Sobna - zunanja antena?

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
Imam eno starejšo sobno anteno, ki mi lovi vse slovenske programe, ki me zanimajo. Hrvaške (HRT3,4, RTL 2, DOMA TV) pa samo dopoldan pa še to ne vedno. A ima kdo kaj izkušenj kaj bi bilo OK, da bi po možnosti dobil še avstrijske.
Sem v KR oče pa v Grosuplju pa dobi še več hrvaških in precej avstrijskih na enako sobno kot jo imam jaz.
Morda kaj takega ?
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.653
148
63
Če ti na sobno lovi na meji, bi z zunanjo dolgo in s tem dobro usmerjeno dobil polno delujoče programe, skoraj gotovo skozi cel dan.
 

Gox

1.200. registrirani uporabnik
24. sep 2007
1.978
69
48
44
www.citroenar.com
Eno tako na balkon pa bo >>

Antene

Kot so že povedali, če ti sobna lovi za silo, boš z zunanjo sigurno dobro ujel signale.

Jaz imam tako na tri krake, pa še eno ravno, povezane s kretnico...lovim cca 220kanalov, večinoma Italijanske in vse naše... čeprav sem 10km od HR meje,pa ne uspem njihovih kanalov dobit. Sem v dolini pod 300metrskim hribom, ki mi zakriva pot proti HR.
 

satelite_mike

2 uri za cajtom
18. avg 2013
1.939
3
38
poglej malo po podstrešju če imaš kako staro anteno. Jaz sem eno 2,5m dolgo odrezal na 50cm samo toliko da je par štangic od priklopnega terminala, nima veze kaka antena, dela in vleče 100x bolje kot bilokakšna elektronska!
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
Jaz tudi iščem poceni sobno anteno (toliko, da ulovim par slovenskih kanalov), pogoj pa je, da se jo da čim bolj skrit za televizijo, ki je na steni.
Gledam sem nekaj takega: KLIK.
A je to okej, rabiš še posebno 220V napajanje ali gre direktno preko PCMCIA kartice? Svetujete kaj drugega?
TV pa ima že v osnovi DVB-T sprejemnik, rabim samo eno mini anteno.
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.653
148
63
Če je res dober in močan signal bo OK, sicer si "popušil".
cool-1.gif


Skratka, potrebuješ usmerjeno anteno, da jo lahko obrneš v oddajnik (omenjaš par glavnih kanalov, najbrž imaš v mislih Mux A in C). Ta pač ni usmerjena.
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
Sem danes dal za probo sobno anteno, ki jo imam v sobi na zunanjo stran okna in je signal precej boljši. Če notri ni ujelo nobenega hrvaškega programa jih je na oknu dobilo, le občasno je slika postala malo kockasta zato me še vedno mika da bi dal tisto, ki sem jo prilimal prvemu postu. Vem da so tiste, ki ste mi jih predlagali boljše samo mi na oknu ne delujejo preveč estetsko. Študram, da bi jo vzel preko neta in če ne bi bil zadovoljen jo pošljem nazaj.
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.653
148
63
za 5V vidiš znotraj menija ali pa na antenskem priklopu. Morda v specifikacijah TV-ja. Za 5 - 6 m bi jaz probal brez ojačevalca. A z rezultatom nikakor ne bi bil prepričan, da je optimum. Zato bi gotovo poizkusil oboje. Torej, v štacuni se dogovoriš, da eno verzijo vrneš. Obdržiš boljšo varjanto. Ojačevalnik zagotovo lahko naredi več koristi kot škode. A nimam občutka, pri kateri dolžini kabla je običajno točka preloma.