Sosedova ograja na meji parcele

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Citat:
Uporabnik jello pravi:
Citat:
Uporabnik lost1 pravi:
Pa nej postavi ograjo na robu parcele,kaj te moti...jao taki sosedje. Kaj je fora da imam ograjo postavljeno 1 metr stran od konca parcele
bonk.gif

V tem je bistvo. Da ko hoče potem kosit tistega pol metra trave onkraj ograje je ne more ker bo hodil po mojem ker ima kosilnico preširoko. Če pa ne kosi se pa pizdiš da so v tistem šavju miši in podgane. win-win kombinacija. Sčasoma se mu začne jebat za tistega pol metra, potem začneš ti tam kosit, potem je tam že solata v naslednji generaciji pa potem velja da je bilo to že od nekdaj naše. Tako to gre pri nas. Ko gre kaj narobe pa namesto geometra (ker veš da boš na slabšem) kličeš Jermana.
ja, edino pohlep po nekaj centimetrih zemlje je razlog temu, da nekdo nekomu ne pusti delati ograje DO meje.
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Citat:
Uporabnik ceedevita pravi:
mah 100 ludi sto čudi
jaz pa iščem geodeta, ki bi mi za sindikalno ceno povedal kje je meja med mojo in sosedovo parcelo, da postavim ograjo, da mi srne, pa cucki ne bi več hodili tja. Probližno vem, kje potega, ampak mejnikov nikjer ne najdem... okolica MB potreboval bi enih 5 točk. nič uradnom, samo da jaz vem kje so ti iebeni mejniki
sam pazi, da med temi 100 ljudi ne boš ti.
V naslovu si napisal, za sosedovo ograjo na meji parcele, v tem postu pa pišeš, da bi ti ograjo delal. Prvo kar je, pojdi na geodetsko in se pozanimaj, ali so bile kdaj kakšne meritve narejene. Če so bile, naj ti kopirajo skico pa poskusi sam najti mejnike.
Če ni iz tega nič, uradno zahtevajte meritve. Vse te gluposti okol "sindikalna cena", pa "samo pokaži mi", "sej ne rabim uradno", je neumnost, da večje ne more biti. Zakaj?? Ker nimaš nič uradno. Ker sem imel sam približno takšne težave, pa sem rešil po uradni poti. In zdaj imam zapisnik, odločbo in predvsem MIR. Do meje je moje, na drugi strani do meje (mejnika) je pa tvoje. Amen. In ne pisati, da zaradi psov ne boš plačeval geometra. Plačal ga boš zaradi sebe, da boš imel za zmeraj mir.
 

jurga

Fizikalc
5. mar 2010
1.750
50
48
podravska
Citat:
Uporabnik lanos pravi:
Citat:
Uporabnik ceedevita pravi:
mah 100 ludi sto čudi
jaz pa iščem geodeta, ki bi mi za sindikalno ceno povedal kje je meja med mojo in sosedovo parcelo, da postavim ograjo, da mi srne, pa cucki ne bi več hodili tja. Probližno vem, kje potega, ampak mejnikov nikjer ne najdem... okolica MB potreboval bi enih 5 točk. nič uradnom, samo da jaz vem kje so ti iebeni mejniki
sam pazi, da med temi 100 ljudi ne boš ti.
V naslovu si napisal, za sosedovo ograjo na meji parcele, v tem postu pa pišeš, da bi ti ograjo delal. Prvo kar je, pojdi na geodetsko in se pozanimaj, ali so bile kdaj kakšne meritve narejene. Če so bile, naj ti kopirajo skico pa poskusi sam najti mejnike.
Če ni iz tega nič, uradno zahtevajte meritve. Vse te gluposti okol "sindikalna cena", pa "samo pokaži mi", "sej ne rabim uradno", je neumnost, da večje ne more biti. Zakaj?? Ker nimaš nič uradno. Ker sem imel sam približno takšne težave, pa sem rešil po uradni poti. In zdaj imam zapisnik, odločbo in predvsem MIR. Do meje je moje, na drugi strani do meje (mejnika) je pa tvoje. Amen. In ne pisati, da zaradi psov ne boš plačeval geometra. Plačal ga boš zaradi sebe, da boš imel za zmeraj mir. [/quote


467716-post_slo.gif




pozdrav.gif
cviček
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
KSZ:

1.Na vzhodnem obroblju Ljubljane me zanima koliko od meje mora biti ograja in kakšne višine je lahko?, govorim na tistem delu ki meji na sosedovo dovozno pot k hiši.

2. koliko mora biti odmika od ceste po ulici, večina sosedov ima odmik 10-20cm , s tem da nekateri potem posadijo živo mejo in je potem "ograja" praktično do ceste.

3. Ali se pod ograjo šteje tudi če imaš samo zabite "armaturne palice" v zemljo in z vezicam pritrjeno zaščitno ograjo? Recimo da je tam ograja zato ker se znotraj dvorišča podira objekt oziroma ureja okolica okoli hiše, pa je "ograja" tam zaradi varnosti, se lahko kdo od uradnikov kaj spotakne ob to in kasira?



Sprašujem zato ker bi sebi rad zagradil, ne zato ker bi rad nagajal kakšnemu sosedu...
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Naroci lokacijsko informacijo za izgradnjo ograje pa bo not vse
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.376
5.894
113
pri taščici
Lost; in tista dovozna cesta do soseda je kakšne kategorije? Najprej to ugotovi, potem pa boš v LI najbrž dobil podatek kaj in kako blizu nje lahko postavljas
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Če pravilno razumem vprašanje, nameravaš narediti začasno omejen dostop na svojo parcelo (armaturno železo +mreža).
V tem primeru bo po mojem mnenju dovolj, če stopiš do soseda in ga vprašaš za mnenje in mu pojasniš namen ograje.
Dokler je s sosedi vse v redu, bo tudi kasnejša postavitev stalne ograje brez težav.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.187
2.421
113
v lokalni ostariji
lost1 ti bi radpostavil zaščitno gradbeno ograjo. če imaš gradbeno dovoljenje komot postaviš ker je njen namen zaščita gradbišča in je samo začasna ograja
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
lost1 ti bi radpostavil zaščitno gradbeno ograjo. če imaš gradbeno dovoljenje komot postaviš ker je njen namen zaščita gradbišča in je samo začasna ograja

Nimam gradbenega dovoljenja,ker nič ne gradim trenutno,ampak podiram nadstrešek ki je tam že 20 let, je mogoče smiselno pred podiranjem razmišljati o "obnovi" tega?
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Lost; in tista dovozna cesta do soseda je kakšne kategorije? Najprej to ugotovi, potem pa boš v LI najbrž dobil podatek kaj in kako blizu nje lahko postavljas

Tole kaj pomaga pri ugotovitvi? To sem dobil vn iz e-Zemljiške knjige

čas začetka učinkovanja vrsta
09.12.2005 08:55:00 404 - vknjižena stvarna služnost / nujna pot / nepravo stvarno breme
28.02.2008 11:40:00 415 - vknjižena neprava stvarna služnost
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.376
5.894
113
pri taščici
to pomeni da ima pot vpisano. Kdo pa ima to služnost? Sosed?

Postavitev ograje na 10 cm od ceste zna vplivati na dovoz soseda, sploh če je bolj ozek. Imam sam eno tako štorijo, vendar sem jo kupil. REsno razmišljam da bi ograjo (na mojo škodo) prestavil v svojo parcelo, ker praktično ne morem dobiti 4 aksarja na parcelo ne da bi podiral svoje oziroma sosedove ograje, pa sva oba približno pol metra od ceste z ograjo.
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Citat:
Uporabnik KStoner pravi:
rušenje česa? a ograje?
za rušenje hiše rabiš gradbeno dovoljenje!

Nebi rekel ravno "rušenje" no, tam sta dva nadstreška, spodaj je en kup krame, kurnik, itd, skratka spodaj se vse skupaj pospravlja, je pa v planu "pospravit" tudi te nadstreške in kasneje zgraditi nove.

Ali je pametno ne porušit vsega takoj?




Moogče še za orientacijo kako izgleda vse skupaj.

1. Naša parcela
2. Parcela od soseda žlahtnika, ki je ta kos neuporabne parcele podaril nam,ampak prepisa nismo naredili
3. služnostna cesta o kateri sem pisal višje, lastnik te ceste je spodaj pod št. 5
4 in 5 sta dva lastnika parcel
6 je enak lastnik kot št. 2 , torej žlahtnik

Celotna meja med 6 in 3 , od spodaj pa zgoraj do javne ceste je zagrajena z klasično zeleno žičnato ograjo in betonsko škarpo, pa še to je odmaknjena cca 20cm od mejnika na notri.


Moja želja je med 2 in 3 narediti neprosojno ograjo ( recimo na obstoječo ograjo zmontirati zaščitno zeleno mrežo,podobno kot na tenis igriščih) , kasneje pa mogoče narediti betonsko višine cca 150-180cm.
1851111-Breznaslova.jpg
 

Priponke

  • 1851111-Breznaslova.jpg
    1851111-Breznaslova.jpg
    23,5 KB · Ogledi: 335
Nazadnje urejeno: