Sodelovanje v prometu

Mis

Fizikalc
1. sep 2007
2.627
0
36
Jaz mislim da je pretočnost problem neznanja in nerodnosti, pa neopazovanja prometa. Folk počne svašta, ponavadi gledam avto pred sabo ko se čudno obnaša in vozi pod omejitvijo, zamuja na semaforjih recimo, no in ko si vštric vidiš da [censored] veselo æeta po telefonu in sveta okoli ne šmergla 1 posto.
stupid-1.gif
Take kure se pol zabijejo na Dunajski pa skačejo v prometni konici vn iz avta in blokirajo en pa zaradi 2 praskic ki se jih spolira, kot je že nekdo pred mano napisal.

Eni pa pojma nimajo o prometu in pri zavijanju ko ima zeleno na semaforju, večkrat pogledajo levo če bo kdo prišel
stupid-1.gif
- pa pizdamaterna sej majo levi RDEČO halo, pa ni nevarnosti da bi kdo letel čez rdečo ker je bukselj že tako ali tako imel zeleno in preden je prestavil v prvo, spustu ročno in speljal, se je že ustavilo xx avtomobilov z leve pred rdečim semaforjem.... Eni si res dajo preveč opravit v prometu, pol so pa vsi drugi norci pa nestrpni pa nevemkaj, v bistvu pa oni rabjo kak refresh cpp al pa red bull da se mal zbudijo.

jezen.gif


Se pa včasih s punco samo smejiva, pa najprej pizdim jaz, pa še ona pol zraven, al pa samo ona, pa se mal nareživa, ko ona še kaj pošinfa zraven, saj drugega ti v rush hour v mestu niti ne preostane
grin1.gif
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
En off:

Koliko vozniških izkušenj imaš? Pol leta?

Ko jih boš imel leto ali celo dve, boš pa morebiti celo razumel, zakaj folk TUDI pri zeleni gleda levo, če se pa tam "slučajno" kaj bebavega ne dogaja....
 

Mis

Fizikalc
1. sep 2007
2.627
0
36
dost izkušenj imam da vem da se NE gleda po parkrat levo pa bremza če so tam lepo ustavljeni avtomobili pred rdečo, mislim a gleda če bo še kšn helkopter čez uletu al kva
13.gif


a te je zmotila piæka s telefonom?
grims-1.gif


ajde, bom fer pa priznam da so isto zblojeni kaki tipi s telefonom...
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
www.Alter.si - forum - iskanje - pod "sporočila uporabnika" vpiši "kozarec" - čas "leto nazaj".

GO!

Vmes boš našel sporočilo o moji porabi mobitela. V zadnjih 3eh mesecih skupaj manj kot 10 evrov (SMS obvestilo mobi naročniku, da je cifra odklopljena zaradi neuporabe oz. nepolnjenja računa)... BEAT THAT!
evil.gif


(ne sklepaj po sebi oziroma tvoji piæki.press
evil.gif
)

Na temo - meni vsak mesec idi.oti z mobilci prevozijo rdečo luč (iz tega sledi ugotovitev, da ti najbrž ne voziš ravno veliko
evil.gif
). Zato pa VEDNO pogledam na levo, če sem slučajno prva v vrsti. Če nisem, mi tega praviloma ni treba delat. Ponavadi pogledam samo enkrat. Lahko se zgodi da tudi večkrat, če idi.ot ne kaže znamenj, da misli pred rdečo spustit gas....

Resnici na ljubo pa obstajajo tudi idi.oti, ki vozijo po načelu "sej rdeča itak gori samo 3 sek, gotovo lahko še jaz brez problema pridem skozi..." In nabije gas do konca, ne glede na to, da je folk na zeleni že dve sekundi nazaj speljal v križišče...
bonk.gif
(brnčičeva je npr. en tak šolski primer, kjer bi se dalo na to temo noro veliko kasirat)
 
Nazadnje urejeno:

Mis

Fizikalc
1. sep 2007
2.627
0
36
Pol se pa lišpat nehaj pred semaforji pa speljuj pravočasno
tongue-1.gif


Seriously - ni nič narobe, tud jaz gledam ko speljujem v zeleno, če bo kdo še slučajno uletel čez rdečo, ampak jezim se na folk ki se ustavi pa spelje pa ustavi pa spelje, kot bi bilo križišče brez semaforjev, medtem ko levo že vsi lepo stojijo... In ni to iz enega primera, to sem večkrat opazil pa nisem mogu verjet... Folk noma nobenga pojma, občutka ali karkoli, ni čudno da se pol zabije. pa so reveži zgleda že zabiti po defaultu...
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.923
1.089
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik Spirit pravi:
Ali pa še lepše, se nenadoma spravijo prehitevat in dajo hkrati šele tisti trenutek smerokaz in ne prej..
Mene pa motijo tisti, ki ga dajo prej. Tisti, ki dajo najprej smerokaz, potem pa se začnejo ragledovat, a je plač acli ne. A te niso v AŠ učili: pogledat, smerokaz, menjat pas.

Skratka: zame to, da da nekdo pred mano smerokaz pomeni le eno: da bo zapeljal ven. In zato (če je pač razdalja in/ali hitrost taka, da je potrebno), začnem takoj zavirat in če čakam, a bo zapljal ven ali ne. Ker če čakaš, zna bit prepozno. In nič me ne razp... bolj kto nekdo, zaradi katerega tako bremzam, potem se pa ta k... še 2 kilometra vozi po desnem pasu in ugiba, a bi šel na levega ali ne. Skratka: najbolj varen sistem je dat smernik šele, ko si 100%, da boš menjal pas, počakat, da 1x utripne in zamenjat pas. Več kot 3 utripe smernika za to ne rabiš (zato pa ima večina sodobnih avtov smernike, ki ob dotiku ročice 3x utripnejo). In skozi une druge oči: če vidite koga, da da smernik, najprej zavirat in potem gledat, a bo zavil ven ali ne.
V AC razvitih državah tak sistem deluje že dolgo ...
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Mene to ne moti, da žmigari. Dokler ne žmigari par km...

Se verjetno pogostje vozim po cestah, kjer mora človek dati žmigovc že samo zato, da se mu sploh naredi prostor...
 

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
0
36
Takih primerov kot pišeš ti je zlo mal. Največ je takih kateri svojo namero spremembe smeri nakažejo tisti trenutek ali pa 0,3 sekunde kasneje ko se odločijo menjati pas. Taki so nevarni! Ne moreš jih predvideti, vsakega avta te je lahko strah ker ne veš ali te vidi ali ne in bo zato skočil pred tabo praktično brez opozorila
 

Apachi

gps navigator
Osebje foruma
21. jul 2007
2.190
10
38
Murska Sobota
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Citat:
Uporabnik Apachi pravi:
Za tak primer poznam nekoga, ki ima zadaj dvižno LED tablo, na kateri se izpiše "Pazite na razdaljo"
smile-1.gif

Sem ga enkrat videl okoli vranskega.(octavia, MS....)
Sem ga hotel slikat z mobitelom, pa si nekako nisem upal.
Mogoče bi mi lahko napisal-vožnja in slikanje z GSM med vožnjo prepovedano.
evil.gif
srebrna Octavia MS 88-25F je dejansko policijski avto z video nadzorom in ni to to, kar sem jaz mislil
smile-1.gif

Podrobnosti TUKAJ
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.923
1.089
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik kozarec pravi:
Mene to ne moti, da žmigari. Dokler ne žmigari par km...

Se verjetno pogostje vozim po cestah, kjer mora človek dati žmigovc že samo zato, da se mu sploh naredi prostor...
Prostor je zmeraj, samo dost odločen je treba bit ...
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Aha.

Ampak ta "odločnost" je točno tisto, o čemer govori Spirit - da se dejansko že premikaš na sosednji pas, preden sploh kakor koli nakažeš, da boš tja šel.

Naj ti povem - jest ne rabim gledat vkloplnjenih žmigovcev "post festum" - ko je osebek svojo rit že premaknil oz. jo premika. Ker ta premik tako ali tako že vidim tudi brez vklopljenih žmigovcev. V takem primeru naj osebek špara na benzu in žmigovce sploh ne prižiga. Ker jih "samo zaradi izpolnjevanja določil ZVCP" res ni treba prižigat. Točno to namreč ti govoriš: da se prižge glih toliko, "da se pač prižge" in takoj - no matter what (trdiš namreč, da je vedno prostor) - premakne na drugi stran.

Good luck s to filozofijo! Jest drugim voznikom ne zaupam, da so dovolj "trezni" da bodo vedno pravočasno "u stotinak sekunde" usekali po bremzi in me spustili naprej - sploh po soboti, ko imela priliko opazovati za volanom čičota, ki je bil tako nakresan, da še glave ni mogel sam pokonci držat - še dobro, da imajo avtomobilski zici naslonjala, da jo je lahko tja parkiral...
crazy1.gif


Res se montira žimigovce z avtomatičnim izklopom po treh utripih.
Ampak HKRATI se še vedno pušča žmigovce, ki žmigarijo DOKLER jih ti fizično ne izklopiš.
Zakaj neki, če je to (po tvoje) v nasprotju s pravili?

(BTW - Praksa debatiranja s tabo kaže, da boš do večera gonil svoje, četudi ti lahko drugi natrosimo žakle kontra argumentov. Naj ti povem, da se s tabo ne strinjam in da tega mnenja ne mislim spremeniti, tudi če boš natolkel 150 postov. Zato off z moje strani.).
 
Nazadnje urejeno:

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.923
1.089
113
www.adriamedia.si
Malo nerodno bereš. Sem lepo napisal: prižgat smerniku, pustit, da 1x utripne, potem menjat pas. In ne prižgat šele sredi menjave.
In ne, ne trdim, da se pas menja no matter what. Pas se menja, ko je to dokaj varno možno (pač glede na trenutne razmere, na napol prazni AC počakaš večjo luknjo, v gužvi se zrineš v manjšo). In "prostora je vedno dovolj" ne pomeni, da skačeš v premajhno luknjo. Pomeni, da je vedno na voljo dovolj velika luknja ... Če rineš na sosednji pas tako, da morajo ljudje zadaj "usekat po bremzi", je nekaj narobe s tabo.

I trije utripi so dovolj pri menjavi pasu, ne pa vedno ... zato rabiš tudi žmigavce "za zmeraj" ...
 

Barbarian

Fizikalc
25. sep 2008
1.206
18
38
Joj kok ste eni bogi
priden.gif


Sploh pa bejbe k obvladajo: Cigaret, Šminka pa mobilc hkrati v uporabi to je umetnost
grims-1.gif