Sneg 2020/2021

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.311
2.275
113
Včasih so špricali in je led obvaroval.
Sedanji sneg/moker sneg bo pomrznil in obvaroval?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.807
4.304
113
A če je sadno drevje že zacvetelo in je gor sneg, je še smiselno kakšrnokoli ovijanje kot dodatna zaščita pred mrazom/zmrzaljo ali bolj ne?
Poškropi z štrjafiksom (vodno meglico) kar je nezaščitenega, da se naredi ledena prevleka čez, sam sedaj je verjeto pretoplo....
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.350
5.858
113
pri taščici
Z meglico naj bi sprical skoz ko je pod nulo. Če ti crkne zarad tega strajfix bo škode več kot če bi češnje zrastle. Razen če je v Hofer/Lidl BAU garanciji.
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.558
688
113
⚠
❄️
⚠
❄️
⚠

Žal beležimo rekordno nizke temperature za april. Slovenijo je s tem prizadela ena najhujših pozeb do zdaj.
V mraziščih na jugu Slovenije se je ohladilo tudi pod -20 °C. V Retjah temperatura zraka trenutno znaša -25,8 °C! Marsikje na Notranjskem se je ohladilo pod -10 °C. Na Blokah, v Zadlogu in na Babnem polju do -20 °C! Drugod po državi se najnižje jutranje temperature gibljejo med -3 in -8 °C. Mrzlo je tudi na obali. V Portorožu se je ohladilo do -2,2 °C!
grdo :(
 

Spajky

Guru
7. jun 2017
2.749
667
113
Obala
Mater, ti novinarji pa tudi mlatijo prazno slamo ... Predvčeraj so eni rekli/napisali popoldne, da je sneg pobelil Obalo, kar ravno ni bilo res (lahko bi pogledali na TvKP kamero prej). Res pa je da je okoli poldneva snežilo v KP kot zmešano, ma se ni primlo. Primlo se je do Črnega Kala.

Čudno je, da si niso zmislili, da je Luka zaprla vrata zaradi vkovanosti v zamrznjeno morje in da čakajo nuklearni ledolomilec iz Črne Gore, da sprosti pot iz tega našega slanovodnega jezera proti Savudriji :evil: ... svašta 3,14čka smisli ...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.627
14.324
113
Daj ne kliči hudiča še dodatno, meni se ne da več dreves okol prenašat... Tudi minus je napovedan in držim pesti, da se napovedi še spremenijo vsaj rahlo na boljše.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.627
14.324
113
Lažje reči kot storiti. Za take zadeve so bolj slabe opcije.
 

Tenforest

Majstr
3. sep 2007
5.659
499
83
41
povsod malo
:sprasujemse: kwa pa če bi zavaroval vse skupaj :sprasujemse::sprasujemse::sprasujemse:
od 4500 evrov na hektar so rekli po TV + žblj pogoji od tega da si kmet pa do tega da ti je sadovnjak ne vem koliko % prihodkov. Ni to za nas male, ko imamo po par jablan, da svoj jabk ješ pozimi.
Meni je požgalo sibirske borovnice, ki so no iz sibirije in bavarski kivi... jablan sploh ne upam pogledat. Cvetele sicer še niso...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Sej imamo dost dnarja, bomo pa se malo kreditov vzeli. Itak se nam jebe za vse na drzavni ravni
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.701
113
Pozeba pride sadjarja vseeno ceneje kot polna hladilnica sadja, ki ga ne more nikomur prodati, ker je vse iz uvoza. Tam ima še stroške za obiranje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Robert

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.315
1.339
113
od 4500 evrov na hektar so rekli po TV + žblj pogoji od tega da si kmet pa do tega da ti je sadovnjak ne vem koliko % prihodkov. Ni to za nas male, ko imamo po par jablan, da svoj jabk ješ pozimi.
Meni je požgalo sibirske borovnice, ki so no iz sibirije in bavarski kivi... jablan sploh ne upam pogledat. Cvetele sicer še niso...
Jablane so po moje ok, tudi grozdje vsaj pri nas na Štajerskem ni dosti dobilo. Slive, češnje, marelice so po moje za letos končale :( Tudi orehi so po moje za dve leti nič, ker so pri nas že imeli cvete zunaj pa tudi letošnji nastavki za plodove so zunaj.

Tako, da če bo kaj za jest bodo so to jabolka, hruške. Mogoče tu in tam kakšna češnja, če so bile posajene res blizu hiš.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.925
1.091
113
www.adriamedia.si
od 4500 evrov na hektar so rekli po TV + žblj pogoji od tega da si kmet pa do tega da ti je sadovnjak ne vem koliko % prihodkov. Ni to za nas male, ko imamo po par jablan, da svoj jabk ješ pozimi.
Meni je požgalo sibirske borovnice, ki so no iz sibirije in bavarski kivi... jablan sploh ne upam pogledat. Cvetele sicer še niso...
No, take stvari bi morala subvencionirat država (regulirane zavarovalne premije in zaščitne ukrepe) ...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.701
113
Včasih je veljalo, da zavarovalna premija za kmetijsko pridelavo pride približno tretjino vrednosti pridelka. Zavaruješ neurje, točo, pozebo. Suša se vsaj nekdaj ni dala zavarovati.
Me prav zanima, koliko ljudi bi ilo zavarovanih za primer brezposelnosti, če bi to bilo prostovoljno in bi znašalo denimo petino bruto plače.
Jaz mislim, da zavarovanje ni rešitev, ker gre za prekladanje denarja. Sploh ne zavarovanje v smislu polnega prihodka. Nesmiselno, ker ne more biti poceni. Rešitev so tehnični ukrepi in seveda manj specializacije. Ukvarjati se z različnimi dejavnostmi. Vsak agrarni ekonomist sicer zna izračunati, da bo dobiček največji, če boš imel samo eno dejavnost, samo eno linijo strojev, potrebno znanje samo z enega področja. Potem pa pomrzne ali uvozijo viške jabolk s Poljske in je vse padlo v vodo. Pozeba je manjši problem kot dumpinški izvoz neke države, ker si imel še stroške s spravilom, skladiščenjem in marketingom.
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.315
1.339
113
Sam opažam, da se pri nas tipičen kmet preveč ukvarja s tem kako bi pridelal čim več in to čim hitreje prodal neki trgovski verigi oz nekemu večjemu dilerju. Hkrati pa se ne zavedajo, da so v primerjavi z resnimi kmetijami v evropi pri nas kmetije mini, še tiste, ki so za naše razmere velike, so za enega resnega kmeta drugje mala kmetija. Kar pomeni, da nismo konkurenčni pri ceni na enoto nekim velikim masovnim kmetovalcem, zato potem tudi zmanjka denarja pri raznih posodobitvah kmeti ali inštalacijih sistemov za kaj preprečitev zmzali, ipd..
Smo pa idealni za recimo temo butično proizvodnjo, kjer bi lahko združili veliko število majhnih kmetij, ki bi se reš šle bio, eko sistem vzreje živine ali pa sadja in zelenjave. Male količine, res vrhunski in sledljiv nadzor nad uporabo škropiv, vrste hrane, ipd.. Vse dokumentirano s papirji; to bi lahko bila zgodba za naše kmetije. Samo tu potem morala tudi država svoje naredit, pa zavod, da kmete pelje v to smer, da se jih izobrazi, da se jim pomaga na vsakem koraku, svetuje kaj je ok, kaj ne in jasno, da pripravi ustrezno zgodbo in marketing, ki se ga potem fura.

Ampak to je že za drugo temo in ne sneg 2020/21