Sosedova ograja na meji parcele

Rikolus

Fizikalc
19. jul 2007
2.300
62
48
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
http://www.dz-rs.si/wps/portal...bes&tip=doc

Določbe ZGO-1 so citirane iz čisto zadnjega čistopisa, torej čisto sveže...

Tu pa še uredba, druge novejše ni.
http://pisrs.si/Predpis.aspx?id=URED4983&pogled=osnovni

Tako, da me prosim popravi, kje sem se zmotil.
Mea culpa.....imaš prav..
roza.gif
... ko sem prebral, da je omenjen ZUN v kombinaciji z enostavnim objektom, sem razumel, da gre za stara določila.
Kaj več pa, pa presega brezplačno pomoč....
grin1.gif
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Ker se je debata o izvirnem vprašanju (prvem), že nekoliko polegla, dodajam zanimivost glede na tole vprašanje:
Citat:
Uporabnik Car pravi:
ksz...
Če lahko postaviš ograjo npr. 30 cm od meje, pa sosed tudi 30 cm od meje, bo vmes 60 cm prostor...Čigavo je pa tisto?
wink-1.gif
Takšen primer imam jaz pri parceli stare družinske hiše, datira pa iz leta 1896 (!!) Takrat je bil sporazumno podpisan dogovor med mojim pradedkom in sosedom za del zemljišča, ki je bilo poimenovano "skupna pot". Temeljni spor je bil seveda vožnja do naslednjega sklopa parcel.
Širina omenjenega dela je dobra 2m, vendar se je kakor skupno zemljišče, last obeh, obravnavalo vse do leta 1948. Takrat je bilo z dekretom spremenjeno v občinsko (državno) lastnino, vendar z dovoljeno uporabo obeh mejašev (košnja, prevoz). Tako je še danes, ko je bila opcija denacionalizacije pa ni bilo uspeha. To pa je že druga zgodba.
In nauk? Kjer se kregata dva, država dobiček ima, kar bo v vsakem primeru tudi rezultat prvega vprašanja, ki je upravičeno sprožilo toliko hude krvi
wink-1.gif
 

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
3
36
ena vas naprej od Jest-a
Citat:
Uporabnik stieber pravi:
od vsakega 30 centi...

Saj fora je v tem, da "dobri sosed" drugemu ne pusti ograje na meji za to, da bi imel potem sam več prostora... Po drugi strani pa - nekaj hiš naprej od mene imamo ravno tako izvedbo: dve ograji z razmikom dobrega pol metra. Težaki eni in drugi...
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
To je samo v primeru, če se soseda ne moreta dogovoriti. V soglasju komot postavita mejo DO meje, NA mejo itd..

Drugače je pač odmik, a še vseeno si lahko postaviš ograjo, če si jo želiš.

Vem ja, povsem skregano z logiko tistih, ki si z ograjo kvečjemu prilastijo še del ceste ali parcele.

Potem se pa pozimi voziš po kaki ulici samih takih bedakov, ki jamrajo zakaj jim ne skidajo ceste ali zakaj morajo vlačiti kante na začetek ulice. Hmm, morda zato, ker ste idioti povsem zazidali ozko stezico v naselje?
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.322
1.187
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Ja, itak!
Pri nas smo se VSI sosedje odrekli enega metra zemlje v celi dolžini parcele, da imamo cesto in predvsem PLOČNIK dovolj širok! Žalostno, ampak tako pač je in nihče ni protestiral. Tudi imamo vsi sosedje ograje čisto na meji in se vsi super zastopimo, tudi skupne piknike organiziramo!
zmaga.gif

Se pa v svojem poklicu srečujem s prav nemogočimi primeri sosedskega nagajanja.......
crazy1.gif
 

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.783
1.460
113
42
Mi imamo psa in nam recimo nebo treba okrog i okrog delat ograje ker jo ima sosed na meji pa še lepo visoko. Smo mal pršparal!
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Citat:
Uporabnik NigelM pravi:
Citat:
Uporabnik stieber pravi:
od vsakega 30 centi...

Saj fora je v tem, da "dobri sosed" drugemu ne pusti ograje na meji za to, da bi imel potem sam več prostora... Po drugi strani pa - nekaj hiš naprej od mene imamo ravno tako izvedbo: dve ograji z razmikom dobrega pol metra. Težaki eni in drugi...

hysterical-1.gif
to je vredno ogleda no man's land kot v pozicijski vojni na zahodni fronti leta 1918...a kapnilo jim pa ni, da ne bi bil nihče prikrajšan, če bi šli postaviti ograjo preprosto na...mejo
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Citat:
Uporabnik Car pravi:
ksz...
Če lahko postaviš ograjo npr. 30 cm od meje, pa sosed tudi 30 cm od meje, bo vmes 60 cm prostor...Čigavo je pa tisto?
wink-1.gif

vmes je pa mednarodni prostor, kjer se sprehajajo mirovne sile. Oborožene s psi, naprave za nočno opazovanje, z napravami za ugotavljanje prekomernega hrupa (baba mora po tiho kričat na deca), itd itd.....
wink-1.gif