sončna elektrarna

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.438
4.545
113
Kronoterm voda/voda tretja sezona, brez pripomb, vse je bilo tip top. Cenovno imam v spominu, da je bilo primerljivo z ostalimi.

GENI enako, komunikacija na nivoju, edino kar je, so dolge čakalne dobe. Elektrarna je zmontirana že skoraj 2 meseca, razsmernika pa še ni. Plus je to, da te kreditirajo in zrihtajo vse od a do ž. Ti samo podpišeš:) Ne vem kako je drugje.
Blazno trapasto vprašanje. Ker se tudi sam zanimam za sistem voda/voda, kako vejo kje vrtati, da bi prišli do podtalnice oz., če sploh je?
Obstajajo kakšni indici, da voda/voda pade pod kakšne sankcije v naslednjih letih, ker se pač mešaš v "dragoceno" vodo, torej večja možnost onesnaženja, itd.?
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.310
5.341
113
Voda/voda ne moreš kar dati. Po pravilih ne, če hočeš pa še kako subvencijo pa sploh ne. Ker rabiš dovoljenje ARSOa. Ta in pa ostale agencije za vodo pa tudi vejo, na kaki višini približno je podtalnica na nekem območju in kaki je pretok. ker redno merijo. seveda je za točno mikrolokacijo to težko vedeti, to se pa izkaže potem.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85 in bertoncl

bertoncl

Guru
4. jun 2015
1.738
583
113
Blazno trapasto vprašanje. Ker se tudi sam zanimam za sistem voda/voda, kako vejo kje vrtati, da bi prišli do podtalnice oz., če sploh je?
Obstajajo kakšni indici, da voda/voda pade pod kakšne sankcije v naslednjih letih, ker se pač mešaš v "dragoceno" vodo, torej večja možnost onesnaženja, itd.?

Hiša stoji na prodnatem območju, kjer je vse povsod polno vode v tleh in obstajajo neki podatki, kako je s podtalnico na določenem območju, ampak garancije ni. Pokliči nekoga, ki dela vrtine in ti bodo razložili. Nam jo je delal Palir.

V prihodnosti je itak možno vse, ampak tu vzameš vodo iz vrtine ven in jo vrneš enako količino 12m stran v ponorno vrtino, tako da ne vem, zakaj bi kdo imel kaj proti temu.

p.s. Vidim da je že Jabe napisala o dovoljenju, ARSO ipd.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.438
4.545
113
Voda/voda ne moreš kar dati. Po pravilih ne, če hočeš pa še kako subvencijo pa sploh ne. Ker rabiš dovoljenje ARSOa. Ta in pa ostale agencije za vodo pa tudi vejo, na kaki višini približno je podtalnica na nekem območju in kaki je pretok. ker redno merijo. seveda je za točno mikrolokacijo to težko vedeti, to se pa izkaže potem.
A tako je to. Mi imamo vode dovolj, potok zraven in dva soseda, ki že imata voda/voda vrtini, sem se pa vedno spraševal kako to izgleda z dovoljenji. Me sicer malo mineva vse skupaj, ker to ni novogradnja, ko lahko vse narediš sproti ampak naknadna vgradnja na že urejenem dvorišču/vrtu in zdavnaj končani hiši. Imam občutek, da bi bil čisti raztur okolice. Če bi imel sončno, bi bil ok tudi navaden zrak TČ verjetno.
 

dwight

Pripravnik
29. nov 2013
210
9
18
Je kdo pred kratkim prejel soglasje od Elektra Celje? Koliko dni ste čakali na soglasje?
 

bertoncl

Guru
4. jun 2015
1.738
583
113
A tako je to. Mi imamo vode dovolj, potok zraven in dva soseda, ki že imata voda/voda vrtini, sem se pa vedno spraševal kako to izgleda z dovoljenji. Me sicer malo mineva vse skupaj, ker to ni novogradnja, ko lahko vse narediš sproti ampak naknadna vgradnja na že urejenem dvorišču/vrtu in zdavnaj končani hiši. Imam občutek, da bi bil čisti raztur okolice. Če bi imel sončno, bi bil ok tudi navaden zrak TČ verjetno.

Dovoljenj dobit je bilo relativno preprosto, bolj kot ne, formalnost. Tudi pri nas ni šlo za novogradnjo, ampak ni nič zelo strašnega, travo ti razrijejo, to je pa to. Moraš pa preračunati primerjavo z zrakom, kaj se ti splača, glede na kvadraturo, izolacijo ipd. Pri nas zrak ni prišel v poštev.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.438
4.545
113
Dovoljenj dobit je bilo relativno preprosto, bolj kot ne, formalnost. Tudi pri nas ni šlo za novogradnjo, ampak ni nič zelo strašnega, travo ti razrijejo, to je pa to. Moraš pa preračunati primerjavo z zrakom, kaj se ti splača, glede na kvadraturo, izolacijo ipd. Pri nas zrak ni prišel v poštev.
Ja, trava je stara 2 leti in prav lepa :rolleyes: :) Mogoče bi lahko čez asfalt vrtali na dvorišču. Je pa gorenjski konec in seveda hladno pozimi. Hiša kar dobro izolirana sicer a velika okna (3 slojna).
 

Schime

Guru
22. nov 2008
1.814
631
113
Malo povzetka naše časovnice. Izdelal Sol Navitas. Sončna 13,2kW - 13,6k€.
Junija informativna ponudba in ogled (ogled 2 tedna po informativni ponudbi). Pogodba podpisana v začetku Julija (plačano 60%, da se garantira cena in material). Dovoljenje od elektro konec Avgusta (Zasavje - Elektro Ljubljana). Elektrarna postavljena konec Septembra.
 

pol3ni

Fizikalc
10. jan 2011
355
228
43
Idrija
Podobno pri meni.Samo drug izvajalec.
Montaža zakljućena 12.09,samo do danes še ni priključena v omrežje.Ne vem kdaj se bo elektro izvolil in prišel zamenjat še števec in SE priklopil na omrežje
 

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.962
812
113
znancu montiral geni.. ima na strehi ze kaksen teden.. caka pa razsmernik.. tko da tudi velikim se zgleda zalomi
 

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.962
812
113
Pogodba podpisana v začetku Julija (plačano 60%, da se garantira cena in material). Dovoljenje od elektro konec Avgusta (Zasavje - Elektro Ljubljana). Elektrarna postavljena konec Septembra.

torej si jim plačal 60% preden si imel sploh sogalsje od elektra? kaksno si imel "varovalko", če bi bilo soglasje negativno?
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.310
5.341
113
V pogodbi od sol navitasa je clen, kjer pise da se celotni avans vrne v kolikor je soglasje zavrnjeno ali manjse od zaprošenega, če se stranka tako odloci.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: ncnifrej

Schime

Guru
22. nov 2008
1.814
631
113
Ja tako kot je Jabe napisala. Mi je pa sam monter na koncu rekel super ker mate vse. Inverterje se čaka.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.900
1.076
113
www.adriamedia.si
Trenutno je odobrenih 270 razsmernikov od 12 firm, vedno obstaja možnost dodatne uvrstitve na seznam, če glih med temi ne najdeš svojega čang-šlanga.
Seznam odobrene opreme
Nisem pisal o tem, katere so na seznamu, ampak to, da če ni na seznamu, ne dobiš priklopa. Ker vprašanje ni bilo, ali je na seznamu, ampak to, ali mora biti na seznamu ali je EU certifikat dovolj, čeprav ni na seznamu. In ni dovolj.
 

Schime

Guru
22. nov 2008
1.814
631
113
Gen I sem mislim da že enkrat pisal. Pri bratu je bilo tako, da so na ogled prišli po cc slabih 5 mesecih ( konec septembra). Res je, da so ga prvo klicali po kakih 3 mesecih a je takrat bil na dopustu. Mu je pa rekel, da če se odloči za nabavo da bo ob takem povpraševanju (ali manjku iverterjev - sem pozabil kaj) montaža tam čez 10 mesecev.