Sobna antena (DVB-T)

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.773
627
113
Eno prastaro sobno anteno bi radi posodobili in me zanima kaj je trenutno top-shit? Trenutna antena ima 3 vrste anten (nekaj podobnega kot tale) in je posledično precej zakomplicirana in jo je potrebno res v nulo nastaviti da sploh da ven kak signal (beri: je že napol zanič).

Gledam pa te nove antene in so precej bolj preproste, saj verjetno ne rabi več biti univerzalna, saj je DVB-T prisoten samo na določenih frekvencah. Nekatere niti nimajo več vidnih anten.

Recimo da je budget tam ~30€. Tale bi bila OK? https://www.mimovrste.com/sobne-in-zunanje-antene/goobay-sobna-antena-ultratanka-dvb-t

Aja, pa vlečti mora tudi hrvaške kanale, če ima to sploh kakšno vezo (zgoraj linkana antena je namreč UHF-only).
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.773
627
113
Torej si imel navadno "smrekico" brez ojačevalca? Si jo potem dal ven ali pustil v sobi?
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.125
756
113
očitno je to odvisno od lokacije. oče ima v LJ tako sobno anteno iz prvega linka postavljeno na omarico zraven TV in zelo dobro lovi DVB-T programe (ne vem, s katerega oddajnika).
 
13. jul 2011
2.677
625
113
itak je odvisno od lokacije in celo mikrolokacije - koliko je odbojev, interferenc...
nekje dobiš v sobo signal direkt skozi okno, na primer. Spet drugje gre skozi par zidov, nekje dobiš signal preko odboja...
Kar deluje pri enemu, ni nujno, da bo pri drugemu.
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Povsem odvisno od tega, kje si. Kam si obrnjen. Kako boš in kako sploh lahko postaviš anteno... meni recimo, od vseh možnih lokacij, kjer mi doseže 3m kabla, ujame dovolj signala le tik ob tvju na 10cm podstavku
bonk.gif
Just my luck. Mi je pa par ljudi reklo, da pa kakor postavijo anteno, da jim dela. Če bi takrat razmišljal, bi si probal sposodit par anten in jih probat na svoji lokaciji in vidiš katera kje deluje najbolje in ustrezno po tem kupiš...

p.s.: vleklo ti bo vse kanale v spektru, saj načeloma se oddaja na istem frekvenčnem pasu.
 

ganges

Pripravnik
4. nov 2012
160
0
16
Pozdravljeni

Imam eno čist laično vprašanje, saj se do sedaj nisem leta in leta ubadal s temi sobnimi antenami, sedaj pa bi na vikendu/bodoči hiši namestil TV z navadno anteno zaenkrat. TV ima DVB-T2 / C / S2... Ali je ta DVB-T2 enako oz. kompatibilen s DVB-T ali nebo vleklo z anteno signala DVB-T in mora biti izključno DVB-T2? ALi bom moral imet kak poseben dekoder?

Hvala za pomoč....
 

ganges

Pripravnik
4. nov 2012
160
0
16
Kaj naj torej dokupim k TV-ju, da bom lovil SLO in HR kanale? Hiša je namreš ob nepsoredni bližini HR meje...

lp
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.839
730
113
www.jernej.org
Ničesar... novejši TV-ji, ki podpirajo DVB-T2, podpirajo tudi navaden DVB-T in MPEG4 in MPEG2. Potrebuješ le dobro anteno (oz. več anten) in ojačevalnike.