Smučanje 2020/2021

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.309
1.327
113
Logična poteza glede na to, kje so jih kupili. Morajo čimprej porabiti in naročiti nove pri svojih kolegih. Jaz druge logične razlage za vse to kar se počne namreč več nimam, kot to da se zapira in odpira glede na potrebe vlade in njihovih prisklednikov.
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.884
2.354
113
Se pravi, če hoče it ena družina v nedeljo smučat, kje se testira? Na smučišču 4x15 Eur? Odpade.
Če imaš test, kje ga pokažeš? Na blagajni? Torej morajo biti vsi smučarji v vrsti in kazat telefone al kaj je sploh potrdilo o testu?
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.192
3.353
113
Tisti, kateri se gre testirat in potem smučat, je zame iz skupine kretenčkovih. Se skjuzam vsem tistim, ki so se prepoznali v tem.

PS: zelo rad imam smučanje, samo nekje je pač limita koliko dreka sem pripravljen požret.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.147
4.589
113
To testiranje je za smučanje po eni strani nesmiselno, po drugi pa tudi če bi nek smisel imelo, je koncept nedodelan. Ljudi, ki so preživeli v zadnjih tednih covid, nima smisla testirati, ker bodo testi večini pokazali pozitivno, čeprav so za okolico najmanj nevarni. Spomladi, ko še niso bile stvari razdelane za bolniške, so nekateri bilo po 2 meseca doma, ker so bili vsaka 2 tedna testirani in še pozitivni. Sedaj tega več ne delajo in ko se izteče čas izolacije in če simptomov ni, lahko delaš. Prav tako je vprašanje, zakaj bi testiral ljudi, ki so že uspeli priti do cepljenja. Po tretji strani pa kazanje nekega SMS-a na telefonu ni nič takega, kar se ne bi dalo zelo preprosto ponarediti. Če ne drugače se gre en testirat in na blagajni večkrat pokažejo isti telefon.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Rabiš - vsaka uporaba delujočega smučišča (to ni samo proga) zahteva negativni test. Izven odprtja smučišča pa je uporaba/zadrževanje le-tam po zakonu prepovedano. ;)
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.147
4.589
113
Lahko bi odprli vse brez omejitev za tiste, ki so covid preboleli ali pa so se že cepili. Z gostinstkimi storitvami vred...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hondi in gas

mr_

Guru
20. sep 2007
8.884
2.354
113
Torej kako sedaj zgleda smučarija?
Kje pokažeš izvide testa, na blagajni? Kaj pa če že imaš karto iz predprodaje npr.? Pri vstopu v gondolo recimo na Krvavcu ali Voglu?
Inšpektorji pridejo to kontrolirat? Kako?
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Lahko ti povem kako je na Pohorju: brezplačno hitro testiranje vsak dan od 8h do 12h na spodnji postaji gondole, obvezna zdravstvena kartica - Slovenska. Rezultat dobiš po cca 20-30 minutah na listu papirja ali po kaki uri na SMS.
Karte na blagajni ne moreš kupit brez negativnega testa do 24ur - v resnici noben ne bere kaj jim kažeš. Karte lahko kupiš na Petrolu ali po mailu: info@visitpohorje.si z 10% popusta in potem ne rabiš kazat testa.

Nikjer drugje ne preverjajo RAZEN če se poškoduješ in nimaš testa dobiš 400€ pozdravov in sivo cono. Govori se o inšpektorcah, ki so delale štih probe, ampak v resnici nihče ne pozna nikogar, ki bi ga kontrolirali.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

paci

Fizikalc
19. jul 2007
1.566
5
38
Bolj kot to s testi zna biti problem v primeru poškodbe oz nujne medicinske pomoči (zlom, zvin itd)
Zato bom raje še malo počakal s smučarijo in sprehajal nemškega ovčarja.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Glede na današnje stanje na Pohorju, prav dolgo ne bo več smuke. :(

Je začelo gnilit in tečt.