj mi zgolj malo pojasniti ta zadržana sredstva (namreč ne uporabljam kreditnih kartic, sem se zavestno odločil, za nakupe preko spleta pa šibam Viso Electron). Nisem najboljše razumel? Se pravi če sem prav razumel ko ti plačaš neko stvar preko MC niso takoj v spletni banki vidni odlivi ali...?
 

feler

Fizikalc
21. jan 2008
1.700
12
38
V net.stiku imaš pri vpgledu na trr (npr. nakup plačaš v trgovini z BA kartico) napisano zadržana sredstva, in ko jih klikneš ti navede v kakšnem znesku in mislim tudi da pri komu si opravil nakup (nisem prepričan ker ne gledam prevečkrat oz. samo odprem in zaprem), na trr pa ta znesek še ni odtegnjen.

Pri MC je pa tako ali tako vseeno glede zamika, ker znesek katerega si porabil plačaš 1x na mesec....edino me moti to da ko mi npr. 8 v mesecu odtegnjejo znesek katerega moram plačati, ni pa še v istem momentu prosta kartica. ...ampak v 10 letih me to ni pobralo niti ni kaj preveč vplivalo na moje življenje hehehe. Drugače pa dvigi od Avstrije,Nemčije,Češke,Hrvaške,Srbije do Grčije brez problema.
 

_jfk_

Pripravnik
23. jul 2007
157
20
18
Sem že 8 let pri njih. Vodenje vsake toliko časa podražijo, če seveda nimaš tistega udobnega pozivnega. Od letos zaračunavajo tudi MC, 10 eur na leto.
Ko kupiš kaj s kartico (Maestro ali pa MC), se tisti znesek najprej pojavi med zadržanimi sredstvi in je stanje dejansko že manjše, knjižbe pa še ni. Le- ta se pojavi v nekaj dnevih, pač glede na procesiranje.
Ko so dajali bone za nove uporabnike, pa sem še ženo spravil k njim. Tko da dava na leto za vse komplet nekaj manj kot 70 EUR (12*4,89+10 MC). Žena ima tisti pozitivni račun.
Če maš sigen-ca potrdilo, uporabljaš lahko tega brezplačno, sicer ti poturijo Poštar-co, ki pa nekaj stane.
Delovanje je čisto na nivoju, pač se navadiš tistega vmesnika. Tko da sva čisto zadovoljna.
Skratka, za normalne userje čisto OK in brez hakeljcev.
Jure
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.671
1.587
113
poleg nastetega je meni fino da je to dokaj mala banka, bancnika dobis na telefon, mail kdaj se ti zljubi, so hitri, odzivni in ustrezljivi. Prek maila, telefona resis marsikaj in ni treba stat v neskoncnih vrstah, kot pri nkbm. Ko pa ze moras it v poslovalnico, pa ti vse zrihtajo v naprej, tja prides samo podpisat in adijo
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.164
2.256
113
Super! Zdaj pa se zadnje vprasanje, kako je z mobilno banko tukaj? Torej po domace, moja ima iphona in ali bo lahko na iphona namestila digitalno potrdilo (sedaj ima kljucek)? Mobilne banke sicer ne uporablja za placevanje temvec zgolj za spremljanje stanja (prilivi in odlivi).

Hvala
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.671
1.587
113
Glede na to da banka dela preko certifikata in dela na androidu bp, bo na ifonu verjetno tudi
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.400
967
113
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Steve pravi:
Glede na to da banka dela preko certifikata in dela na androidu bp, bo na ifonu verjetno tudi

Dela BP na iPhonu. Certifikat si prek maila pošlješ, ga na iphonu odpreš in je to to...

BTW: mene ravno ta zamik pri mastercadu, ki traja včasih tudi po en teden moti u 3PM!
 

ptil

Pripravnik
11. jun 2012
364
15
18
Zadnji dve uri Netstik ne dela. Jaz pa izbral glih ta trenutek, da grem nastavit dostop do Netstika na novem računalniku. Sem se 2 uri zaj... z nastavitvami in certifikati, pol pa na koncu pokličem Sparkasse in ugotovim, da ni problem pri meni ampak pri njih. Torej, nauk zgodbe: najprej poišči krivdo pri drugih, mogoče res nisi sam kriv.
wink-1.gif
 

UniqUser

Pripravnik
26. sep 2013
212
5
18
Univerza
GLEJ SI GA NO GLEJ! Mastercard bremenitve se sedaj prikazujejo v netstiku takoj ob bremenitvi.....pa so še to poštimali, kar me je kar motilo
cheer.gif
!
 

eCoyote

Pripravnik
21. apr 2009
500
0
16
Fun4Days.Com
mastercard prikaz je tudi mene malo motil, ampak so zrihtal..svaka æast dje! so bile pa ene težave z dostopom danes..ampak zdej je kul.
priden.gif
 

UniqUser

Pripravnik
26. sep 2013
212
5
18
Univerza
Citat:
Uporabnik eCoyote pravi:
mastercard prikaz je tudi mene malo motil, ampak so zrihtal..svaka æast dje! so bile pa ene težave z dostopom danes..ampak zdej je kul.
priden.gif
kakšne težave....?...Jaz sem danes vse Ok plačal......
 
Nazadnje urejeno:

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
A teli "osebni" bančniki kaj berejo e-maile? Ko sem prvič pošiljal, sem po enem tednu brez odgovora moral še 2 klicat, da sem dobil odgovor. Zadnji mail sem poslal prejšnji teden v začetku tedna, pa še vedno ni odgovora.

Prej dobiš odgovor na drugih bankah na info@bankaXY.si , kot pa pri "osebnem svetovalcu". Pa kao zlati račun.
bonk.gif
 

iii

Pripravnik
1. avg 2007
458
7
18
V katerem Sparkasse to? Ker jaz imam s celjskim super izkušnje.. odgovorijo ali pokličejo še prej kot v 1 urah.
Je pa res, da se jih je v zadnjem času kar precej zamenjalo (porodniške ipd...)