Soglasje za namestitev klime?

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.031
316
83
Goriska
Itak, skupni prostor je v solasi vseh etažnih lastnikov. Ne moreš posegati v njega brez soglasja ostalih.
Kako pa to izgleda pridobivanje soglasij, moram osebno do vsakega in ali je dovolj ustno ali na papirju, oz. lahko to urejam preko upravljalca (komunale)?

Nimam pojma kako to gre, ker nisem nikoli zivel v bloku..
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.673
732
113
Pa še to, rabiš 100% soglasja vseh, do zadnjega, če želiš klimo postaviti v skupne prostore, če pa bi na streho ali zunanjo fasado , pa mislim, da od 75% .

Seveda, lahko najameš in plačaš za pridobivanje soglasij, kogar koli, tudi upravljalca, zastonj, pa dvomim, da bo, kdo to delal, pa ja verjetno bodo solastniki skupne sušilnice sila veseli, ko boš ti poleti ta prostor, krepko pregrel, pozimi, ko je že tako mrzlo, ga boš pa zamrznil, da bodo led pobirali iz oblačil....
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

splash

Fizikalc
1. sep 2007
421
38
28
42
Pri nas je bilo tako.
Upravljalcu (komunala) sem rekel da bi rad postavil klimo na zunanji del stavbe (bloka). Pripravil mi je seznam lastnikov. Šel sem od vrat do vrat in zbiral podpise, dokler nisem dosegel kvote, ki je predpisana. Se ne spomnim ali je 50% ali 75%. Potem sem dal namestiti klimo.
Aja, vsakemu, ki je podpisal je dobil čokladico
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.905
5.456
113
Pa še to, rabiš 100% soglasja vseh, do zadnjega, če želiš klimo postaviti v skupne prostore, če pa bi na streho ali zunanjo fasado , pa mislim, da od 75% .

Seveda, lahko najameš in plačaš za pridobivanje soglasij, kogar koli, tudi upravljalca, zastonj, pa dvomim, da bo, kdo to delal, pa ja verjetno bodo solastniki skupne sušilnice sila veseli, ko boš ti poleti ta prostor, krepko pregrel, pozimi, ko je že tako mrzlo, ga boš pa zamrznil, da bodo led pobirali iz oblačil....
Jaszt imam klimo tako kot on.....na skupni podstrehi.....po spominu je potrebno zbrat 50% ali več soglasij etažnih lastnikov.....

Moral bi mu pa ta odgovor strest iz rokava že upravnik ne da, se zdaj on stem ukvarja po forumih...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.031
316
83
Goriska
Pa še to, rabiš 100% soglasja vseh, do zadnjega, če želiš klimo postaviti v skupne prostore, če pa bi na streho ali zunanjo fasado , pa mislim, da od 75% .

Seveda, lahko najameš in plačaš za pridobivanje soglasij, kogar koli, tudi upravljalca, zastonj, pa dvomim, da bo, kdo to delal, pa ja verjetno bodo solastniki skupne sušilnice sila veseli, ko boš ti poleti ta prostor, krepko pregrel, pozimi, ko je že tako mrzlo, ga boš pa zamrznil, da bodo led pobirali iz oblačil....
Ta prostor je odprt piha skozi tako ali tako, tako da zaradi ene klime sigurno ne bo nic topleje ali hladneje in tam zraven ni nicesar niti se oblacil ne susi na tisti strani….
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.809
113
Če je prostor 'na prepihu' po moje ne bi smelo biti problema s pridobivanjem soglasja lastnikov. Se pa prej pri upravniku pozanimaj kak % soglasja potrebuješ da se ne mučiš več kot je potrebno.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.578
283
113
a tistih blokovskih svetov ni več? k so se dobil 1x na mesec pa kakšno rekli...
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.315
1.339
113
Glede na to, da je za oddajo skupnih prostorov dovolj soglasje 50% deleža etažnih lastnikov potem bo v tvojem primeru verjetno isto. Pazi, dovolje 50% solastniški delež, da ne boš iskal soglasja 50% lastnikov (oseb) v bloku.
Tule imaš več o tem.
msenjur že dolgo se več ne srečujejo 1x mesečno. Obvezno je 1x letno in to je to.