"Šokantno"

19. jul 2007
2.756
1.479
113
A samo mene moti uporaba beseda šokantno v slovenskem novinarstvu. Ko sem bil še mlad in so imele Slovenske novice jumbote s novicami in čez rdeč banner z belim napisom šokantno, smo se iz tega delali norca, če si hotel namenoma izpustit kakšen debilizem si ga moral obvezno opremit z besedo šokantno (in vsi okoli so vedeli da se zafrkavaš).
Ampak iz rumenila se je to razpaslo vsepovsod. 24 kur ne spremljam, ker so tipični primer tega kar opisujem, ampak sem šel na Siol.net (malo od tistih časov, ko je je Ihan pisal za njih) in vsepovsod se samo še šokira (tudi drugače sem imel občutek, da vsaj na nivoju naslovov na Siol.net debilizem kar puhti naokoli).
In tudi RtvSlo.si (pustimo politiko na strani), ki naj bi skrbel za en temeljni nivo, se pojavljajo naslovi, kako je kdo/kaj šokiral/o. Mene osebno to zelo moti.
A se samo jaz staram in postajam star prdec, ki ga vse moti ali pa je slovenska medijska scena (pustimo politiko na strani, govorim o ostalih stvareh) res poden od podna.
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.279
5.200
113
prihaja metež stoletja slovenske novice.jpg
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.279
5.200
113
V Sloveniji je imel v preteklosti zelo velik odstotek bralcev časopis naročen na dom. Zato jim ni bilo potrebno uporabljati udarnih naslovov, ki so pomembni za ulično prodajo.

Odkar naklade padajo (in so se bralci preselili na splet), so prisiljeni uporabljati udarne naslove, da privabijo bralce oziroma klike. Oglaševalce pa seveda zanima število ogledov.

Na komercialni televiziji naprimer Slak vsako stvar predstavi zelo dramatično z namenom doseganja višje gledanosti.
 

deis

Pripravnik
24. nov 2018
42
21
8
Slovenske novice so bile od nekdaj šokantne. Naslov če pol strani, članka pa pet vrstic. :valjamse:

Točno to! Slovenske novice so pač trač cajtng, ki imajo lahko škodljiv učinek na um ljudi, vendar na njih nikjer ne piše: "branje tega časopisa lahko uniči možganske celice", podobno kot na artiklih alkohola ali cigaret.

Moj profesor je lepo rekel: "Če te kdaj dobijo s tem časopisom, ti morajo vzeti diplomo!"
 
  • Všeč mi je
Reactions: bizi

hgard

Majstr
22. jul 2007
4.030
474
83
Meni pa ni jasno zakaj so pisuni začeli tole uporabljati:

Lili Žagar povedala resnico o razmerju z Markom Potrčem
Končno je povedala resnico o Justinu
Miša Molk je povedala resnico o Maraayi
Ana Klašnja je povedala resnico

A to so jih imeli na detektorju laži, da so prepričani, da je resnica ?
 

deis

Pripravnik
24. nov 2018
42
21
8
Takšni mediji sami ustvarjajo resnico, ki pa ni objektivna v nikakršnjem pogledu. Pa še teme o katerih pišejo so nepomembne. Najboljše ob vsem tem pa je to, da ravno ti ljudje, ki največ tega preberejo so potem najglasnejši in najpametnejši. :D
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Meni pa ni jasno zakaj so pisuni začeli tole uporabljati:

Lili Žagar povedala resnico o razmerju z Markom Potrčem
Končno je povedala resnico o Justinu
Miša Molk je povedala resnico o Maraayi
Ana Klašnja je povedala resnico

A to so jih imeli na detektorju laži, da so prepričani, da je resnica ?
In kontra od tega je? Da so dotični prej o teh ljudeh LAGALI.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.436
113
- ni ti treba plačevat
- rtvslo.si je zastonj
- od rtvslo se zahteva, da je konkurenčna, torej počne to kar konkurenca.