Smučanje 2020/2021

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113

ITA smucisca zaprta dodatnih 14 dni. To je ze drugo oz tretje prelaganje otvoritev.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.149
4.593
113
Tudi, če odpravijo neumnost s temi testiranji in prehitrim spreminjanjem ukrepov, bodo smučišča težko zaživela, dokler bo gostinstvo zaprto. Čez vikend sem opravil hitri test in malo smučal, ampak jasno je, da je bistvo smučarije za marsikoga bife ob smučišču. Obiska ni, po mojem se ustvarja samo dodatna zguba.
Smučarskih regij z velikimi kapacitetami nima smisla odpirati, če ne smeš nastaniti gostov.
V Sloveniji je sicer vse dokaj blizu in pride nekaj dnevnih gostov. Ampak rekel bi, da z njimi niti pod razno ne da (pre)živeti.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.149
4.593
113
Na Rogli so imeli v soboto organizirano izvajanje hitrih testov. Sedaj piše na spletni strani, da tega več nimajo. Kdo ga je izvajal, nimam pojma. Na skafandru jim ni nič pisalo.
Testiranje je bilo zastonj, dobil si samo SMS.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.396
482
83
::1/128
Tudi, če odpravijo neumnost s temi testiranji in prehitrim spreminjanjem ukrepov, bodo smučišča težko zaživela, dokler bo gostinstvo zaprto. Čez vikend sem opravil hitri test in malo smučal, ampak jasno je, da je bistvo smučarije za marsikoga bife ob smučišču. Obiska ni, po mojem se ustvarja samo dodatna zguba.
Smučarskih regij z velikimi kapacitetami nima smisla odpirati, če ne smeš nastaniti gostov.
V Sloveniji je sicer vse dokaj blizu in pride nekaj dnevnih gostov. Ampak rekel bi, da z njimi niti pod razno ne da (pre)živeti.
Meni je vseeno za bifeje (sicer vrjamem da upravljalcem ni že zaradi prometa), ampak kaj mi pomaga vse skupaj, če ne smemo niti iz regije....
 

gas

Fizikalc
23. jul 2007
2.234
54
48
Sej bifeji delajo kot take away.... pred 25.12 :) je bilo v Kr. Gori čisto polno okoli... pa kar sem slike gledal je bilo enako sedaj čez vikend.
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.193
3.356
113
Tudi, če odpravijo neumnost s temi testiranji in prehitrim spreminjanjem ukrepov, bodo smučišča težko zaživela, dokler bo gostinstvo zaprto.
Tale izjava je malo bosa. Ne vem, kdo bi kupil smučarsko karto, da bi potem v bifeju visel. V bifeju so taki, ki se 2x spusti po smučišču, gre na pivo, potem še 1x in karta poteče. Potem pač visi v bifeju. Taki so v manjšini.
Za ilustracijo si poglej že objavljeno sliko iz Avstrije, pa niso imeli odprte bifeje.
Schladming v Avstriji danes. Tudi v Avstriji je vse zaprto, razen smučišč.

dAIkrQS.jpg
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Na Rogli so imeli v soboto organizirano izvajanje hitrih testov. Sedaj piše na spletni strani, da tega več nimajo. Kdo ga je izvajal, nimam pojma. Na skafandru jim ni nič pisalo.
Testiranje je bilo zastonj, dobil si samo SMS.
Saj to me ravno zanima, je SMS prišel z NIJZ številke: 051 285 886, ali kakšne druge? Ker sumim, da testiranja niso izvajali pooblaščeni izvajalci. ;)
tako po tvoji oceni, koliko pa so jih potestirali?
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.309
1.327
113
S temi hitrimi testi je itak butasto. Zahtevaš kot dokaz, da je oseba negativna v zadnjih 24 urah, hkrati pa vse prepustiš upravljalcem smučišč in se ne ukvarjaš s tem kako bodo dobili, s kom se bodo dogovorili, a je ok če pokažeš sms ali kaj tretjega. Tako, da kar se mene tiče je smučanje onemogočeno in so ga dovolili zgolj, zato, da lahko rečejo da je dovoljeno.
Če bi tipi kaj znali in bili odgovorni do ljudi, bi naredili jasno časovnico, kdaj se bo odprlo, kakšni so pogoji, kako se dobi hitre teste, ipd..Ne pa, da je danes nič, jutri nekaj odprto, pojutrišnjem spet nič, potem pa spet kar nekaj odprto. V stilu en od politikov rabi frizuro odprimo frizerje za par dni, en bi malo smučal, te pa odprimo smučanje, tretji se je čez praznike zredil, u hitro odprimo par fitnesov :aplauz:
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.149
4.593
113
McGiver: seveda ni prišel z NIJZ številke, če je SMS-e očitno pisal en tip zraven na telefonu. Hitri test tako ali tako velja samo 24 ur, potem pa bi moral spet.
Bil sem med prvimi, takrat je bilo v vrsti manj kot 50 ljudi. Dvomim, da jih je prav veliko prišlo še pozneje, ker jih na smučišču ni bilo videti. Testiranje bi na sicer bilo mogoče takrat do 13.00.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
S temi hitrimi testi je itak butasto. Zahtevaš kot dokaz, da je oseba negativna v zadnjih 24 urah, hkrati pa vse prepustiš upravljalcem smučišč in se ne ukvarjaš s tem kako bodo dobili, s kom se bodo dogovorili, a je ok če pokažeš sms ali kaj tretjega. Tako, da kar se mene tiče je smučanje onemogočeno in so ga dovolili zgolj, zato, da lahko rečejo da je dovoljeno.
Če bi tipi kaj znali in bili odgovorni do ljudi, bi naredili jasno časovnico, kdaj se bo odprlo, kakšni so pogoji, kako se dobi hitre teste, ipd..Ne pa, da je danes nič, jutri nekaj odprto, pojutrišnjem spet nič, potem pa spet kar nekaj odprto. V stilu en od politikov rabi frizuro odprimo frizerje za par dni, en bi malo smučal, te pa odprimo smučanje, tretji se je čez praznike zredil, u hitro odprimo par fitnesov :aplauz:
Tudi tebe so prepričali nesposobni direktorji?!

24.12. zjutraj se je vedelo, da se smučišča odpirajo 1.1. in pod kakšnimi pogoji (obvezno izvajanje testov na smučišču). Ker so direktorji očitno dovolj jokali po ministrstvih so 31.12. spremenili odlok tako, da smučišča ne rabijo organizirat izvajanja testov, morajo pa kontrolirat ali so jih smučarji opravili.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
McGiver: seveda ni prišel z NIJZ številke, če je SMS-e očitno pisal en tip zraven na telefonu. Hitri test tako ali tako velja samo 24 ur, potem pa bi moral spet.
Bil sem med prvimi, takrat je bilo v vrsti manj kot 50 ljudi. Dvomim, da jih je prav veliko prišlo še pozneje, ker jih na smučišču ni bilo videti. Testiranje bi na sicer bilo mogoče takrat do 13.00.
Pa so vam sploh teste delali, al so samo SMS pisali? :evil:
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.149
4.593
113
So jemali brise, čez enih 15 minut je bil rezultat. Tudi kak pozitiven je bil vmes, komu so test še ponovili.
 
  • Wow
Reactions: McGiver

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.149
4.593
113
Hitri test ni dovolj zanesljiv. Če ne, bi delali samo hitre teste. Verjetno je več lažno pozitivnih kot lažno negativnih. No, vsaj bolje bi bilo.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Vidiš to je v bistvu smešno. Test je manj zanesljiv od PCR, ga pa v vseh evidencah po novem enačimo z njim. Tudi pozitivnosti ni več treba ponovno potrditi s PCR. Tako da ja, zakaj ne dobiš TAN kode?
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.149
4.593
113
Tema je načeloma o smučanju v tej zimi. Za TAN kodo imaš en kup tem, kjer lahko jokaš o tem.