sončna elektrarna

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.557
8.910
113
Res me rado zebe in sem cist premrazena pozim skos. Zdaj mi pa na to dodaj se mrzel prepih. Meni je to oblika mucenja. Jaz se poleti na prepihu prehladim, pa ce prevec sladoleda pojem, se kar malo podhladim, da drgetam en cajt. Ne vem, ce je travma ta prava beseda, ampak je pa grozovito.
No men bi se pa skleglal, da bi mi rekuperacija nonstop pihala na glavo, pa ni važno al toplo al pa mrzlo. Tistih pet minut zračenja dnevno, ko greš prvi krog po stanovanju in odpreš vsa okna na stežaj in potem takoj začneš drugega in zapiraš je vrhglave in pol ni nobenga pihanja.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.418
9.164
113
tole drekanje SE po omrežju - na podlagi česa pa izda elektro soglasje?
Debelina dovodnih kablov? Poraba na trafotu? Moč trafota? Pojma nimam - nism elektro stroka.

K konc koncev (gledam pri nas na vasi - ima SE vsaka cca 4-5 hiša) - SE "drekamo" poleti - torej plunejo hkrati ven vsaka po 10KW špic.. kaj pa pozimi - ko ima vsaka 2 hiša TČ - pa se vklopijo TČ vsaka z 7kW.. to pa ni "drekanje"?
tc ne zere 7 kW, vsaj pri novi moderni hiši....meni se še grelci v 5 letih niso vklopli, torej nikoli ne pridem do 7 kw, ampka 1 16A max
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.383
5.415
113
Pihala? Koliko imas pa kaj izkusenj s tem. Pa da je prav narejena. Potem ne piha in se je ne slisi. Drugace imas pa lahko obadvoje

5min v sodobni bajti je za umrt zrak pa fajht... Jaz imam pol volumna bajte / uro, to je za 12x okna odpret, da se ves zrak zamenja.
 
Nazadnje urejeno:

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.383
5.415
113
Seveda, vsakomur svoje... Jaz sem pa fen svezega zraka brez prepiha. Ce bo le mozno, nazaj ne grem vec
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.447
4.546
113
Ima kdo kaj izkušenj z GENI kot dobaviteljem sončne elektrarne in Kronotermom kot dobaviteljem toplotne črpalke? Dobro/slabo, drago/poceni?
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.383
5.415
113
kronoterm je po moje precenjen. geni pa je svojčas bil nesramno drag proti konkurenci, danes pa se mi zdi, da niti ne več toliko. sploh, če se poigravaš z mislijo na SE na puf.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.775
2.666
113
Meni se zdijo rekuperatorji čisto predragi da bi bili racionalni nakup. Sam da bi pa čutil stalno pihanje, ta je pa malo smešna.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.370
5.884
113
pri taščici
tole drekanje SE po omrežju - na podlagi česa pa izda elektro soglasje?
Debelina dovodnih kablov? Poraba na trafotu? Moč trafota? Pojma nimam - nism elektro stroka.

K konc koncev (gledam pri nas na vasi - ima SE vsaka cca 4-5 hiša) - SE "drekamo" poleti - torej plunejo hkrati ven vsaka po 10KW špic.. kaj pa pozimi - ko ima vsaka 2 hiša TČ - pa se vklopijo TČ vsaka z 7kW.. to pa ni "drekanje"?
Dvomite m da velik tc cukne 7kw. Vsaj ne dolgotrajno. Najbrz pol tega
 
  • Všeč mi je
Reactions: ncnifrej

ptice

Fizikalc
23. jul 2011
225
174
43
Ima kdo kaj izkušenj z GENI kot dobaviteljem sončne elektrarne in Kronotermom kot dobaviteljem toplotne črpalke? Dobro/slabo, drago/poceni?
SE pri geni. Nimam pripomb. Zaenkrat dela vse tako, kot napovedano. Samo trajalo je, ni pa vse odvisno od genija. Od informativnega povpraševanja julija lani do priklopa aprila letos. Cenovno sem primerjal samo še s Petrolom, ki je bil tretjino dražji. Podobno kot pri TČ, to sem sicer vzel pri Termoshopu.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.836
2.089
113
Dvomite m da velik tc cukne 7kw. Vsaj ne dolgotrajno. Najbrz pol tega
Ne cukne, je inverter motor in vsi imajo zato soft start. Če ne vklopi grelcev, potem 8kW TČ porabi tam nekje max 2,5-3kW. Drugo je če govorimo o "pravih" TČ, tam je on-off krmilje, pa tudi tam so motorji preko soft-starta in ne kar cukne toka kot cirkularka.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.447
4.546
113
SE pri geni. Nimam pripomb. Zaenkrat dela vse tako, kot napovedano. Samo trajalo je, ni pa vse odvisno od genija. Od informativnega povpraševanja julija lani do priklopa aprila letos. Cenovno sem primerjal samo še s Petrolom, ki je bil tretjino dražji. Podobno kot pri TČ, to sem sicer vzel pri Termoshopu.
Kul. Zaenkrat so še najbolj odzivni/profesionalni. Na ogled se čaka 4 mesece. Je kar gužva.
 

bertoncl

Guru
4. jun 2015
1.744
586
113
Ima kdo kaj izkušenj z GENI kot dobaviteljem sončne elektrarne in Kronotermom kot dobaviteljem toplotne črpalke? Dobro/slabo, drago/poceni?

Kronoterm voda/voda tretja sezona, brez pripomb, vse je bilo tip top. Cenovno imam v spominu, da je bilo primerljivo z ostalimi.

GENI enako, komunikacija na nivoju, edino kar je, so dolge čakalne dobe. Elektrarna je zmontirana že skoraj 2 meseca, razsmernika pa še ni. Plus je to, da te kreditirajo in zrihtajo vse od a do ž. Ti samo podpišeš:) Ne vem kako je drugje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Janez40