sončna elektrarna

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.218
3.369
113
Še dobro, da jo lahko šenkaš v Nemčiji moraš še plačati da jo lahko oddaš, ko pa jo rabiš pa jo moraš kupit.
Tak da ni tako lepo kot pri nas.
 
  • Všeč mi je
Reactions: semnov

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
No, ve se tudi že datum konca novih netmetering pogodb.
Tako da monterji elektrarn imajo dve leti se debele krave na pašnikih...potem pa
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Odravfas nekaj panelov in jih prodaš, Al shraniš v garažo za čas ko bos porabil več elektrike ali pa ko bo obstoječim.tpliko padla kapaciteta.
 

semnov

Pripravnik
19. feb 2009
188
22
18
Razsmerniki imajo opcijo, da nastaviš maksimalno moč. Trenutno je rešitev SC, ter njihova tržnica, ki se lahko v prihodnosti razširi na sosednje države, kjer je energija dražja. Potem se razmere pri nas spremenijo.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.915
9.060
113
39
MB
Zakaj ne?

sem pred kratkim ujel da je merkur monter tesla baterij nekje
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Je ja.
Cena baterije? (Če me spomin ne vara 5 mestna cifra)
Število kWh ki jih bo predvidoma sposobna shraniti? Torej število ciklov x kapaciteta polnjenja na cikel.
Pa povej koliko dni v decembru bi imel elektriko iz te Tesla baterije in sončne elektrarne.
Mogoče do Miklavža.

Potem pa povej koliko bo cena kWh iz take baterije. Pa racunaj zraven še ceno proizvodnje elektrike.
Predlagam da nakup Tesla baterije predlagas investitorju ki je naredil dvojčka brez soglasja za priklop na elektro omrežje. Je pa dobil GD za gradnjo. S soglasjem za samooskrbo. Sredi vasi!
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Haha, 13kwh za 9 jurjev...

Pa recimo da zdrži jurja ciklov.
Cena elektrike iz baterije bo 10x višja kot iz omrežja. če jo boš zastonj nafilal.
Če jo boš plačal (recimo vkalkyliral v ceno elektrarne) potem bo 11x dražja.
Dvomim pa da bo baterija zdržala 10k ciklov.

Sem mislil da so smiselne, da bi jih polnil ob viških elektrike (ko bi dobil plačan odvzem elektrike, ali vsaj zastonj) in oddajal ob špicah ko bi cena elektrike bila na višku, pa vidim da tudi v tem primeru ni racunice.
Kdo je v Merkurju tu videl poslovno priložnost, da bodo centre opremili z elektrarnami in powerwalli?
Rad bi spoznal tega človeka.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Tule do se tudi nekaj razpisali
Če želiš iti offgrid, rabiš dodatno opremo ki pa...
 

Priponke

  • Screenshot_20200916-090837.png
    Screenshot_20200916-090837.png
    145,8 KB · Ogledi: 114

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.834
1.061
113
www.adriamedia.si
Haha, 13kwh za 9 jurjev...

Pa recimo da zdrži jurja ciklov.
Cena elektrike iz baterije bo 10x višja kot iz omrežja. če jo boš zastonj nafilal.
Če jo boš plačal (recimo vkalkyliral v ceno elektrarne) potem bo 11x dražja.
Dvomim pa da bo baterija zdržala 10k ciklov.

Sem mislil da so smiselne, da bi jih polnil ob viških elektrike (ko bi dobil plačan odvzem elektrike, ali vsaj zastonj) in oddajal ob špicah ko bi cena elektrike bila na višku, pa vidim da tudi v tem primeru ni racunice.
Kdo je v Merkurju tu videl poslovno priložnost, da bodo centre opremili z elektrarnami in powerwalli?
Rad bi spoznal tega človeka.

Za fizičnne osebe ni računice (še). Za firme pa zna biti, odvisno od tega, kakšna je poraba..
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Dvomim da je od porabe zadeva odvisna.
Rad bi videl to "ekonomijo" pri sedanjih cenah elektrike cca 10-15c.
Mogoče, če bi na račun take baterije postrigel špice moči in na račun tega imel manjšo priključno moč. Ampak dvomim da bi ti na ta račun lahko ujel recimo 100 evrov mesečno ....če bi imel dva do tri powerwalle da bi lahko špice zbil recimo na polovico.
Za 32kw odjemne moči mislim da je nekih 200 evrov prispevkov.
Ali pa pri polnjenju avtov, kjer bi špice pokril s tako baterijo.
 

Spajky

Guru
7. jun 2017
2.749
667
113
Obala
Kam neki se je izgubila uporabnica Jabe
Je zgleda opazila, da malo mrkne luč, ko vklaplja gretje pralnik in bojler, pa začela razmišljat ... Če gremo vsi na sončne in elektroavte, pol bo joj, ko bodo vsi priklopleni na sonce !

Bo sonce mrknilo sčasoma ko avto-aku po določenem cajtu, ali pa utegne vsaj vržt ven FID za sonce pri Nasi ... pa pride sončni mrk (ne rečt, da to ne obstaja!) in ploska zemlja bo zapadla v ledeno dobo :evil: ... pol ga pa utegnemo naj*bat in bomo morali osvetljevat rastlinje v toplih gredah z LED-icami in gonit dizl-generatorje za štrom ... ajajajajaj ... pa zeblo bo tudi "green-diote" :evil: ... Tramp pomagej :jok: ...

Ps.: sem Jabe opazil danes na S-T ...
 
Nazadnje urejeno:

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.834
1.061
113
www.adriamedia.si
Dvomim da je od porabe zadeva odvisna.
Rad bi videl to "ekonomijo" pri sedanjih cenah elektrike cca 10-15c.
Mogoče, če bi na račun take baterije postrigel špice moči in na račun tega imel manjšo priključno moč. Ampak dvomim da bi ti na ta račun lahko ujel recimo 100 evrov mesečno ....če bi imel dva do tri powerwalle da bi lahko špice zbil recimo na polovico.
Za 32kw odjemne moči mislim da je nekih 200 evrov prispevkov.
Ali pa pri polnjenju avtov, kjer bi špice pokril s tako baterijo.

O ja, s špicami (in prosto kapaciteto) se da kar nekaj pridelat. 32 kW ni nič ... Tu še špic ne merijo ...
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Možno, se ne spoznam na elektro cenike v detajle.
Moški če s pogovarjamo enkrat o nekaj 100(0)!kw odjemih, me pa res zanima koliko se pozna na računu znižanje za 5kw kolikor je ta Tesla sposoben.