Softshell jakne

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Zdaj bodo v LIDLu ene jeftine softshelke prodajal za 15eur

Kdor je zainteresiran
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik Jernej pravi:

Ja, saj imaš prav. Samo ful me je jezilo in sem se spravil na kos blaga (oz. v tem primeru neoprena). Itak, da je kriv uporabnik.
bonk.gif

Pa niso oni krivi, da maš ti prevelik nos
evil.gif
 

Birkof

Pripravnik
10. sep 2007
155
0
16
41
Kar se Hoferja tiče lahko povem samo to da tekaški tekstil, ki ga imajo kdaj pa kdaj tam v akciji z lahkoto kosa z ostalimi priznanimi in drajžjimi znamkami.
 

Sismis

Pripravnik
30. sep 2007
34
0
6
Citat:
Uporabnik iverson pravi:
Citat:
Uporabnik Sismis pravi:
Ne se hecat. SOFTSHELL WINDSTOPPER jakna gor pa etikete Gore-Tex XCR. In seveda še napis Summit Series
hysterical-1.gif


S tem plastičnim sranjem umreš že med vzponom na Šmarno Goro...

Ja umreš ja če je zunaj 10 stopinj. Če je -20 plus močan veter, pa se sam seb zahvaljušeš da ti ni blo žal dat 400eur za njo. Ponavadi pa Summit Series niso Softshell, sploh pa če je Gore - Tex XCR. Sploh pa XCR še bolj diha, kot običen Gore - Tex!

Ne vem če si razumel, kaj sem želel povedati. Tisto zgoraj je tak fake, da je vsaka Hofer jakna proti temu vrhunski izdelek.
 

B81

22. jul 2007
34.258
8.811
113
Vse je odvisno od tega, koliko je nabavna cena tekstilnih izdelkov. Če je gor velika marža, čisto lahko hofer dobi za vseh svojih 2000 (na pamet) trgovin dobro ceno in je potem tudi konna cena nižja proti eni trgovini, ki naroči 50 jaken.
 

ceedevita

Fizikalc
24. jul 2009
6.851
95
48
štajerska
imam nekaj njihovih tekaških majic pa tudi hlače itd. brez težav ob vsakem vremenu tudi ob minusu.
mogoče si pa žakelj kupil ne pa majice
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Obujam temo, ker sem sam pred dilemo: ali kupit pravi goretex windstopper, ki je najdražja izbira pri nam glede softshellov ali prišparat 50 in več evrov za kaj cenejšega, pa malo slabšega? Je Goretex Windstopper še vedno oh in sploh material, ali so tudi ostali (Polartec Windbloc recimo) za podobno ceno tudi podobne kvalitete? Doslej sem dobro živel z sedaj 8 let starim navadnim velurjem (je pa od Salewe, ne od Avtomehanike Podgurc), samo mi je postal prevelik pa tudi ža kar malo utrujen (čeprav greje pa še kar dobro, nazadnje na vrhu Kilimanjara).

Koliko pa ti softshelli za 200+ evrov prepuščajo vlago navzven? Sam namreč veliko švicam in je precej hitro vsaka reč na meni mokra. Razmišljam pa o temlje Millet-u (ne v rdečem, ampak črnem, da bo tudi tako za kam drugam kot samo v hribe):
http://www.iglusport.si/jopic-soft-shell-w3-wds-composite-jkt

Ali pa o tem Trangoworldu
http://www.iglusport.si/?mod=store&action=viewProduct&action_id=7903&language=sl

Sem si pa tudi Salewe ogledal, ampak me motijo nekoliko predolgi rokavi (imam pač bolj kratke roke)
 

hooger

Fizikalc
5. sep 2007
1.974
15
38
Bled
Sem bil tudi sam v podobni dilemi. Ravno tako sem gledal Rago, a sem na koncu prišel do tega, da mi je preveč dati 260€ za eno jakno. V Igluju sicer pravijo, da je tako dobra, da jo imajo celo gorski reševalci, ampak to je že druga zgodba. Čez vikend sem obrnil ves internet in na koncu danes naročil tole zadevco (v zeleni barvi)

http://www.facewest.co.uk/Rab-Baltoro-Alpine.html
 
Nazadnje urejeno:

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Milletova jakna, ki jo gledaš, NI Goretex, ampak je Gore Windstopper. To je pač konkurenčen material SoftShellu od proizvajalca Gore.

Za pravi Goretex je 200 EUR dandanes veliko premalo in je po mojem mnenju za resne zadeve v gorah še vedno daleč pred raznimi shelli. Pravi GTX je recimo tole . Jakno in hlače iz tega kompleta imam že 4 leta in dala sta že precej skozi. V smislu trajnosti, trdnosti, ter vetrne in vodoodbojne zaščite ga po mojem enostavno ni čez GTX. S tem lahko greš v snežnem metežu pri -20 hodit in bo ok.

Prednost shellov in podobnih materialov je, da ne rabiš toliko plasti, saj ima boljšo toplotno izolativnost, medtem ko GTX ne izolira prav nič in te bo ob slabih spodnjih plasteh, zeblo ko cucka, čeprav ne boš nič prepihan.

Tako da se moraš odločiti primarno, kakšne so tvoje potrebe. Ali rabiš jakno za v hribe, ki si jo daš na hitro gor in je tako topla kot vodoodbojna (shell), ali pa se boš oblačil po plasteh in si večinoma v takšnih razmerah, kjer je protivetrno oblačilo vedno na vrhu.


Za Salewo pa ne vem, če so problem tvoje roke. Ali pa imam tudi jaz bolj kratke.
confused-1.gif
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Trenutno imam Salewo AlpineXtreme, približno takole,
http://www.climbandmore.com/climbing,350,0,1,gears.html
samo malo starejši model, ki pa ima Goretex XCR in je cenovno (bila) v rangu te tvoje Milletke, samo sem dobil močno znižano. V glavnem, ne prepiha nič, pa sem hodil že res vse sorte (Aconcague pa res še ne, a tudi vrh Kilimanjara ni bilo ravno uživantsko sončenje). Ker pa kar pretirano dihta za jesen/pomlad/poletje (no, tudi zimo), bi za kake normalno temperaturne hribe (recimo do -5) nekaj lažjega. Samo velur je premalo, še eno lahko goretex vetrovko kupovat se mi pa zdi brezveze.
Zato me bolj zanima, kateri od softshellov je najboljši (Windstopper, Windbloc, Shoeller), razlik v ceni v tistem rangu, ki ga gledam, ni velikih, kvaliteta pa najbrž je različna. Denar ni tak problem (še - zato pa kupujem zdajle), zato raje kupim malo več, razlike je za en tank ali dva bencina.
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Moja "zbirka" shellov je:

- IcePeak soft shell - po dobrem letu nošenja po mestu in za na kolo je zadeva praktično za v smeti. Pije vodo, flis na notranji strani je oguljen in zunanjost je zbledela. Malo denarja, malo muzike.
- Karibu hlače, nek Schoeller s 3xDRY prevleko. Kolikor gledam, jih sploh ni več v prodaji. Te hlače lahko samo pohvalim. Super dihajo, tople, raztegljive, tako da jih veliko raje oblečem kot GTX + dolge gate.
- Nov Milletjev shell , ampak sem ga imel samo parkrat za po mestu in ne znam drugega povedat, kot da je topel.


Razumem, kaj hočeš... eno zanesljivo vetrovko, ki bo tako toplo kot waterproof, ki jo imaš s sabo just-in-case in pa za na vrh za ogrnit se. Pri nekih zmernih temperaturah pa ne rabiš layerjev.
Trangovo Rago sem imel gor in mi je super. Samo cena je
stupid-1.gif
. Milletovih boljših shellov pa žal ne poznam. Kolikor razumem, gledaš najvišji rang shellov, ki se dobi pri nas. Po mojem tako z Schoelerjem, kot z Gore ne moreš zgrešiti kaj dosti, pa neglede na to, kdo šiva. Pazi samo, da ti bo model pasal (meni so Salewe npr. enostavno čudne). Materiali so po mojem precej enakovredni.


Samo še to. Že imaš kakšen shell? Ker poznam ljudi, ki tega materiala enostavno ne prenesejo (resda večinoma starejši). Enostavno jim je preveč "plastique" in pravijo, da jim je, kot da bi bili v potapljaškem neoprenu.
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36
Sem šel pogledal.... hlače so iz WB-400 Schoelerja (model Karibu Technic).
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Softshella še nimam, za sedaj sem bil na navadnih velurjih. 4-5 let nazaj, ko sem začel nabavljati planinsko robo, to še nekako ni bilo v veliki ponudbi, pa drago je bilo. Zato je bila kombinacija velur+zelo dober goretex taprava izbira. Ampak oboje skupaj je pa tečno nosit, če ni res prava zima. Zdaj pa moram velur počasi zamenjat, sem pač sedaj malo manj žajfast, kot sem bil včasih.
tongue-1.gif


Od softshella sem probal samo Karibu Technic hlače, kot jih imaš ti (če se prav spomnim od kar nekaj časa nazaj - ravno gledam iskanje, sva debatirala ravno 3 leta nazaj), samo so se mi zdele preveč vroče za kako hojo, če ni res ekstremen mraz (se mi zdi, da bi to moralo biti -20 ali manj), zato imam kar GTX vetrne hlače pa spodnje gate (2x, če je pod -10), zaenkrat zadostuje, tudi pri vetrnih -15°C sredi noči.

Kolikor sem doslej probal te dražje softshelle, so sicer zelo udobni, mi je kar malo čudno, ker so zelo tanki, čeprav se občutijo topli, ampak v trgovini je to normalno in ne moreš primerjat s težjimi razmerami. Načeloma pa me ne zebe tako hitro, tako da sem nekje do nule, če ni vetra, kar v dolgi švic majici (veter je druga zgodba, letos maja na Stolu me je snežno neurje totalno prezeblo v prste, ko nisem imel pravih rokavic - doma mi niso koristile). Me pa, kolikor sem probal, prav nič ne moti "bivanje" v softshellu.

Koliko pa zdržijo softshelli na obrabo? Salewa XCR se kar dobro drži po 3,5 letih, razen nekaj malega cufanja po ramenih je še vedno skoraj kot nova. Tile materiali pa se mi zdijo precej "fragile".
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Glede vzdržljivosti... Technic hlače so kot nove. Icepik pa razpada.

Se pa strinjam glede pomerjanja v trgovini. To še manjka... hladilnica s temperaturo -10 in noter tekoči trak.


Vsekakor poročaj, kako se boš odločil! Pa uspešen nakup.
 

Horhe

Pripravnik
6. jun 2008
319
11
18
Jaz sem Trangoworld-ovo dobil preko GRS pa lahko rečem da je meni osebno super jakna.