Sobni termostat NEST

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Klima na Nest? Nope, razen če imaš t.i. fancoil enoto. Če imaš pa navadno klimo, ki ima krmiljenje zgolj preko IRja, pa žal ne bo šlo. Bo pa nekaj takega kmalu na voljo
smirk-1.gif
 

ClutchPowers

Zelenc'
10. jul 2014
1
0
1
Kranj
Nest termostat za US in EU trg sta različna. Največja razlika je ravno v načinu priklopa. Za referenco je potrebno pogledati na navodila za inštalacijo, ki skoraj ne potrebujejo pomoči strokovnjaka (čeprav jo toplo priporočam).
Pri vsem tem je pomembno, da v primeru, ko imate peč tudi za gretje sanitarne vode, original programatorja ne odklopite.

Še zanimivost. Nest prodaja tudi v nekatere druge države EU (seveda Slovenije ni med njimi), ki pa imajo tehnično pomoč zagotovljeno zgolj iz UK.
 

007

Pripravnik
4. sep 2009
707
0
16
Oj!
Mi lahko nekdo pomaga. Želim kupit tale Nest, imam plinsko peč beretta boiler exclusive green, ter pumpe v treh etažah, ter narejene veje. Želel bi ogrevat le spodnje, kletne prostore in kopalnico, ki je v zgornji etaži.
Imam vse pripravljeno za inštalacijo termostata, sicer je v cevi navaden, trožilni kabel.
Zanima me, je kdo tak znalac, da bi mi znal to zmontirat? Seveda ne zastonj
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Citat:
Uporabnik 007 pravi:
Oj!
Mi lahko nekdo pomaga. Želim kupit tale Nest, imam plinsko peč beretta boiler exclusive green, ter pumpe v treh etažah, ter narejene veje. Želel bi ogrevat le spodnje, kletne prostore in kopalnico, ki je v zgornji etaži.
Imam vse pripravljeno za inštalacijo termostata, sicer je v cevi navaden, trožilni kabel.
Zanima me, je kdo tak znalac, da bi mi znal to zmontirat? Seveda ne zastonj
smile-1.gif

"Hec" pri nestu je, da imajo zelo simpl navodila za priklop ob upoštevanju, da si imel predhodno že priklopljen "originalni" termostat. Namreč, nest se lahko uporablja samo pri pečeh, ki imajo 24VAC krmiljenje, če ga boš priklopil na 230V, bo šel papa
zmaga.gif
(preveri pri dobavitelju peči, naj ti pove, na katere oznake moraš priklopit. Oznake so standardne!

lp
 

tagelind

Pripravnik
2. sep 2007
228
0
16
NEST dela tudi na 240V, moraš EU verzijo nabavit. Trenutno je na voljo v UK in DE, pride pa tudi v druge države kmalu.
 

007

Pripravnik
4. sep 2009
707
0
16
Zima je tu!
wink-1.gif
Upam da res kmalu...sicer nabavim tega iz UK. Tam je isto, kar se tiče napetosti, kot pri nas, right?
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.665
1.584
113
To bi tudi mene zanimalo, ker bi zadevo cim prej nabavil. Imam daikin konvektor in bi ga upravljal s tem termostatom. Za power suply pise 230v, pa me res zanima ce bo ta UK verzija delala kot mora
 

Jerez

Pripravnik
27. jul 2007
561
0
16
Iz posnetkov je razvidno, da so dali Nest link kot interface za EU. Mene pa zanima, če je zdaj nest prenosni termostat. Če prav kapiram, se termostat poveže na nest link samo če nimaš možnosti 24V napajanja.
Če ga kdo uporablja, bi prosil za potrditev in pa kako se obnaša termostat v prvih hladnejših mesecih (če je vreden denarja)
smile-1.gif


Kot alternativa mi je zelo zanimiv Salus IT500, ki je cenovno precej ugodnejši. Ima kdo tega?
 

_jackson_

Pripravnik
20. okt 2014
88
3
8
Malo stara tema, ampak vseeno. Verjetno vas že kar nekaj veselo uporablja Nest. A bi lahko malo podelili izkušnje?
Tudi sam se namreč odločam o nakupu...
 
Nazadnje urejeno:

urosvrunc

Pripravnik
20. jun 2012
271
15
18
Uporabljam peč na pelete..... Lansko leto sem si naredil vse na novo, vključno z termostatom.
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.371
302
83
Citat:
Uporabnik urosvrunc pravi:
Poglej še termostat Netatmo, dobi se pri nas. Sam ga uporabljam od prejšnje sezone in dela odlično.
https://www.netatmo.com/en-US/site

na ebay.de stane 185eur
se pravi se ga da vezat, da krmili fazo (220V), napajan je pa preko baterij, ki jih vstaviš vanj?tako imam sedaj izvedeno
tudi jaz iščem ugoden WiFi termostat...