Softshell jakne

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.119
8
38
Pejt v outleet na rudnik, imajo oz. vsaj imeli so vec firm in modelov, tudi icepeak z ali brez kapuce.
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Iglu ima tudi kar nekaj, je pa res, da so tam nekatere cene kar
shocked-1.gif
.
 

boskosi

Fizikalc
4. sep 2007
1.423
1
38
če se ti ne mudi preveč malo počakaj na reklamna darila, ti imajo dostikrat ugodno ceno za dobro kvaliteto
 

iverson

Pripravnik
4. okt 2007
611
0
16
Kamniško Savinjske Alpe
Odvisno kaj hočeš...Če hočeš kvaliteto kupi Mammut, Salewa, Karibu, The Nort Face, Arc'teryx . Če hočeš da zgleda malo manj športno, pa je vseeno samo softshell pojdi v Halo 12 v klet. Ice Peak, ma dobro kvaliteto ter ugodne cene. Imaš tudi od Oneill-a v kleti softshell jakno podloženo s flisom za 100eur.
 

Nobody

is perfect.
18. jul 2007
7.038
28
48
ksz

Jaz sem si v Hervisu kupo Kilimanjaro softshell jakno za 60€ in je super. Noter je delno podložena z flisom in je glih prav za zdajšnje temperature.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.922
1.088
113
www.adriamedia.si
Za 30 evrov je sam šit, trda kot kamen, da čisto po svoje stoji. Tam od 60 naprej je OK (Ice peak, recimo, v Hali 12) ... V Interportu so imei lepe salomonove par dni nazaj ...
 

prijam

Fizikalc
2. sep 2007
1.821
4
38
kako ubistvu lahko ločiš dobro softshell jakno od zanič.
Torej eno recimo ji originalnin en "ponaredek?

recimo, da cene ni pripete zraven.... maš 2 jakni....ena je v trgovini 120€, ena je 50-60€.
Pri obeh si lahko "nategnjen" ampak kako izbrati pravo?
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.922
1.088
113
www.adriamedia.si
Men moti predvsem kadar material ni mehek, ne sede po telesu, ampak se stvar "lomi", je trda ... To je ponavadi največja razlika med poceni robo in kvaliteto robo ...
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.394
4.392
113
49
Na sončni strani ALP
Citat:
Uporabnik prijam pravi:
kako ubistvu lahko ločiš dobro softshell jakno od zanič.
Torej eno recimo ji originalnin en "ponaredek?

recimo, da cene ni pripete zraven.... maš 2 jakni....ena je v trgovini 120€, ena je 50-60€.
Pri obeh si lahko "nategnjen" ampak kako izbrati pravo?

Poizkusi pihnit skozi material. Ene so zadihtane do konca, druge pa prepuščajo zrak.
Torej se boš v prvih kuhal v lastnem zosu... ?!

Jst se ful potim med aktivnostmi in mi zato prva ne odgovarja.
uf-1.gif

Kdor pa ima raje ful toploto in se ne poti, pa mu verjetno ta bolj odgovarja...
rolleyes-1.gif
 

ziggy

Fizikalc
8. nov 2007
1.133
2
36
Mayamaya je kitajski šit najslabše kvalitete. Imam par kosov njihovih polizdelkov pa nikoli več ne kupim ničesar, ker je vsaka stvar v zelo kratkem času popolnoma razpadla. Materiali so vredu ampak zadrge niso prišite, žepi se trgajo, podloga odpada...
jezen.gif
 

naliM

Majstr
26. sep 2007
1.378
213
63
Pri TUŠu so imeli (še imajo?) v kombinaciji z njihovimi zvezdicami Alpinine jakne brez kapuc za dobrih 30EUR. Po občutku je precej boljša, kot kak Kilimanjaro ali druge 'cenejše' zadeve.

LP,

Milan
 

Supergirl

Pripravnik
1. feb 2008
321
0
16
Hojla!

V MB Tuših jih več nimajo. Z mojim sva jih nabavila, ko so bile zvezdice še vnovčljive in moram reči, da so ful lepe, izdelava je dobra in kvalitetna in ful lepo se nosijo (lepo pade, nič ne pika, šivi so pod "vaservago"
grin1.gif
...). Moram pa priznati, da imam že dobro leto softshellko od Coverguarda (s kapuco) in je kompaktnejša in bolj topla od Alpinine. Glede na to, da uporabljam jakno predvsem za delo in sem veliko zunaj, se bom v prihodnje najbrž odločila za Coverguard.

Lep pozdrav, pa
roza.gif
!

PS: Je mogoče kdo nabavil Jetton (ali nekaj takega) iz Interspara? Imajo nekaj kar posrečenih modelov in barvnih kombinacij, na otip pa mi delujejo ful kompaktne in debele... Cena je nekje 40-60 eur.
 

sole

Fizikalc
20. jul 2007
1.447
17
38
Jaz pa iščem softshell znamke PHENIX pa v MB ne najdem. Ve kdo kje bi lahko našel?
 

iverson

Pripravnik
4. okt 2007
611
0
16
Kamniško Savinjske Alpe
Softshell se more bolj prilagajat telesu da opravlja svojo funkcijo kot je treba. More se tudi dobro sušit ter ohranjati telo. Sem enkrat za hec nabavil od Ice Peak-a najcenejšo, tako da vem kakšna je razlika med njo in npr. Mammut-ko