sončna elektrarna

B81

22. jul 2007
34.531
8.973
113
2021 - 17.3MWh
2020 - 17.7MWh

Pravkar izvedel, da v ulici vec ne priklapljajo (sicer ima kakih 70% his SE), tako da zaenkrat je to to.

Opcija so soncni kolektorji za vodo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.447
4.546
113
Nekaj ne razumem. Sam imam na strehi tri (3) kolektorje, ki jih je Bramac 14 let nazaj šenkaval, če si kupil kritino pri njih. Vezano imam na gretje sanitarne vode. V par urah sonca, mi segreje vodo na 80 stopinj, 300l bojler. Peči zaradi vode ne rabim prižigat, če je sonce recimo vsaj vsake 3 dni.

Zakaj tukaj berem, da ima probleme s tem elektrarna s paneli na celi strehi? A nekaj ne razumem ali gre vse v hišo raje, za gretje vode pa je bolje preko TČ, kot direktno s soncem?
 

Schime

Guru
22. nov 2008
1.822
638
113
Panele lahko še daš na elektrarno, če ti inverter omogoča. Boš imel širino večjo. Ker imas pa zgleda veliko porabo boš pa tudi viške čez oddajno moč lahko porabil.
 
  • Všeč mi je
Reactions: B81

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.936
1.096
113
www.adriamedia.si
  • Všeč mi je
Reactions: B81

luka51

Guru
16. avg 2007
13.882
5.160
113
Ma kdo zmontirano tisto varjanto, ki ni prikloplena v omrežje?
Razmišlam, da bi to rukno gor pa na bojler za začetek.
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.588
288
83
www.kacnje.eu
Malo povzetka naše časovnice. Izdelal Sol Navitas. Sončna 13,2kW - 13,6k€.
Junija informativna ponudba in ogled (ogled 2 tedna po informativni ponudbi). Pogodba podpisana v začetku Julija (plačano 60%, da se garantira cena in material). Dovoljenje od elektro konec Avgusta (Zasavje - Elektro Ljubljana). Elektrarna postavljena konec Septembra.
Dodajam še povezavo na svojo "Gen-I Sonce" časovnico, po kateri res povprašuje kar nekaj ljudi.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.418
9.164
113
faking šit tole... zadeva ki bi morala biti tako enostavno, kot da kupiš kuhinjso pečico in jo postaviš v kuhinjo... tista pipirologija in ping pong ki je trajal 7 mesecev, bi moral bit rešen v 1 tednu.
In na koncu niti nisi samooskrben.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.836
2.089
113
Včeraj so me klicali iz Porscheja (emobilnost ali kako že), cena za 10.5kw SE cca 14800€ in zena rekla, da bi cel postopek trajal cca 7mesecev, ampak predvsem zato ker pozimi skoraj ne delajo inštalacij, se pravi od decembra do konec februarja. Ko sem rekel da sem iz primorske in pri nas tudi pozimi ni snega, je pa rekla da pol bi pa šlo tudi prej. Če sem prav razumel subvencij za letos več ni, drugi leto pa bo tudi šlo mimo 3 mesece preden bo kaj. In tako smo spet pri 7ih mesecih in več.
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.588
288
83
www.kacnje.eu
faking šit tole... zadeva ki bi morala biti tako enostavno, kot da kupiš kuhinjso pečico in jo postaviš v kuhinjo... tista pipirologija in ping pong ki je trajal 7 mesecev, bi moral bit rešen v 1 tednu.
In na koncu niti nisi samooskrben.
Imaš prav. Načeloma je sama papirologija. Seveda tudi to vzame nekaj časa, ampak načeloma samo čakaš :)
 
27. jan 2022
4.801
1.738
113
Včeraj so me klicali iz Porscheja (emobilnost ali kako že), cena za 10.5kw SE cca 14800€ in zena rekla, da bi cel postopek trajal cca 7mesecev, ampak predvsem zato ker pozimi skoraj ne delajo inštalacij, se pravi od decembra do konec februarja. Ko sem rekel da sem iz primorske in pri nas tudi pozimi ni snega, je pa rekla da pol bi pa šlo tudi prej. Če sem prav razumel subvencij za letos več ni, drugi leto pa bo tudi šlo mimo 3 mesece preden bo kaj. In tako smo spet pri 7ih mesecih in več.
Subvencij ni že od pomladi, ko so prejeli toliko (špekulativnih) prijav, da jih še sedaj niso vseh obdelali. So rekli, da ko bodo tiste obdelali, bodo letošnji razpis spet odprli, če bo še kaj sredstev ostalo. Drugače pa trenutno velja: vloga za subvencijo - 6-8 mesecev odločba - po predložitvi dokazil izplačilo v 6+ mesecih. Eko kredit: 2 meseca za odločbo, potem na Banki (Intesa) v par dnevih/tednih.

Mi je zadnjič rekla na Skladu, da pojma nimajo kdaj, če sploh bo novi razpis za subvencije, sploh pa ne, če bodo "pomilostili" tiste, ki se nismo mogli prijavit, SE pa imamo postavljene. Velja namreč da se moraš prijavit (in dobit odločbo) za subvencijo, preden začneš delat.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.418
9.164
113
ob današnji digitalizaciji sistema, bi na elektru morali ugotovit za neko hišo kako pa kaj, v dveh klikih. Največ časa bi vzela prijava v sistem, če pozabiš geslo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: MaverickT
27. jan 2022
4.801
1.738
113
ob današnji digitalizaciji sistema, bi na elektru morali ugotovit za neko hišo kako pa kaj, v dveh klikih. Največ časa bi vzela prijava v sistem, če pozabiš geslo.
Se strinjam. Ravnokar sem v "vojni" z referentom, ki "pesni" pogodbo o priključitvi na podlagi E-soglasja izdanega sredi avgusta. Po moji ZKP se izda pogodba dan po pravnomočnosti soglasja (sem se pisno odpovedal pritožbi) in gre za dva klika, ter čas pošte, da mi dostavi.