Šotorska prikolica

Sato_Leone

Pripravnik
18. feb 2011
230
10
18
Sierra
Razmišljam o nakupu. Ima kdo? izkušnje?
Gledal sem tole Comanche Explorer, ki mi glede na velikost in hitrost postavitve še najbolj ustreza. Stane 7k kar mi je tudi limit budgeta. Če bi dobil rabljeno še toliko boljše.
Sicer ne rabim veliko, pomembno pa mi je, da se da relativno hitro postaviti in tudi podreti.
Gledal sem sicer tudi navadne prikolice na tretjo tablico, vendar za ta denar ni ne vem kakšne izbire rabljenih. Pa še problem bi imel pozimi kam jo pospraviti.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.497
8.862
113
No, za ta denar dobiš vrhunsko rabljeno klasično. Sam tolk, da ta faktor izločiš, tud šotorska je ok, žal pa nimam izkušenj.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Jaz šotorske nimam, ima jo kolega.
Moje mnenje je, da so -vsaj nove - zelo drage glede na izplen, tako da je za razmislit. Rabljene sicer lahko dobiš dokaj ugodno.
Vprašanje je predvsem glede namena uporabe. Če gre bolj ali manj za 1x letno na glavni dopust in še mogoče kdaj za kak (podaljšan) vikend skok na morje (ali kak drug kamp, npr. ob Soči) bi resno razmislil o kvalitetnem (hitro postvljivem) šotoru in raje namenski tovorni prikolici s pokrovom, noter pa kolikortoliko urejeno zložena oprema (magari v PVC gajbicah).
Te novodobne šotorske prikolice se res hitro postavijo, še vedno pa ostaja problem neorganiziranih oblačil, piskrov in hrane - osnovno bivališče je res hitro postavljeno, folk pa ima potem ponavadi še vedno oblačila, hrano in opremo za kuhanje v potovalkah, vrečah, škatlah.....
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.392
960
113
Obišči stran
Sam jih gledam že kar nekaj časa, pa se zaenkrat še nisem odločil za nakup. Mogoče ko bo čas za menjavo vozila, ker se nagibam k nekaravanu in pač prikolici, ker ne bo placa za vso opremo...

Drugače pa. Sam osebno gledam modele camp-let, ker imajo platno, ki je iz podobnega materiala kot so predprostori pri prikolicah, vsi ostali kolikor vem, imajo bombaž. Cene so kar visoke, paradox pa je, da se 10, 15 let stare ne prodajajo za kaj veliko manj denarja...

Zelo mi je zanimiva tudi Triganov model Odysee, sistem podoben campletkam, vendar pa ima ta kot sem rekel bombažno platno.

Poglej si tukajle, če ti mogoče od teh pride kaka prav: https://www.kamp-prikolice.si

Aja, za Campletke je pri nas uvoznik Freedom, vendar je o njih po netu prelitega toliko črnila, da se mi zdi, da nekaj pač mora biti na tem. Tako da vprašanje, če se ne splača zadeve raje uvozit iz tujine.
 

kitajc

Pripravnik
6. mar 2019
26
29
13
Sam jih gledam že kar nekaj časa, pa se zaenkrat še nisem odločil za nakup. Mogoče ko bo čas za menjavo vozila, ker se nagibam k nekaravanu in pač prikolici, ker ne bo placa za vso opremo...

Drugače pa. Sam osebno gledam modele camp-let, ker imajo platno, ki je iz podobnega materiala kot so predprostori pri prikolicah, vsi ostali kolikor vem, imajo bombaž. Cene so kar visoke, paradox pa je, da se 10, 15 let stare ne prodajajo za kaj veliko manj denarja...

Zelo mi je zanimiva tudi Triganov model Odysee, sistem podoben campletkam, vendar pa ima ta kot sem rekel bombažno platno.

Poglej si tukajle, če ti mogoče od teh pride kaka prav: https://www.kamp-prikolice.si

Aja, za Campletke je pri nas uvoznik Freedom, vendar je o njih po netu prelitega toliko črnila, da se mi zdi, da nekaj pač mora biti na tem. Tako da vprašanje, če se ne splača zadeve raje uvozit iz tujine.
NASVET daleč stran od Freedom centra velja tudi od nas