Snežna freza - vaše izkušnje

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Imam še vprašanje glede goriva. Ko sem še uporabljal bencinsko kosilnico, nisem nikoli iztočil goriva in ga menjal. Večkrat je bilo staro 6+ mesecev, pa nisem opazil težav.

V zgornjem videu je omenjeno, da naj gorivo ne bi bilo starejše od enega meseca. Kako je s tem pri nas? Pogledal sem specifikacije od Petrola in oni pravijo, da čeprav je lahko do 5% etanola v gorivu, je pri njih <0,2%. Ali prav razumem, da to ne bi smelo povzročati težav?

1674682209037.png
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.898
5.458
113
Kaksen poseben napotek?
Ja sezonsko rotiraš bencin........pa ne kupiš ga 200L na1x razen če ga rabiš!

Kar ostane jeseni v kosilnici preliješ nazaj v posodo.....in naliješ v rolbo ko rabiš! Kar ostane spomladi v rolbi iztočiš ven v posodo in porabiš v kosilnici (motorki, lakserci itd)

Pri tistih ki imajo lonček na frgazarju......odviješ namenski vijak in iztočiš bencin pod plovcem.....zapreš pipo in poženeš dokler ne črkne od pomanjkanja.

Ko daš "prezimovat" zadeve.......potegneš štrik tako da začutiš kompresijo (bat se premakne v ZMT in tako zapre ventile da vlaga težje pride v motor.....

Maš tudi namenske konzervancijske spreje da zaščitiš motor......ampak imam občutek da to že presega tvoje znanje/odnos do teh stvari!
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.191
1.807
113
Imam še vprašanje glede goriva. Ko sem še uporabljal bencinsko kosilnico, nisem nikoli iztočil goriva in ga menjal. Večkrat je bilo staro 6+ mesecev, pa nisem opazil težav.

V zgornjem videu je omenjeno, da naj gorivo ne bi bilo starejše od enega meseca. Kako je s tem pri nas? Pogledal sem specifikacije od Petrola in oni pravijo, da čeprav je lahko do 5% etanola v gorivu, je pri njih <0,2%. Ali prav razumem, da to ne bi smelo povzročati težav?

Poglej priponko 63127

Če vžge, ne kompiciraš. Ob koncu sezone pusti v rezervoarju polovico fraj, in ga, predno rabiš vžgat (karkoli že to je), dotočiš svežega. To je maksimum kar je za komplicirat.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.191
1.807
113
hehe, zdej jo boš eno leto lahko opazoval in spoznaval... letos si zamudil priliko za uporabo... Edino, če si kje v višjih legah doma....


Pa saj to je tako, da enkrat si jo moraš umislit. V štartu si rečeš da je kidanje lušt, a enkrat te ujame, da pa mogoče ni treba čisto vsega pošafljat in...seveda jo kupiš, ko je največ snega, na vrat na nos...in dobiš, ko je mimo :evil: . A slej kot prej je nazaj zima in mogoče pride prav.

Jaz mam mojo 'hofer (kosilnico)-frezo' že (po moje) kakih 15 let. Lani poleti celo olje zamenjal. V jeseni jo zapeljem ven pod nadstrešek (ker na njenem mestu rabim plac za drva) in čaka tam pomladi. Če je sneg sfrezam, če ga ni...pa drugo leto ;). Ko ga zapade nad 10 cm je prav užitek zagnat ropotavčka in zmetat svinjarijo v vogal. Nimam več nekega užitka poganjat lopato.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: ales85 in msenjur

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.569
278
113
men je pa prav luštno. sicer nimam neke kvadrature, ampak je luštn, zvok lopat odmeva po vasi, snegec pada, tamal se tam igra, vmes mal antifriza, pa je večer v kraj. pol pa notr pa zakurit pečko. 1x-2x na leto je čist luštno.

Da bi imel jest frezo - najprej bi se 1 uro jahal, da jo vžgem, pa po benz bi mogu na petrol, pa olja za mešanico bi mi zmanjkalo, pol bi pizd.il zakaj jo nisem jesen kdaj zakrublal in se takrat jahal s svečko... pa zakaj jo nisem jeseni peljal na servis... in pol bi se spravil še vse podmazovat, umazan do komolcev, bi me že minilo, da bi šel še frezat.

kot je že bilo rečeno - stroji so za take uporabnike, ki so pač vestni in skrbijo za opremo.
 

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
Dela na čistaka, vžgat more v prvo :)

Usran nimaš bit od česa, razen od brisanja prahu, če te moti :)

Jaz nisem vesten in skrbim za opremo šele takrat ko crkne :D
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85