sončna elektrarna

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.700
113
No, sodeč po članku gre baje tudi za utrjena parkirišča. Pomeni, da bodo večja zunanja parkirišča morala dobiti strehe. Super, ne bo vroče v atu poleti. Pomeni tudi, da ne bodo več uporabna za kako občasno postavljanje začasnih objektov (šotorov).
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.078
799
113
Meni je pa zanimiva potrošniška skrb za omrežja. Čeprav bom tudi jaz z zanimanjem spremljal situacijo 1. avgusta ob sončnih 12h, ko nas miljon ne bo doma.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.927
4.989
113
No, sodeč po članku gre baje tudi za utrjena parkirišča. Pomeni, da bodo večja zunanja parkirišča morala dobiti strehe. Super, ne bo vroče v atu poleti. Pomeni tudi, da ne bodo več uporabna za kako občasno postavljanje začasnih objektov (šotorov).
Kdo bo vse to plačal? Pazi, gre za grob poseg v zasebno lastništvo! V mojem pogledu nič drugače, kot da ti nekdo reče, neglede na gradbeno dovoljenje, smo se odločili, da je vaša hiša prevelika, zato jo morate polovico porušit. Ne more te nekdo prisilit v nekaj, če ti za to nekaj ne ponudi. Na drugi strani pa imam že pribitke za to ker je sončna energija podevi poceni, ponočo, ko je pa ni, pa je energija draga.
Jaz vseeno mislim, da je to močno povezano z trenutno politično garnituro sončnega kralja. Tega kretena bi morali deportirat v afriko, pa da ga levi razrtgajo. Ker karkoli naredi, naredi nam v škodo.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.339
5.371
113
Pise na novogradnjah in rekonstrukcijah, kar pomeni pogoj za pridobitev GD. Ne za nazaj...

Z izjemam takimi, da bo pac ena streha manjsa kot 1000 ali bo "narobe" obrnjena, pa je... To je zdaj smet samo nekaj, da nekaj je...
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.927
4.989
113
Pise na novogradnjah in rekonstrukcijah, kar pomeni pogoj za pridobitev GD. Ne za nazaj...

Z izjemam takimi, da bo pac ena streha manjsa kot 1000 ali bo "narobe" obrnjena, pa je... To je zdaj smet samo nekaj, da nekaj je...
Drugo pomembno določilo zakona je tudi obvezna solarizacija vseh obstoječih streh in parkirišč, ki imajo površino večjo od 1700 kvadratnih metrov. Lastniki teh bodo imeli ne manj kot dveh in največ 10 let časa, da na te površine postavijo sončne elektrarne

Več na: https://www.zurnal24.si/pod-streho/varcna-hisa/vlada-postavitev-soncnih-elektrarn-bo-obvezna-421545 - www.zurnal24.si

Zdaj če novinar laže, lažem jaz tudi tebi.
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: Borg

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.339
5.371
113
Drugo pomembno določilo zakona je tudi obvezna solarizacija vseh obstoječih streh in parkirišč, ki imajo površino večjo od 1700 kvadratnih metrov. Lastniki teh bodo imeli ne manj kot dveh in največ 10 let časa, da na te površine postavijo sončne elektrarne

Več na: https://www.zurnal24.si/pod-streho/varcna-hisa/vlada-postavitev-soncnih-elektrarn-bo-obvezna-421545 - www.zurnal24.si

Zdaj če novinar laže, lažem jaz tudi tebi.

Jaz sem brala oni link prej in je govora samo o novih in polno izjemah.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.927
4.989
113
Vem ja. 24kur ni pisal o pogojih za stare objekte in parkirišča. Kakorkoli... čakam zamenjavo te vladne garniture, čeprav če pride EU direktiva, na to nima vpliva nihče prav veliko.
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: Borg
27. jan 2022
4.801
1.737
113
Na ministrstvu za naravne vire in prostor so ob tem spomnili, da je obveznost umeščanja fotonapetostnih naprav na strehe novozgrajenih objektov s tlorisno površino strehe najmanj 1000 kvadratnih metrov ter nad parkirna mesta na novih utrjenih parkiriščih z najmanj 1000 kvadratnih metrov tlorisne površine določil že zakon o uvajanju naprav za proizvodnjo električne energije iz obnovljivih virov energije, ki ga je DZ sprejel julija lani.

Kot je po seji vlade povedal podpredsednik vlade, pristojen za komuniciranje, Matej Arčon, uredba med drugim za novogradnje, ki imajo strehe ali nadstreške
s tlorisno površino večjo od 1000 kvadratnih metrov, predvideva obvezno postavitev sončnih elektrarn. Gre predvsem za poslovne objekte, je dodal. Bo pa ta obveznost veljala le za tiste objekte, ki bodo imeli možnost priključitve fotovoltaične naprave na omrežje in ustrezno lego, ko gre za osončenje.

Uredba dopolnjuje oz. precizira zakon sprejet lani!

Zdaj pa se vžigajte dalje.
 

B81

22. jul 2007
34.489
8.958
113
Ni mi najbolj jasna ta agenda. Zakaj predlog oz. zakon, če omrežje ni pripravljeno?
Kdo bo imel korist od tega?
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.927
4.989
113
Na ministrstvu za naravne vire in prostor so ob tem spomnili, da je obveznost umeščanja fotonapetostnih naprav na strehe novozgrajenih objektov s tlorisno površino strehe najmanj 1000 kvadratnih metrov ter nad parkirna mesta na novih utrjenih parkiriščih z najmanj 1000 kvadratnih metrov tlorisne površine določil že zakon o uvajanju naprav za proizvodnjo električne energije iz obnovljivih virov energije, ki ga je DZ sprejel julija lani.

Kot je po seji vlade povedal podpredsednik vlade, pristojen za komuniciranje, Matej Arčon, uredba med drugim za novogradnje, ki imajo strehe ali nadstreške
s tlorisno površino večjo od 1000 kvadratnih metrov, predvideva obvezno postavitev sončnih elektrarn. Gre predvsem za poslovne objekte, je dodal. Bo pa ta obveznost veljala le za tiste objekte, ki bodo imeli možnost priključitve fotovoltaične naprave na omrežje in ustrezno lego, ko gre za osončenje.


Uredba dopolnjuje oz. precizira zakon sprejet lani!

Zdaj pa se vžigajte dalje.
Očitno smo komaj zdaj izvedli za tak sprejet zakon. Če je bil sprejet že lani, je pa sedaj opravičilo, da ne debatiramo in popljuvamo našega sončnega kranja, ali kako?
 
  • Všeč mi je
  • Objave ne odobravam
Reactions: Borg in Gonzo

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.927
4.989
113
Kdo bo imel korist od tega?
Samo ugibam:

1711702110590.png
 
  • Haha
  • Objave ne odobravam
Reactions: Borg in jonny77

B81

22. jul 2007
34.489
8.958
113
Kabli se, ko elektrika teče OD hiše, pregrevajo :evil:

Čudno, da nihče ne spodbuja hranilnikov baterij, kot je v Talumu. Bi ahko stal na sredi vsake vasi in uporabniki s SE priklopljeni gor, vsak svoj števec itd... mislim če se ne spoznaš, se fuL enostavno vidi :D
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ador