"Šokantno"

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Zdaj si pa eno bolj modrih iz svojega repertoarja zapisal. :bonk:
Raje se prepričaj, preden bluziš:
http://www.pisrs.si/Pis.web/pregledPredpisa?id=ZAKO4461
31.člen točka 4
(4) Šteje se, da ima sprejemnik vsaka pravna ali fizična oseba, ki je registrirana kot odjemalka ali odjemalec (v nadaljnjem besedilu: odjemalec) oziroma plačnica ali plačnik (v nadaljnjem besedilu: plačnik) električne energije v javnem električnem omrežju, razen če poda pisno izjavo, da nima svojega in da v svojih prostorih tudi ne uporablja tujega radijskega ali televizijskega sprejemnika ter da je bila seznanjena z zakonskimi posledicami neresnične izjave.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.244
-8.464
113
razen če poda pisno izjavo, da nima svojega in da v svojih prostorih tudi ne uporablja tujega radijskega ali televizijskega sprejemnika ter da je bila seznanjena z zakonskimi posledicami neresnične izjave
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Lahko pogledaš še 1. točko istega člena:
(1) Kdor ima radijski ali televizijski sprejemnik oziroma drugo napravo, ki omogoča sprejem radijskih oziroma televizijskih programov (v nadaljnjem besedilu: sprejemnik) na območju Republike Slovenije, kjer so zagotovljeni tehnični pogoji za sprejem vsaj enega programa RTV Slovenija, mora RTV Sloveniji plačevati prispevek za opravljanje radijske in televizijske dejavnosti.
A upaš napisati izjavo, da ne uporabljaš telefona? Tudi ta neumni telefoni imajo FM sprejemnike.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.244
-8.464
113
Nima vsak telefon FM sprejemnika.

Jaz te izjave ne rabim pisati. S tem naj se ukvarja tisti, ki ga peče teh par €
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Mene ne peče. To pišem za tiste, ki mislijo, da se lahko prispevku izognejo. Presneto težko, če se v njih nekdo upiči. :(
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ne bluzi pet let imam v dveh stanovanjih odjavljen RTV prispevek in me noben nič več ne vpraša!

Je pa res, da tudi dejansko tam ni ne TV ne radija, je pa internet.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.644
3.530
113
Mene ne peče. To pišem za tiste, ki mislijo, da se lahko prispevku izognejo. Presneto težko, če se v njih nekdo upiči. :(

Nihče ni napisal lahko/težko in pod kakšnimi pogoji, ampak samo to, da ni obvezno. Da se odjavit priključek in dokazat da ga ne uporabljaš. Zdaj pa citirajte člene in se vlečte za jajca še naslednjih 20 strani.