Sous vide kuhanje

DOHC

Majstr
4. sep 2007
1.854
349
83
jst za burgerje vedno dajem v zip lock, ker ne deformira oblike pleskavice. Vakumirka mi čist robove pleskavce stisne. Zip lock edino ni dobra za kakšne dolge projekte. Če misliš kaj po 24ur sous vidat pol je bolš v vakum vrečke. Jst jih kupujem kjerkoli so v akciji. Največ hofer pa lidl, sem pa ene slovensko znamko nabavu v mercatorju pa so ble tut super. Zip lock vrečke mam pa tut iz hofra, zaenkrat še nobenga problema.
 
  • Všeč mi je
Reactions: PHOBiA

matej1990

Fizikalc
14. feb 2020
468
110
43
Pri zip lock vrečkah je edino potrebno paziti in preveriti ali si dejansko zatesnil šiv. Pa definitivno šiva ni pametno potapljati v vodo, čisto iz previdnostnega razloga. Če ti voda prodre noter ti lahko uniči (razvodeni) vsebino, hkrati pa ti lahko tudi vsebina pobegne iz vrečke in se fino prime na grelec od sous vide kuhalnika. Pač potrebna je večja previdnost pa bo vse ok.
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.061
1.270
113
jst za burgerje vedno dajem v zip lock, ker ne deformira oblike pleskavice. Vakumirka mi čist robove pleskavce stisne. Zip lock edino ni dobra za kakšne dolge projekte. Če misliš kaj po 24ur sous vidat pol je bolš v vakum vrečke. Jst jih kupujem kjerkoli so v akciji. Največ hofer pa lidl, sem pa ene slovensko znamko nabavu v mercatorju pa so ble tut super. Zip lock vrečke mam pa tut iz hofra, zaenkrat še nobenga problema.

Vrzes nato se pleskavice na kak cast iron, grill verjetno na zelo visoko tempereturo?
 

Schime

Guru
22. nov 2008
1.818
638
113
jst za burgerje vedno dajem v zip lock, ker ne deformira oblike pleskavice. Vakumirka mi čist robove pleskavce stisne. Zip lock edino ni dobra za kakšne dolge projekte. Če misliš kaj po 24ur sous vidat pol je bolš v vakum vrečke. Jst jih kupujem kjerkoli so v akciji. Največ hofer pa lidl, sem pa ene slovensko znamko nabavu v mercatorju pa so ble tut super. Zip lock vrečke mam pa tut iz hofra, zaenkrat še nobenga problema.
Sem gledal te po Hoferju, Lidl, itd. Samo večinoma so namenjene za shranjevanje hrane v skrinjo. Vsaj tako piše na njih. Ne vem pa ali so primerne za uporabo pri višjih temperaturah. Večinoma recimo na vakum folijah piše primerno za uporabo za souse vide. Kot recimo na linku, ki ga je dal Oakey. Pa tudi na vrečkah od Statusa je zapisano, da so primerne za souse vide uporabo.
 

Schime

Guru
22. nov 2008
1.818
638
113
Ja za vakum vrečke vem. Mislil sem za zip vrečke. Sam tam verjetno ne piše, da so primerne za souse vide ker v osnovi ni mišljeno za takšno uporabo.
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.251
189
63

matej1990

Fizikalc
14. feb 2020
468
110
43
Ja za vakum vrečke vem. Mislil sem za zip vrečke. Sam tam verjetno ne piše, da so primerne za souse vide ker v osnovi ni mišljeno za takšno uporabo.
Hmm... za zip vrečke pa se res ne spomnim da bi kje zasledil omenjeno opombo za sous vide kuhanje. Recimo na Ikejinih zip vrečkah piše da so za do 50°C. Ampak mislim da je glavni razlog možnost deformacije plastike in posledično možnost nastanek luknje (so precej tanke).
A v tem je fora...
Zadnji paket, ki sem ga kupil, po vakumiranju precejkrat ne drži vakuma, je potrebno po vakumiranju še enkrat dodatno zavariti čez obstoječi var.
Očitno neka drugačna sestava plastike, ki se ne topi tako dobro.
Opcija je tudi, da si imel mokro vrečko na mestu kjer si varil? Nekateri aparati za vakuumiranje imajo opcijo da preklapljaš med suho in mokro vrečko. Na mokri se čas varjenja podaljša za cca 2x. Tako da na svoji mašini samo 2x klikni varjenje, pa bi tudi moralo biti ok.
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.251
189
63
Opcija je tudi, da si imel mokro vrečko na mestu kjer si varil? Nekateri aparati za vakuumiranje imajo opcijo da preklapljaš med suho in mokro vrečko. Na mokri se čas varjenja podaljša za cca 2x. Tako da na svoji mašini samo 2x klikni varjenje, pa bi tudi moralo biti ok.
Ne, sigurno ne, na to posebej pazim. Do sedaj je na Hoferjevih vrečkah zavaril (tudi Hoferjev aparat) vedno v prvem poskusu, vmes sem imel paklc vrečk iz Mimovrste, tudi tam je šlo brez težav, samo zadnji paket iz Hoferja je problematičen. Je pa folija na otip nekoliko bolj čvrsta.
Saj na splošno ni problema, bolj ne razumem Hoferjevega koncepta, da stalno nekaj "drkari" po stvareh, ki funkcionirajo. Tukaj je potem vsaj legitimen razlog. :)
 

Jaka86

Zelenc'
27. jan 2022
19
1
3
A ima morda še kdo probleme s tem, da se mu grelec ugaša, čeprav je časovnik nastavljen? Je to lahko posledica premalo vode? Dobil sem ga za darilo in zadnjič poizkusil narediti svinjsko ribico...res odlično, ampak sem moral biti v istem prostoru skoraj celi dve uri, ker se mi je nekako na "random" izklapljal, zato o kakšnih rebrcih niti ne razmišljam, ker se bojim, da mi sredi noči zadeva crkne...
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
A ima morda še kdo probleme s tem, da se mu grelec ugaša, čeprav je časovnik nastavljen? Je to lahko posledica premalo vode? Dobil sem ga za darilo in zadnjič poizkusil narediti svinjsko ribico...res odlično, ampak sem moral biti v istem prostoru skoraj celi dve uri, ker se mi je nekako na "random" izklapljal, zato o kakšnih rebrcih niti ne razmišljam, ker se bojim, da mi sredi noči zadeva crkne...
Si pomislil, da bi prebral navodila? Vprašal "podporo"? Niti omenil nisi kateri...