Solarne lučke

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
..take ki se zapičijo v zemljo, na stojalu. Katere so malo boljše kvalitete? Mam dva majhni poceni, pa zjutraj samo še utripata. Potem sem pa kupil eno za 20€ malo večjo, pa zjutraj niti utripa ne več...

Se jih morda da kaj predelati, v smislu večje kapacitete ali močnejše svetlobe? Ali je to metanje denarja stran?
 

PiLLLe

stranger
18. dec 2007
2.068
0
36
Ljubljana/Novo Mesto
Vecje celice, vecji aku, pa manjso ledico in bo gorelo celo noc
grin1.gif
 

MAKY_

Fizikalc
10. nov 2007
1.199
2
38
Obišči stran
metanje denarja stran... rok uporabe takih svetilk je max. 2 leti, vmes pa se čas svetenja krajša... smo probali že n teh svetilk in do sedaj še nobana ni zdržala več kot dve leti... najboljše sedaj svetijo kakih 6-7 ur...
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Jaz bi pa rad imel kako boljšo
tongue-1.gif
magar bi jo sam predelal ali s pomočjo kolega štromarja.

Mišon imposibl?
 

MAKY_

Fizikalc
10. nov 2007
1.199
2
38
Obišči stran
nimaš kaj predelat... akumulator preprosto ne prenese slabih polnenj ob oblačnosti itd... + načeloma imajo tudi akumulatorji življensko dobo n polnenj... slej ko prej se kapaciteta zmanjša na par ur max....

moje mnenje je da če hočeš imeti lepo razsvetljen vrt/potko/whateva uporabi vsako leto nove akumulatorje ali pa malo več investiraj v lučke ki svetijo preko led diod in imajo zamenljive akumulatorje, ki se jih da kvalitetno napolniti na hišnem omrežju...
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Problem je, da ti akumulatorjev s tistimi malimi sončnimi celicami ne moreš več kot tolko napolnit. To je ravno tolko, da ti zvečer še malo sveti, proti jutru pa je konec veselja... rešitev bi mogoče bila, da bi dal notri močnejše celice in jih "ročno" polnil v hiši in menjal, ko pač neha svetit...